Venüs Aslan Burcunda: Zodyakın Divası

 

Doğum Haritasında Venüs Aslanda

Birinin haritasına bakıp, Venüs’ünün aslan burcunda konuşlandığını farkederseniz, bu kişinin, karşılaştığı flört fırsatlarını asla es geçmeyeceğini söyleyebilirsiniz. Buna rağmen, Venüs aslan, partnerinin masumane flörtleri mevzu bahis olduğunda, tevazu gösterecek kişi değildir!

Birlikte olduğu kişiden yana beklentileri de talepleri de büyüktür. Hafife alınmaktan ise hiç hoşlanmaz. “hayır” ı asla cevap olarak kabul etmez. Zaten konuşmaya başladığında öylesine akla zarar bir performans sergiler ki, “hayır” ı aklınızdan geçirmemenizi garantiler. Çoğu zaman, aslan Venüs’ün teatral yeteneklerini profesyonelliğe taşıması da tesadüf değildir.

Venüs aslana göre, ona olan sevginiz her şeyden, hatta ailenizden bile önce gelmelidir. Eğer bundan daha azını sunarsanız, sevildiğini hissettiremezsiniz. “Zodyakın divaları” ndan insanlara bahsederken, onları övgü dolu sözcüklerle tanımladığınızdan da emin olun. Venüs aslanın iltifata duyduğu ilgi, kedinin ciğer sevgisinden farksızdır.

Venüs aslan, ilginin odağı olduğunu bildiği sürece cömert ve eğlencelidir. Fakat ne zaman ki karşısındaki kişi kendisine kayıtsız kalmaya başlar ve bu nedenle ilişkisi monotonlaşır, işte o zaman müthiş bir huzursuzluk hisseder. Görmezden gelinmek hem kalbini kırar hem de canını sıkar. Daima ne kadar harika ve büyüleyici olduğunu duymaya ihtiyaç duyar. Eğer Venüs’ü aslanda olan insanlara saygı duyar ve yaptıkları işleri takdir ederseniz, size olan ilgilerini de asla kaybetmezler.

Her ateş burcunda olduğu gibi, aslan için de fiziksellik ve cinsellik önceliklidir. Ama Venüs aslan için, sevgi ve cinsellik birbirinden farklı şeyler değildir; Birinin, diğerini gerektirdiğine inanırlar. Kıskanıldıkları zaman hala çekici ve etkileyici olduklarını düşündükleri için, çevresindekilerin kendisini paylaşamamısından gizli bir haz alabilirler.

Bir ilişkiye başlamak Venüs aslan insanları için en büyük yatırımlardan biridir çünkü egolarını ortaya koyarlar. Aynı nedenle, ilişkilerine canla başla, uzun zaman boyunca tutunur, sadakat gösterirler. İlişkilerini devam ettirmek için, tahayyül edilemez derecede inatçı olabilirler. Eğer aşk konusunda kendilerine güvenmiyor olsalar dahi, yine de kuyruğu dik tutar, hiç falso vermez, çok iyi “özgüvenli” taklidi yaparlar.

Dışa dönük oluşu ve etrafına yaydığı pozitif enerjisi yüzünden Venüs aslanın çevresinden ne aşıkları ne de arkadaşları eksik olmazlar. Arkadaşlarını birbirinden renkli ve eğlenceli insanlardan seçer. Sıkıcı ve tek düze insanlara ilgi duymaz. Kendisi gibi cömert ve zevkli insanlarla ahbap olmak, mümkün olduğunca çok kutlamaya iştirak ederek, çocuklar gibi coşmak ister.  Aslan Venüs, eğlenceli kalabalıkların bir parçası olmak için can atar. Evde oturmaktansa, dışarıda vakit geçirmeyi tercih eder. “Bir asır koyun gibi yaşamaktansa, bir yıl boyunca kaplan gibi yaşamayı tercih ederim” demiştir Venüs’ü aslanda olan Madonna.

Eğer hayatınızda bir Venüs aslan varsa, illa ki düşünceli olmanız, sık sık yaptığınız jestlerle onu ne kadar önemsediğinizi göstermeniz gerekir. Aslan Venüs’e armağan seçerken, bir krala ya da kraliçeye layık olduğundan emin olmanızı, seyahat ettiğiniz yerlerden, ufak hatıralar olsa bile, mutlaka ona da hediyeler almayı alışkanlık halinize getirmenizi öneririm. Size karşı, kendisine nasıl davranılmasını istiyorsa, öyle davranacaktır. Ama hakettiğini düşündüğü ilgiyi ve özeni ona göstermezseniz, bedelini ödemek zorunda kalabilirsiniz!

Aslında pek saftır Venüs aslan. Çünkü birinden hoşlandığında, onun da kendisinden hoşlandığına inanır. Kendisinden daima gurur duyduğu için, otomatikman başkalarının da kendisinden gururlanmalarını bekler.

İşin en hoş tarafı Venüs aslanın sevgisinde dürüst olmasıdır ve güç oyunlarına rağbet etmez. Koskocaman bir kalbi vardır. Sadece mütemadiyen tapınılmak ister, hepsi bu!

Venüs aslan kadınlarının, Selma Hayek gibi “vahşi” bir dişiliği vardır. Canlı renkteki kıyafetleri özgüvenle taşır ve son derece seksi görünürler. Dolayısıyla onlardan etkilenmemek mümkün olmaz.

Tepeden tırnağa kadar, dış görünüşleri konusunda takıntılı olabilirler. Zamanlarının çoğunu kozmetik bakımlara ayırsalar bile, kimsenin bakım yaptıkları bu süreçlerin tanığı olmasından hoşlanmazlar. Bu yüzden hiç bir Venüs aslan kadınına yüzünde bir maske ve bornozuyla rastlayamazsınız.

Venüs aslan erkekleri ise, sinema oyuncularıyla, mankenlerle ya da model gibi kadınlarla birlikte olma eğilimi gösterirler. Partnerlerinin daima bakımlı ve güzel görünmelerini tercih ederler. Bir diğer yandan pek çok ünlü ve göz önündeki insanla da arkadaş olmaya hayır demezler.

Venüs aslan yetenekli ve zevklidir, haritasında bu yerleşime sahip, Yves Saint Laurent, Coco Chanel, Pierre Cardin ve Donna Karan gibi pek çok tasarımcıya rastlanmaktadır.

Transit Venüs Aslan Burcunda

Transit Venüs, 12 Ağustos – 5 Eylül arasında aslanla flört edecek. Erkekler için sevdikleri kadınlara evlenme teklif etmenin tam zamanı. Artık bir uçağın kuyruğuna “seni seviyorum” ya da benimle evlenir misin? Diye yazdırarak klişeden ölür müsünüz, yoksa çok daha yaratıcı bir plan mı yaparsınız bilemem : ).

Uzun soluklu ilişkilerde bir canlanma ya da ferahlık beklenebilir. Fakat kıskançlık fırtınalarına da hazırlıklı olmak lazım. Hayatınızda özel biri yoksa, tam da gerçek aşkı bulma zamanıdır. Normalde çekingen ve utangaç iseniz, bu transiti hoşlandığınız insana duygularınızı açarak değerlendirebilirsiniz. Ve belki de böylece karşınızdaki kişinin düşlerini gerçekleştirmiş olursunuz!

Modayı da temsil eden Venüs aslan burcundayken, canlı, güzel renklere ve desenlere ilgimiz artar. Saç stilimizi değiştirebilir, saçlarımızı boyatabiliriz. Kendiniz gibi olun ve kimseye benzemeyen, özgün tarzınızı ortaya koyun. Bunu yaparken de para harcama arzunuzu makul bir şekilde dizginlemeye çalışın.

Venüs aynı zamanda parayı, düzenli gelirimizi, parayı nasıl idare ettiğimizi ve nelere harcadığımızı sembolize eder. Venüs’ün aslanda Jüpiter ile kavuşması, yatırım yaptığınız şeyin değer kazanması sayesinde umulmadık bir kazanç elde etmenize ve sevdiklerinizden alacağınız kıymetli armağanlara işaret edebilir. Ayın 18’ine kadar para ve aşkta talih var. Kumara olan merakınız da artacaktır ama 18 Ağustos’tan itibaren Mars’ın ve Satürn’ün sert açılarını hatırdan çıkarmayarak, fazlasıyla riskli girişimlerden kaçınmanızda fayda var.

Venüs transiti boyunca, çocuklarla bağlantıda olmanız gereken durumlar artabilir. Ya da çocuklarınızla ilişkilerinizi düzeltme şansı elde edersiniz. Genellikle Venüs aslan transiti, içimizdeki çocuğun sesine kulak vererek, yaratıcı işler yaptığımız, coşkulu ve cesur davrandığımız zamanlara işaret eder.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Geleneksel Astrolojide Evlilik Alametleri
Yüreğin Pusulası
Astrolojide 7. Ev: İlişkiler ve öteki ben
Venüs Koç burcunda: Mücadele gerektiren aşk
Zodyakın Kadınları ve Tarzları
Venüs Başak Burcunda: Aşkın Kriterleri
Balık Burcunda Venüs ve Mars Kavuşumu: Aşk Tufanı
Venüs Kova Burcunda: Beklenmedik eşleşmeler
Venüs Oğlak Burcunda: Eski usulde yeni aşk
Venüs İkizler burcunda: İki aşk
Venüs Akrep burcunda: Kozmik Tango!
Astrolojide sevgililer günü: Sadece bir insanı değil, insanlığı sevmek
Astrolojide Venüs: Venüs’ün Aynası
Aşkın gökyüzündeki yüzü: İlişkilerde aldanma ve aldatma

İlginizi çekebilecek diğer yazılar