Venüs Akrep burcunda: Kozmik Tango!

Nelerden haz aldığımızı, nelerin bizi mutlu ettiğini, ilişkilerimizin kalitesini, değer bilincimizi ve aşk anlayışımızı simgeleyen Venüs’e pembeyle kırmızı arasında bir renk verirsek, Venüs Akrep birleşimi bordoyla siyah arasında, şehvetli geçişler demektir. Hüznü, korkuyu, ihtirası, iktidarı, terk edilmeyi ama aynı zamanda tensel bir kavuşmayı temsil eden bu işarete bakarak, 5 – 30 Aralık tarihleri arasında özellikle ilişkilerimizde tükeniş ve varoluş arasında bir dansa ayak uydurmamız gerektiğini söyleyebiliriz.

Venüs Akrep’in arzusu, kalpte başlayan bir kasırga gibi, rüzgârlarıyla sarsarak, çok geçmeden bedenimizi de ele geçirir. Tutku bir ressam için tuval, gökyüzüne âşık biri için yıldızlar, bir yazar için sözcükler, uçmayı düşleyen çocuk için gökyüzüdür. Venüs Akrep, ilişkiler konusunda inişli çıkışlı, süreklilik göstermeyen ama doğaçlama gerektiren bir dansa, tangoya benzer.

Kendini adamanın hüznü, arzularımıza karşılık bulamamanın öfkesi, ihtimalleri tüketmiş olmanın isyankâr başkaldırısıdır Venüs Akrep. Hayatın insanı teslim almasına karşın, bedenlerde başlayan ve duygularda birleşen bir aşkın direnişidir. Gözü kara ayrılıkların çaresizliğinden doğan özlem dolu bir coşkunun canlılığıdır.

Ay boyunca Venüs Akrep’in dansına ayak uydurmamız gerektiğini söylemiştim. Stratejik adımlar izlemek değil de, müziğin geçişlerine uyum göstererek, acele etmeden, bedenimizi bir enstrüman gibi kullanarak dansın akışını sağlamamız gerekiyor. Aksi halde, saplantılı, acıdan haz alan,tatminsizlik ve sıkıntı dolu ilişkiler ve sevişmeler bir tükenişi yüzümüze vurmaktan öteye geçmeyecektir.

Venüs Akrepte kendini birinin kontrolüne bırakmak değil, tutkularımıza karşılık verebilecek partneri seçmektir. Akrep Venüs’ü bazen yasak ve bazen sürgün aşk, bazen tenimizde izi kalan ve ölümünü kabullenmediğimiz bir bağlılık hikâyesi, bazen de gizlediğimiz duyguların şaha kalkmasıdır. Yüzeysellik değil, samimiyet gerektirir!

Venüs Akrep, dürtüsel ve büyülü bir çekimdir. Gizem, derinlik, tensel bir sevgidir. Aşk ve nefret ekseninde, dip ve zirve arasında salınıştır. Sessiz cümlelerin, bedenselleşmiş haykırışıdır.“İçim sıra kımıldıyor gizli denizlerin, ben sana mecburum bilemezsin” demektir. Sevgilinin kusurlarını ve karanlığını bile sevmektir.

İhanet korkusu ve kıskançlığın ağlarını da simgeleyen Venüs Akrep’e aldanarak karşınızdakini kontrol etmeye çalışmak, dedektiflik yapmak, intikam almak yani olur da gerekir diye yastığınızın altında bir hançer saklamak iyi bir fikir değil. Eğer bağlanmaktan korkuyor ve kendinize güvenmiyorsanız, bu sevdaya hiç başlamasanız daha iyi.

Hayattan aldığımız lezzetlerin yenileneceği, zevklerimizin değişeceği ya da yeni zevkler edineceğimiz, arzunun en karanlık kıvrımlarında masumiyetin izlerini bulacağımız bu evrede, kendinizi gençlik denilen ölümsüz kaynağın akıcılığına bırakın.

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Geleneksel Astrolojide Evlilik Alametleri
Yüreğin Pusulası
Venüs Retrosunda Doğmak: Sevgiyi Sonbaharda Yakalayanlar
Astrolojide 7. Ev: İlişkiler ve öteki ben
Venüs Koç burcunda: Mücadele gerektiren aşk
Zodyakın Kadınları ve Tarzları
Venüs Başak Burcunda: Aşkın Kriterleri
Balık Burcunda Venüs ve Mars Kavuşumu: Aşk Tufanı
Venüs Aslan Burcunda: Zodyakın Divası
Venüs Oğlak Burcunda: Eski usulde yeni aşk
Venüs İkizler burcunda: İki aşk
Venüs Kova Burcunda: Beklenmedik eşleşmeler
Astrolojide sevgililer günü: Sadece bir insanı değil, insanlığı sevmek
Astrolojide Venüs: Venüs’ün Aynası
Aşkın gökyüzündeki yüzü: İlişkilerde aldanma ve aldatma

İlginizi çekebilecek diğer yazılar