Kova Burcunda Dolunay: Kıyıya Taşıyan dalga

10 Ağustos günü, 21:09 saati hem aslan/kova ekseninde gerçekleşecek dolunay fazını, hem de Ay’ın dünyaya en yakın olacağı zamanlardan birini temsil ediyor. Bu nedenle dolunay, büyüklüğü ve parlaklığıyla gözümüzü dolduracak, enerjimizi yükselterek sosyal aktiviteler içerisinde yer almamızı sağlayacaktır.

Gecenin bütün canlılarının Ay’ın ışığında saklandıkları yerlerden dışarı çıkmaları gibi, insanlar da dolunayda içgüdüsel olarak gölgede kalmış, en dizginsiz hallerini ortaya çıkarma isteği duyarlar. Bütün kartlar masaya serilir ve gerçeklerle yüzleşiriz. Neticedir dolunay, yeniayla başlayan aşamanın sonucudur. Bir işin teslim tarihini simgeleyebilir. Üzerinde uzun zamandır emek harcadığınız projeye dair beklediğiniz olumlu ya da olumsuz yanıtı almanız demektir.

Bir olayın netleşmesi, örneğin evlilikler, ayrılıklar veya mahkemeler Dolunay evresine denk gelebilirler. Eğer bir sanatçıysanız ürünlerinizi sergilemek için Dolunay mükemmel zamandır. Eğer parti verecekseniz, katılım beklenenden de fazla olacaktır.

Dolunay zamanlarında, tam bir idrak ve uyanış hali yaşanır. Bazı duygu ve düşünceler artık onları görmezden gelemeyeceğimiz bir yoğunluğa bürünürler. Ortaya çıkan yüksek enerji nedeniyle, genel bir huzursuzluk ya da uykusuzluk hali yaşanması mümkündür. Kovadaki Ay’a bakarsak, uykusuzluğunuzun nedeni, sonuçlarını tahmin etmekte güçlük çektiğiniz bir buluşmanın ya da seyahatin heyecanından da kaynaklanabilir.

Genelde spor karşılaşmaları ve yarışmalar da Dolunaya rastlar. Aynı zamanda insanların çoğu, kendilerini kanıtlamak ve göz önünde olmak isteyecekleri için, rekabet gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. Aslında karşılaştığımız öfkeli, fanatik, bencil insanlar, şahit olduğumuz bütün negatif sahneler son iki haftadır içimizde biriktirdiğimiz hiddetin, inkar ettiğimiz yalnızlığımızın, içimize attığımız hislerin dışarıya yansımasından ibarettir. Yani eğer dolunayın negatif sonuçlarından şikayet ediyorsanız, belki de farkında bile olmadan geçen 15 gün boyunca bu şartları siz oluşturdunuz.

Ay ve Güneş, Dolunay zamanı Dünya sahnesinde birbirlerine karşıt konuma gelirler. Astrolojide karşıt açının anlamı “birilerinin ya da bir şeylerin bizi bir karar almaya zorlaması” demektir. Dolunay fazlarında, olayların genelde kontrolümüz dışında geliştiğini düşünürüz. Sevdiğimiz ya da nefret ettiğimiz şeyler, kişi ya da gruplar tepkilerimizin hedefi haline gelebilirler. Dolayısıyla başkalarını suçlamaya eğilim gösterebilir, ya da başkalarının hatalarından önemli dersler çıkarırız. Aslan/kova ekseninin heyecan ya da stres nedeniyle kalp ritmini bozabileceğini, çarpıntı, dolaşım sorunları, tansiyon ya da panik atak krizleri gibi tetikleyebileceğini de aklınızdan çıkarmayın.

Kovanın yönetici gezegeni Uranüs’ün öngörülemez bir tarafı da vardır. Dolayısıyla dolunayla birlikte çılgınca, şaşırtıcı ve sınırlarınızı test eden durumlarla karşılaşabilir, daha önce hiç denemediğiniz, hatta sizi korkutan tecrübelere “evet” diyebilir, gizli arzularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Aslandaki Güneş ise, insanlar tarafından sevilip sevilmediğinizi ne kadar popüler olduğunuzu ya da kimlerin gerçekten arkadaşınız olup olmadığını sorgulamanıza neden olabilir.

Başkaları için nasıl faydalı olabilirsiniz? Yeni bir yaşam vizyonu kazanmanız için kimlerle bir araya gelmeniz gerekiyor? Bir takımın, arkadaş ya da çalışma grubunun içinde, yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı ne yönde kullanacaksınız? İşte dolunayın en önemli soruları bunlar olacaktır. Kendinizi rahatça ifade edebildiğiniz, işe yarar hissettiğiniz yeri ve insanları yani ruhani ailenizi bulmanız ya da seçmeniz gerekebilir.

Bir diğer yandan dolunay Satürn’le kare açı yapmakta. Bir yanınız Uranüs’ün gazına gelip kalk gidelim derken, diğer yanınınız korkularına yenik düşerek dur, boşver diyebilir.  Yine de dolunay haritasının bütünselliği içerisinde Satürn’ün baskısının tehlikeli olduğu söylenemez.

Evet, 10 Ağustos dolunayı tüm bahislerin kapandığı zamana işaret ediyor. Büyük ve güçlü dalgalara hazırlanın. Dalgalardan korkmadan, sizi kıyıya taşıyacak en büyük dalganın üzerinde sörf yaparak eğlenmeye çalışın. Ay kova reformcudur, belki de yaşadığınız fırtına, yüzmeyi öğrenmenize vesile olacaktır!


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Uranüs: Siyah kuğu faktörü
Kova burcunda Dolunay: Yeni ufuklar
Kova burcunda Ay tutulması: Ağaç ve umut
Astrolojide 11. ev: Umutlarımızın karşılığı
Ruhun Serüveni – Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?
Sağlık Astrolojisi : “Ne zaman diyete başlamalıyım?”
Astrolojide Elementler: Haritada hava elementinin dengesi
Türkiye ve Dünyanın Geleceğine Dair Bir Astroloji Söyleşisi
Ay burçları : Ay Kova Burcunda
“Kova” Olmak
Aslan ve Kova Burçları
Astrolojide ve Mitolojide Uranüs

İlginizi çekebilecek diğer yazılar