Venüs Oğlak Burcunda: Eski usulde yeni aşk

İki haftadır bin bir türlü aksiliğe sebep olan Transit Merkür Retro dönemini sonlandırmaya hazırlanırken, Aslan burcundaki dolunayın hemen öncesinde, Venüs Oğlak burcunda ilerlemeye başlıyor. Aşk, arkadaşlık ve para ilişkilerinde söz sahibi olan Venüs, bize zevk veren ve genelde bizi mutlu eden şeylerle de ilgili bulunur.

Oğlak burcundaki Venüs, Satürn prensipleriyle harmanlanacağı için, 17 Şubat tarihine kadar olan evrede, ilişkilerinizin geleceğine dair ciddiyet içeren karar alabilir, para konusunda en az risk içeren ve daha profesyonel yatırımlara yönelebilirsiniz.

Venüs ve Satürn birleşimi gibi etkiler ortaya çıkaran transit boyunca, aranızda yaş farkının belirgin olduğu kişilerle yakınlaşabilir, sorumluluk bilinci gelişmiş, profesyonel insanlarla ilişki veya ortaklıklarınızı pekiştirmek isteyebilirsiniz. Bir partnerin tutkuyla ayaklarınızı yerden kesmesinden çok, sağlamlık ve istikrar vaat etmesi önceliğiniz olabilir.

Örneğin Yengeç Venüs’ü yaşanmışlıkları, geçmişi ve çocukları üzerinden ilişkilerine tutunmaya eğilimlidir. Balık Venüs’ü genelde merhameti ve fedakâr yapısı nedeniyle ilişkilerini sürdürür. Oğlak burcundaki Venüs ise duygusal davranmaktan çok, mantıklı sorgulamalar yaparak ilişkide “şirket ortaklığı” anlayışı benimsemektir.

Şarap gibi, yıllandıkça güzelleşmenin ve değer kazanmanın simgesi olan Venüs Oğlak kombinasyonuna dair sofistike olduğu kadar “gelenekselci” bir şeyler de vardır. Bu evrede, çevrenizdeki insanları ve hoşlandığınız kişileri nasıl göründüklerinden çok, toplum içindeki başarılarına göre değerlendirmeye eğilim gösterebilirsiniz. Bir ilişkiye başlarken potansiyel partnerinizin finansal olarak güçlü olmasını etkileyici bulur, partnerinizin ihtiyaçlarınız yönünde amatörlük ya da yetersizlik göstermesi halinde ketum davranabilirsiniz. Eğer var olan ilişkilerinizin iskeletini sağlam bulmuyorsanız, zaten gevşek olan bağlarınız kopabilir.

Venüs Oğlak, estetik operasyonlarla, cilt, yumurtalık, bel ve böbrek sorunlarının tedavisiyle ilgilidir. Yatak ve yatak odanızı bu transit altında yenileyebilir, zevkleriniz konusunda nostaljik tercihler yapabilirsiniz. Çok sevdiğiniz ama uzun zamandır tatmadığınız lezzetleri ve özlediğiniz parfümleri yeniden hayatınıza katabilir, gardırobunuzda yıllardır duran kıyafetleri yenileyerek kullanabilirsiniz.

Venüs’ün burç değiştirmesi özellikle toprak elementinden olan Boğa, Başak ve Oğlak burçları için yeni bir aşkı müjdeleyebilir. Hayatınızı pratik biçimde organize edebilecek, rehberliğiyle sizi zirveye taşıyabilecek kadın ya da erkeklere ilgi duyabilirsiniz. Eros bu defa takım elbise veya döpiyes içinde, iş çevrenizde, resmiyet gerektiren yerlerde, müzelerde, sanat galerilerinde, seminerlerde ya da performans gösterilerinde aniden karşınıza çıkabilir!

“Evlenmeden asla!” gibi sert çizgilerin de ifadesi olan Oğlak Venüs’ü, Plüton’la birleşip Uranüs’e kare açı yapacağı için, Şubat ayının ilk haftası içinde “ya tamam ya devam” ayarında restler veya geri dönüşü olmayan kararlar gündeminizi meşgul edebilir.İlişkinizde, bir üçüncü kişiye bağlı olarak gelişen olayları abartılı bir kıskançlıkla aşırı dramatize etmekten kaçınmanızı önerebilirim.

Birlikteliklerinizin gidişatını tayin ederek önünüzü görmek isteyeceğiniz Venüs Oğlak aşamasında, partnerinizle ortak hedefler belirlemeniz ve uzlaşmaya çalışmanız önemlidir. Birbirinizi ilişkinizin iyiliği yönünde çaba göstereceğinize dair sadece verdiğiniz sözlerle değil, davranışlarınızla da ikna etmeyi başarırsanız, olası zorluklar karşısında güçlenebilirsiniz.

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Geleneksel Astrolojide Evlilik Alametleri
Yüreğin Pusulası
Astrolojide 7. Ev: İlişkiler ve öteki ben
Venüs Koç burcunda: Mücadele gerektiren aşk
Zodyakın Kadınları ve Tarzları
Venüs Başak Burcunda: Aşkın Kriterleri
Balık Burcunda Venüs ve Mars Kavuşumu: Aşk Tufanı
Venüs Aslan Burcunda: Zodyakın Divası
Venüs Kova Burcunda: Beklenmedik eşleşmeler
Venüs İkizler burcunda: İki aşk
Venüs Akrep burcunda: Kozmik Tango!
Astrolojide sevgililer günü: Sadece bir insanı değil, insanlığı sevmek
Astrolojide Venüs: Venüs’ün Aynası
Aşkın gökyüzündeki yüzü: İlişkilerde aldanma ve aldatma

İlginizi çekebilecek diğer yazılar