Aslan burcunda dolunay: Cesaret mi Gerçek mi?

aslanda dolunay

 

Dolunay, 4 Şubat Çarşamba günü, 01:08 saatinde gerçekleşecek. Aslan Burcunun 14. Derecesindeki dolunay, gerilimi ve coşkuyu aynı anda yansıtıyor. “Hemen, şimdi” harekete geçmek zorunda olduğumuzu hissederek, önemli kararların eşiğine gelebiliriz. Ama bir diğer yandan da Retro Merkür, yeni karar ve girişimleri desteklemeyen durumda, fevri olmamak da fayda var.

İnsanların geneli bu dolunayda kendilerine şanslı hissedeceklerdir. Risk almaya ve kumar oynamaya eğilim artabilir. Fakat aklınızda olsun, dolunay dışında, balıkta yoğunlaşan gezegenlere kare açı yapan, hevesleri kursakta bırakmasıyla ünlü Satürn var.

Aslanda dolunayla birlikte, yaşamın merkezine yakın olmak, kendimizi daha görünür kılmak, tanınmak ve sevilmek isteriz. Ayrıca dolunayın açılış yaptığı Şubat ayının geneli, romantik flörtlere de olanak tanıyacaktır. Cinsel hayatınız renklenebilir.

Heyecanın ve tansiyonun yükseleceği de aşikar, çünkü dolunay haritasında Ay Uranüs arasında üçgen, Ay Plüton ve Chiron arasında ise yod açısı var. Gurur ve dikkat çekme arzusunun pik yapacağı evredeyiz. Ne kadar popüler olduğumuzu, kimlerin gerçekten arkadaşımız olup olmadığını kendimize sorabiliriz. İnsanlar genelde başkalarının ilgisini ve sevgisini istedikleri için, dramatik durumlar yaratmaya eğilim göstereceklerdir. 10. Evdeki Jüpiter Ay kavuşumu büyük oynamak demektir, kalabalıkların ilgisini çekmek için, çoğu zaman abartılı davranmak anlamına gelebilir. Öyle ki, özellikle tanınmış bir ünlü, siyasi bir lider toplumun büyük kesiminin tepkisini çekecek açıklamalar yapabilir.

Kibirli sözler ve davranışlarla değil ama ürünleriniz ve işlerinizle, kendinizi kanıtlamaya çalışırsanız, daha çok takdir toplayabilirsiniz. Ayrıca sadece övgü beklemek yerine, başkalarının işleri hakkında da dürüst komplimanlar dile getirmenin neresi yanlış olabilir?

Ay’ın 10. Evde bulunması (whole sign) mesleki bir değişim anlamına gelebilir. Toplumsal imajımız, saygınlığımız, başkalarının bizim hakkındaki düşünceleri ve ailemizin beklentilerine göre yaşayıp yaşamadığımız hakkında kaygılanabiliriz. Dolayısıyla eğer bir iş değişimi söz konusu olursa, aslında duygusal davranıp davranmadığınızdan emin olmanız gerekiyor.

Yönetici gezegeni Güneş olan aslan burcu egoyu simgelemektedir ve bu yüzden de hepimizin içinde küçük ya da büyük krallıklar mevcuttur. Hepimiz bir şekilde kendi dünyamızın kralı ya da kraliçesi olmak isteriz. Genelde bir derginin kapağına ya da TV’ye çıkmaya hayır demeyiz. Komşularımızın bizim hakkımızda ne düşündüklerini, arkadaş çevremizde nasıl bir intiba uyandırdığımızı merak ederiz. Astrolojide 10. Ev, bir kartvizite benzer. Ama misal bir mezarlığa gittiğimiz zaman, taşların üzerinde “dünyanın en zengin insanı”, “en iyi satış elemanı”, “dünyanın en seksi kadını” yazdığını görmeyiz. Ölüm söz konusu olduğunda, dünyevi etiketlerimiz anlamlarını yitirirler.

Başarıyı tanımlayan cümleler sadece ne kadar para kazandığımızla ya da mesleki statümüzle ilgili olmamalıdır. İyi bir insan, iyi bir eş, iyi bir anne ya da fedakar bir kardeş olmak da en az dünyanın en zengin insanı olmak kadar önemli ve çok daha anlamlıdır. Bu dolunayla birlikte, karşımıza hayatımıza yeni bir yön verecek pek çok ihtimal çıkabilir. Ama önce iyi bir insan mıyız, başarı kazanmak uğruna başkalarına ne kadar adil davrandık ya da davranıyoruz? Kendimize bu soruları sormalıyız.

Dolunay haritasını açıp ilk baktığım anda “bu bir zaferin haritası” olabilir diye düşündüm. Ama gerçekten de kazandığınız başarıyı sadece kendinize mal edebilir misiniz? Mütevazi davranıp, ben yerine “biz” diyebilirsek, çok daha fazlasını kazanmışız demektir.

Bir diğer yandan, aile mirasımızla da yüzleşeceğiz. Ailemizin bize nasıl davrandığı, ne şartlarda ne şekilde büyütüldüğümüz gibi konularla… Geçmişle ilgili bazı düşler, sesler, video kayıtları hatta yolda yürürken yanımızdan geçen birinin parfümü bizi anılarımızı hatırlamaya teşvik edebilir. Ailemizle ve geçmişimizle ilgili olumsuz ne hissediyorsak, bu hisleri yaratıcılık gerektiren işlerle ifade etmeliyiz. Aksi halde duygularımızı sadece dramatik şovumuzun bir parçası olarak kullanır, sarfettiğimiz sözlerle ilgi yerine tepki çekebiliriz.

Ocak ayı yani oğlak dönemi, kendi kişisel kaderimizi tayin edecek olayların tohumlarını ektiğimiz evreyi temsil ediyordu. Kendimize nasıl biri olmayı arzu ettiğimizi ve nasıl bir hayat istediğimizi sorduk. Bu yönde kararlar aldık. Bir karar almadıysak bile, artık değişmesi gereken şeyler yüzünden, ayrılıklar ve belki de kayıplar yaşadık.

Şubat ayı ise, her birimizin ünik bir yazgıya sahip olduğunu, yaşam sahnesinde üstlendiğimiz her rolün benzersiz bir anlam taşıdığını ve bireysel çabadan ziyade, ancak vizyonumuzu ve yeteneklerimizi birleştirdiğimiz zaman gücümüzü pekiştirebileceğimiz mesajını taşıyor. Uranüs’e bakarsak beklenmeyeni beklememiz, beklenmeyenin iyicil olmasını ümit etmemiz gerekiyor.

Dolunay, sevdiğimiz kadar sevileceğimiz, cömert olduğumuz kadar cömertlik göreceğimizle ilgili. Ya cesur davranacak ya gerçeklerle yüzleşeceğiz. Bir şeyleri sergilemek, performans gösterileri, spor müsabakaları, yeni bir saç stili denemek, seyahat etmek ve içimizdeki oyuncu çocuğu ortaya çıkarmak için harika günler! Kibir ne gününüzü ne de gönlünüzü gölgelemesin. Sevdiklerinizle bir araya gelip, kaygısızca eğlenmeyi, sevginizi ve övgülerinizi cömertçe paylaşmayı denemelisiniz. Belki bu dolunay mesleki başarılara imza atmayacaksınız ama egonuzu alt ederek bir insan kazanma şansı elde edeceksiniz.

Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar;

Aslan Burcunda Ay Tutulması: Kendine Ait Olmak

Aslan Burcunda Yeniay: Ruhun Meskeni

Aslan Burcunda Dolunay: Yaranızı Bir Aslan Gibi İyileştirin

Aslan Burcunda Yeniay – Dilek Tutma Zamanı

Ay burçları : Ay Aslan Burcunda

Astrolojide Ateş Elementi – Koç, Aslan Ve Yay Burçları

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar