Venüs Koç burcunda: Mücadele gerektiren aşk

Venüs Koç burcunda

Her burçta ortalama 23 gün kalarak zodyaktaki seyrine devam eden Venüs, 5 Nisan tarihinden itibaren Koç burcunda ilerlemeye başlıyor. Dolayısıyla ilişkiler, para ve aşk konusundaki eğilimlerimiz Koç burcunun ateşsi doğasıyla şekillenerek gelişme gösterebilir.

Her sağlıklı ilişki uyum, uzlaşma ve işbirliği gerektirdiğinden, Venüs Terazi ve Boğa burçlarının felsefesini simgeleyen gezegendir. Venüs Koç burcunda  astrolojik olarak zararlı kabul edilir. Zira “ben ve sen” “biz ve diğerleri” arasında akıcılık kazanması gereken ilişkiler, Koç enerjisiyle “benci” bir eksene sıkışabilir.

Koç burcunda Venüs, yıldırım aşkı, aniden başlayan ilişkiler, ilişkilerde liderlik arayışı, maceracı aşk, aşkta rekabet ve yırtıcılık gibi anlamlara gelir. Arzu edilen şey ya da kişi için sabırsızca ve düşünmeden etki ve tepki göstermek, iletişim kurmak yerine fevri davranışlar sergilemek söz konusu olabilir. Kaçan kovalanır düzleminde anlamsız oyunlar yüzünden ilişkilerin olgunlaşması zorlaşır. Venüs Koç kombinasyonu biraz da “Seni sevdiğim için kızıyorum ya da bağırıyorum”  açıklamasına benzer. Fakat ilişkisinde eşitlik ve anlayış bekleyen bir partnerin bu açıklamaya razı olması elbette mümkün olmaz.

Koç burcundaki Venüs reddedildiğini reddetmeye ve reddedildiğini kabul edene dek sabrın sınırlarını aşındırmaya müsait bir konumdur. İlişkilerini “aşındıranların” ise aşkın kahramanlık gerektiren bir ödül olmadığına ikna olmaları önemli. Bir birlikteliğin devamını sağlamak için evcilleşmek de gerekir.

Para ilişkilerinde ise düşünmeden alınan riskler ve çocuksu zevkler yönünde harcama yapmak, saç bakımı ya da kozmetiğe çok para harcamak anlamına gelen Venüs Koç, ay sonu gelmeden nakit kaynağın tükenmesine neden olabilir.

Haritanızda Koç burcunun düştüğü ev hayatınızın hangi alanlarında mücadele verdiğinizi, enerjinizi en çok nereye harcadığınızı gösterir. Ay boyunca sürecek Venüs transiti ise mücadelenize yeni bir tarzı benimseyerek yaklaşmanız, yıkıcı silahlar yerine yapıcı yöntemler kullanmanız, bencilce kararlar almadan önce başkalarıyla işbirliğine yanaşmanız için bir fırsattır.

Kendi ihtiyaçlarınız kadar karşınızdakinin de neye gereksinim duyduğu konusunda duyarlı olur, ilişkilerinizi intikamcı tavırlardan arındırarak ortak bir alanda var olabilirseniz, Koç Venüs’ü birlikte cesur kararlar vermeniz yönünde faydalı bir transittir.

Venüs Koç burcundaki etkisi, mücadele gerektiren bir aşktır. Ama bir diğerinin sınırlarını zorlayarak onu ilişkinin dışına itmek nihayetinde kalplerin kırılmasına sebep olan, sarhoşluğu uzun sürmeyen bencil bir zafer getirir. Oysa egonun yenilgisine rağmen bir diğerini iyi etmek, sevginin zaferidir, izi silinmez.

Cesaret ve umutla…

İlk yayın: HThayat


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Geleneksel Astrolojide Evlilik Alametleri
Yüreğin Pusulası
Astrolojide 7. Ev: İlişkiler ve öteki ben
Zodyakın Kadınları ve Tarzları
Venüs Başak Burcunda: Aşkın Kriterleri
Balık Burcunda Venüs ve Mars Kavuşumu: Aşk Tufanı
Venüs Aslan Burcunda: Zodyakın Divası
Venüs Oğlak Burcunda: Eski usulde yeni aşk
Venüs İkizler burcunda: İki aşk
Venüs Akrep burcunda: Kozmik Tango!
Astrolojide sevgililer günü: Sadece bir insanı değil, insanlığı sevmek
Astrolojide Venüs: Venüs’ün Aynası
Aşkın gökyüzündeki yüzü: İlişkilerde aldanma ve aldatma

İlginizi çekebilecek diğer yazılar