Haritada Hava burçları ve hava elementi dengesi

 

Çoğu kişi özen göstermez ama elementler bilgisi, astrolojinin temelini oluşturmaktadır.  Dört element, sadece birer sembol değil, bütün evreni oluşturan yaşamsal güçlerdir. Pek çok kültür, inanç ve felsefenin temelinde elementler bilgisine rastlanmaktadır. Okultizmde, dört element dışında aether denen beşinci bir elementinden de bahsedilir. Ama batı geleneklerinin çoğunda, diğer dört unsurdan farklı olan ve aynı zamanda bütün elementlerin de kaynağını temsil eden “aether” olgusuna yer verilmez.

Ateş burçlarından olan kişilerin sevgiyi, su burçlarının huzuru, hava burçları kardeşliği ve toprak burçlarından olan kişilerin hizmet etmeyi öğrenmeleri gerekir. Yunan felsefesinde dört unsur, insanın dört yetisiyle bağdaştırmıştır. Ahlak (ateş), estetik ve ruh (su), akıl (hava) ve fiziksellik (toprak).

Doğum haritamız, aldığımız ilk nefesle birlikte, evrenin kaynağıyla kurduğumuz bağdır.  Haritamız maddesel niteliklerimizi yansıttığı kadar, “ruhun karakteri” yle de ilgilidir. Elementler, herkesin haritasında farklı oranlarda vurguludur. Duygu, düşünce ve bedensel sağlığımız için bu elementleri birbiriyle dengeleme şansımız vardır.  Kim bilir belki de Ather yani beşinci unsura bu şekilde ulaşılabilir!

Harita hava Elementi Ağırlıklıysa

Yükselen burç ve gezegenlerin çoğu hava elementinden olan ikizler, terazi ve kova burçlarında yeralıyorsa, kişi enerjisinin çoğunu zihinsel faaliyetler için kullanıyor demektir. Bu yüzden fiziksel enerji sarfederken çabuk yorulabilir ve genelde fiziksel sağlığı konusunda özensiz davranabilir. Sosyal olmak, insanlarla genelde iletişim halinde bulunmak ister. Bir konudan diğerine hızlı geçişler yapar ve haritasında sabit nitelikli burç baskın değilse, başladığı şeyleri tamamlamakta zorluk çeker.  Aklının kendisini tükettiğini düşünür. Bu kişiler genelde teoride yaşadıkları için, hayalcilikle suçlanabilirler. Düşüncelerine değer verilmemesinden ve akılsal becerilerinin küçümsenmesinden hoşlanmazlar. Nobel ödülü alan pek çok kişinin haritası hava ağırlıklıdır.

Haritada hava elementinin çok yoğun bulunması insomnia gibi sinirsel hastalıklara yatkınlık demektir. Hava yoğunluğuyla odaklanmak zor olsa da, meditasyon ve terapi almak sinirleri yatıştırabilir. Uyumakta zorluk çekenler için yastığınıza damlatacağınız birkaç damla lavanta yağının faydası dokunabilir. Kıyafetlerinizde ve yaşadığınız çevrede toprak tonları ve mavi, yeşil, mor renklerini kullanmanız rahatlamanızı sağlayabilir. Bu şekilde enerjinizi dengeleyebilirsiniz.

Haritada Hava Unsuru Az İse

Haritanın genel dağılımı hava elementinin azlığını vurguluyorsa, genel bir adaptasyon sorunundan bahsedilebilir. Kişi kendini izole etme eğilimi gösterebilir. Bu eğilim ise depresyon benzeri problemlerin ortaya çıkmasına ön ayak olur. Bu kişiler davranış ve eğilimlerine uzaktan bakmakta ve kendilerini analiz etmekte zorlanabilirler. İnsanlarla uzlaşmaya ve işbirliği yapmaya gönüllü olmadıkları için de kendilerini doyumsuz ilişkilerin ortasında bulabilirler.

Sosyal olmak için daha çok efor gösterilmesi, kendini doğru ifade etmeyi öğrenmek gerekir. Dışarıda daha çok vakit geçirmeniz, kıyafetlerinizde ve yaşadığınız çevrede parlak sarı, turuncu, turkuaz renklerini kullanmanız önerilir.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Koç burcu ve Terazi burcu: Gölgemizi Kucaklamak
Boğa burcu ve Akrep burcu: Gölgemizle Kucaklaşmak
İkizler burcu ve Yay burcu: Gölgemizle Kucaklaşmak
Yengeç burcu ve Oğlak burcu: Gölgemizle Kucaklaşmak
Aslan burcu ve Kova burcu: Gölgemizle Kucaklaşmak
Burçların Özellikleri: 12 Burç ve Kör Noktaları
Zodyakın Kadınları ve Tarzları
Burçlar ve Özellikleri: Tuhaf ve Eğlenceli Yönleriyle Burçlar
Akrep Burcu ve Gizli Dünyası: Zehir ve Şifa
Toprak Elementi ve Toprak burçları: Boğa, Başak Ve Oğlak Burçları
“Kova” Olmak
Astrolojide Ateş Elementi: Koç, Aslan ve Yay Burçları
Su Elementi ve Su Burçları : Yengeç, Akrep ve Balık
Başak burcu ve Balık burcu: Gölgemizle kucaklaşmak

İlginizi çekebilecek diğer yazılar