Jüpiter burçlarda: Jüpiter bizi gezmelere götür!

Seyahat etmeye eğilimli olduğumuz yerler, yaşadığımız büyük maceralar, uzaklar ve keşifler konusunda, haritada bakmamız gereken yer Jüpiter ve 9. evdir. Jüpiter sınırlarımızı genişleten ve hayatımızı tecrübelerle geliştiren talih gezegenidir. Jüpiter burçlarda ve evlerde yerleşimine göre ruhumuzun aç olduğu deneyimler ve bu deneyimlerin hayatımızda ne yönde bir iyileşme sağlayacağı hakkında fikir yürütebiliriz.

Jüpiter Burçlarda

Jüpiter Koç burcunda ve Jüpiter Terazi burcunda

Örneğin, Koç burcunda Jüpiter’i olan kişi yalnız seyahat etmeyi sever. Jüpiter’i Terazi olan kişi ise biriyle birlikte yaptığı yolculukları tercih edebilir. Jüpiter Terazi, yüksek eğitim hayatından biriyle veya arada fiziksel mesafenin bulunduğu farklı şehirde ya da ülkede yaşayan biriyle aşk macerası verebilir.  Jüpiter 1. evde veya Koç burcunda konuşlanmışsa, kişi gittiği her yerde macera ve hareket arar. Aynı kişi başkalarına yol gösteren, rehberlik eden ve ilham veren biri olabilir. Bu konuma sahip kişi kendi yolunu izlemekte ısrarlı davranır. Jüpiter Koç burcunda ekstrem sporlardan, spor arabalardan ve motosikletten hoşlanmak demekken, Jüpiter’i Terazi burcunda yer alan kişiler genelde kalacakları yerin konforuyla ilgilenir, özellikle yatak odasının rahatlığını önemserler.

Jüpiter Boğa burcunda ve Jüpiter Akrep burcunda

Jüpiter Boğa yerleşimi bolluk, bereket ve güven duygusu içerisinde büyümek, enine boyuna hesaplanmamış risklerden kaçınmak anlamına gelir. Jüpiter’i Boğa’da bulunan ve planlarının bozulmasından hoşlanmayan kişi seyahate çıkarken nereye gideceği, nelerle karşılaşacağı, nerede, ne kadar süre kalacağı konusunda net olmak zorunda hisseder. Bu yüzden de genelde bildiği ve alıştığı yerlere yinelenen seyahatler yapmaya eğilim gösterir. Jüpiter Boğa genelde ticaret yapabileceği şehirlerde yaşamaktan ve doğayla iç içe bulunan kır evlerinde ya da çiftliklerde konaklamaktan hoşlanabilir. Adaları ve teknede haftalarca kalmayı seven Jüpiter Akrep konumunun aksine, Jüpiter Boğa ana karadan ayrılmaya pek hevesli değildir. Jüpiter Akrep gizlilik ve mahremiyet gerektiren yolculuklara çıkmaktan haz alır ve bu yüzden de yer bildirimi yapmaktan kaçınabilir. Jüpiter Boğa gıdanın ve toprağın en doğalını, Jüpiter Akrep ise ulaşılması zor en temiz suları arar.

Jüpiter İkizler burcunda ve Jüpiter Yay burcunda

Jüpiter İkizler öğrenmek için gezerken, Jüpiter Yay gittiği her yerde ‘öğreten’ kişi rolünü üstleniverir. Jüpiter İkizler kişisel aracına ya da toplu taşıma araçlarına bağımlı seyahat ederken, Jüpiter Yay için gideceği yerde bir havalimanının bulunması yeterli olabilir. Jüpiter İkizler burcunda yer alan kişi nereye gideceğine karar vermekte zorlanır. Uzun yollardan hoşlanmaz. Her ayrıntısını yolculuğa çıkmadan önce hesap ettiği için sıkılıp yolculuk günü planlarını iptal edebilir. Genelde arkadaşlarıyla ya da turlarla gezmeyi seven Jüpiter İkizlerin aksine, Jüpiter Yay için gidilecek yer ne kazar uzaksa o kadar iyidir. Jüpiter her iki burçta da genelde eğitime, dil öğrenmeye ve akademiye bağlı seyahatler verebilir. Jüpiter İkizler yeni yerler ve insanlar tanımak için gezerken, Jüpiter Yay spiritual ve kültürel zenginliğe sahip yerlere yolculuk etmeyi seçer.

Jüpiter Yengeç ve Jüpiter Oğlak

Kariyerinde büyümek ve gelişmek isteyen Jüpiter Oğlak prestij vaat eden yolların insanıdır. Mesleği dolayısıyla yapacağı seyahatlerle dünyayı gezebilir. Yanında sayısız eşya ve valizle gezmeye elverişli Jüpiter Yengeç’in aksine Jüpiter Oğlak için seyahatine kabin boy bir çanta alması yeterlidir. Zorluklardan korkmayan Jüpiter Oğlak’ın yolu genelde aşırı soğuk ya da aşırı sıcak yerlere düşebilir. Gittiği yerde ev ve aile konforu arayan, sevdiği yerlerde mutlaka bir ev sahibi olmayı düşleyen Jüpiter Yengeç ise güneşli kıyıların ve adaların müdavimidir.

Jüpiter Aslan burcunda ve Jüpiter Kova burcunda

Arada bir aile evine dönen arada bir de uzakları keşfetmeye çıkan arkadaş canlısı Jüpiter Kova için gideceği yerde tanışacağı insanlar önem taşır. Yapacağı her seyahati yaşamındaki yeni bir fırsat kapısı olarak görebilir. Jüpiter Aslan tanındığı, sevildiği, görünür olduğu ya da trend olan ve özel hizmet alabileceği yerlere ilgi duyar. Eğlence, kutlama, düğün veya tatil için yollara düşer. Jüpiter Kova sıra dışı ve alışılmadık fakat özgür hissedebileceği yerleri, birbirinden farklı ve yabancı insanlarla yakınlaşmayı, hatta ve hatta uzay yolculuklarını pilot ya da astronot olmayı tercih edebilir.

Jüpiter Başak burcunda ve Jüpiter Balık burcunda

Genelde işi dolayısıyla ya da problemleri çözmek için bir yerlere giden Jüpiter Başak kaldığı yerlerde hijyene ve çalışanlara öncelik verebilir. Çok iyi tanımadığı insanların dahil olduğu seyahat planlarından hoşlanmayan Jüpiter Başak, gürültü ve kalabalıktan kaçınabilir.Gittiği her yerde her şeyi kendisinin organize etmek zorunda kalacağı için birden fazla kişiyle yolculuk planlamaktan mümkün olduğunca kaçınır. Şehir hayatından uzak, tazelenebileceği kampları ya da dışarıya kapalı güvenlikli VIP girişli tatil merkezleri seçebilir. Jüpiter Balık için ise yaptığı bütün yollar, çıktığı bütün gezilerin mistik bir tarafı vardır. Yol sürgündür, yol kefarettir ya da yol ödüldür. Her yolun akıl almaz karşılaşmalara gebe olduğunu hisseden Jüpiter Balık, çoğunlukla yaşamından kaçmak, hayatın daha derin anlamlarına ulaşmak ve inancını tazelemek için gezer.

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Jüpiter ve Plüton karesi: Körler ülkesinin tek gözlü kralı
İkamet Astrolojisi : “Nerede Yaşamalıyım?”
Jüpiter Yengeç Burcunda (Haziran 2013 – Temmuz 2014)
Jüpiter ve Satürn Döngüleri : Büyük Zamanlayıcılar
Jüpiter Başak burcunda : Bir Kum Tanesinde Dünyayı Görmek
Jüpiter Terazi burcunda : Kartalın bilgeliği ve kumrunun aşkı
Jüpiter Akrep Burcunda Adaletin Gücü: Tanrılar ve Canavarlar

İlginizi çekebilecek diğer yazılar