Yengeç Dolunayı: Geçmişin Hesapları

Yengeç Dolunayı: Geçmişin Hesapları

Gecenin bütün canlılarının Ay’ın ışığından beslenmek için saklandıkları yerlerden dışarı çıkmaları gibi, insanlar da dolunayda içgüdüsel olarak gölgede kalmış en dizginsiz hallerini ortaya çıkarma isteği duyarlar. Yengeç dolunayı yüzleşilmesi gereken duygular, geçmişte yapılmış tercihlere dair verilmesi gereken hesaplardır.

Yengeç ve oğlak ekseni, aile ve meslek olguları arasındaki çatışmadır. Ailenizin, maddi ve manevi desteğinize ihtiyaç duyması nedeniyle, işinize ve projelerinize ara vermeniz gerekebilir. Amaçlarınız yönünde hız almış ilerlerken, dolunay duraksamanıza neden olacak olayları gündeme taşıyabilir. Aldığınız haberlerle birlikte, ebeveynlerinizin yaşadıkları yerlere ya da memleketinize ziyarette bulunabilirsiniz. Mesleğiniz yönünde daha faydalı olacağını düşündüğünüz bir taşınma kararı almanız da beklenir. Kira kontratı gibi bir takım sözleşmeler yenilenebilir ya da sahip olunan bir mülk kiraya verilebilir. Çalıştığınız yere yeni bir yönetici gelebilir.

Anne ve babanızla ilişkilerinizden yola çıkarak, diğer tüm bağlılık ilişkilerini de sorgulayabilirsiniz. “Ben kime ve neye aitim?” “hayatımı güvenceye almak için ne yapmalıyım?” gibi sorular kafanızı meşgul edebilir. Güvenliğiniz önemli hale gelir. Dolayısıyla maddi yatırımlarınız konusunda daha temkinli olmaya çalışır, hatta uzman birinden danışmanlık alabilirsiniz. Tarihi araştırmalara ağırlık verebilir, psikolojiye ilgi duyabilirsiniz.

Dolunay bizi bilinçaltına süpürdüğümüz gerçeklerle yüzleşmek zorunda bırakabilir. Ay maksimum seviyede görünür olacağından, enerjimiz de yüksektir. Tam bir farkında olma, idrak ve uyanış hali yaşanır. Duygu ve düşünceler artık onları görmezden gelemeyeceğimiz bir yoğunluğa bürünürler. Ortaya çıkan yüksek enerji nedeniyle genel bir huzursuzluk ya da uykusuzluk hali yaşanması mümkündür.

Sosyal ilişkiler ve özel hayat arasındaki çatışmalar oluşabilir. Partnerinizi veya bazı durum ve kişileri karşınıza alır ya da birebir muhatap alınacağınız olaylar yaşarsınız.

Danışanlarım Dolunay evresinde genelde ilişkilerine, ilişkilerinin geleceğine ve yasal ortaklıklarına dair sorular sorarlar. Dolunay genelde bir işin son teslim tarihini sembolize ettiği için, projelerinizi neticelendirmek konusunda geç kalmış olma endişesi hissedebilirsiniz. Ancak Ay’ın Satürn’le üçgen açısını bakarsak, dolunayla birlikte son 2 haftadır üzerinde çalıştığınız bir işi de tamamlayabileceğiniz söylenebilir.

Açıklık, netlik, saklı gerçeklerin ortaya çıkması, sosyalleşme, evlilik, ayrılıklar, mahkemeler Dolunay evresine denk gelebilirler. Eğer bir sanatçıysanız ürünlerinizi sergilemek için Dolunay mükemmel zamandır. Parti verecekseniz katılım beklenenden de fazla olacaktır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar; 

Su Burçları – Yengeç, Akrep Ve Balık

Yengeç Ve Oğlak Burçları

Ay Burçları : Ay Yengeç Burcunda

Astrolojide Ay Fazları

Sağlık Astrolojisi – “Ne Zaman Diyete Başlamalıyım?”

Astrolojide Ay

Küçük Prens: Bir Savaşın Hikâyesi

Yengeçte Dolunay: Şu Mendili Uzatır Mısın?

Yengeç Burcunda Dolunay: Duygusal Katarsis

Yengeç burcunda Dolunay: Duyguların Gücü

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar