Astrolojide Ateş Elementi: Koç, Aslan ve Yay Burçları

Doğada görünür olan diğer elementlerin aksine, insanın havanın bağrındaki şimşeklerin kıvılcımlarını, yani ateşi keşfetmesi gerekmiştir. Her defa yoktan var ettiğimiz ateş, tanrısal güçle özdeştirilir. Ateş, insanı karanlık çağlarından aydınlığa taşıyan cesur rehber, insanlığın şüphesiz en büyük devrimcisidir.

Dört yönden esen rüzgarıyla hava, ateşi körükler, yüreklendirir. Toprak ateşi içinde barındırır. Tüketen, ısıtan, aydınlatan kutsal alev sönene kadar devran döner. Evren ateşten var olduğu gibi, en nihayetinde yine ateşle yıkanacaktır.

Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay’dır. Onları izlemek alazlanmış ateşin dansını izlemek gibidir, çatırdayarak göğe yükselen alevler gibi, karşı konulmaz bir çekim enerjileri vardır. Ateş insanlarının gözlerine bakıp Güneşten ve evrendeki tüm yıldızlardan bir parça taşıdıklarını görebilirsiniz.

Daima içlerindeki çağrılara kulak verirler. Ateş gibi bir gün söneceklerini bilir, her günü son günleri gibi yaşamak isterler.

Ateş insanları, dokundukları insanların hayatında mutlaka iz bırakırlar. Onlara hükmedemezsiniz. Ama ihtiyacınız olduğunda yanlarına sokulup ısınabilirsiniz.

Çatışmayla yanıp tutuştuklarını düşünenler haksızlık etmiş olurlar. Zira ateşin suya boyun eğmesi gibi, Koç, Aslan ve Yay yalnızca yumuşak başlılığa ve şefkate teslim olurlar.

Yalın ve çıplaktır ateş insanları. Bazen tıpkı aşk gibi eritir, yakar, kavururlar. Ama yoklukları karanlığa boğar, soğuktan dondurur…

Ateş Elementi ve Ateş Burçları

Ateş elementi tutkuları, cesareti ve canlılığı simgeler. İnisiyatif kullanma becerisi, liderlik kabiliyeti ve şansa güvenerek alınan risklerdir. Haritasında ateş elementi yoğun olan kişiler, bireysel ve iddialı olmaya eğilim gösterirler. “Kendi hayatımın kahramanı olmak için nerede olmalı ve nasıl davranmalıyım?” sorusuna haritamızdaki ateş burçlarının düştüğü evlere bakarak yanıt bulabiliriz.

Haritadaki gezegenlerin çoğu Koç, Aslan ve Yay burçlarında yoğunluk gösteriyorsa;  Kontrolsüz davranışlardan bahsedilebilir. Harita sahibi yaşamı bitmeyen bir mücadele gibi görerek kendini bu mücadelede yalnız hisseder ve çoğu zaman haklı olduğunu düşünerek aslında kendini sabote ediyor olduğunun farkına varamaz. Aşırı gurur, şiddet eğilimi, düşünmeden alınan kararlar ateş elementinin fazlasıyla ön planda olduğu haritalarda ortaya çıkabilir.

Aşırı ateş enerjisini dengelemek için keyif aldığınız bir sporu hayatınızın bir parçası haline getirmeniz önerilir. Yaşadığınız yerde ve kıyafetlerinizde mavi ve yeşil tonlarında renkler kullanmanın, baharatlı yiyeceklerden uzak durmanın ve alkol alımını azaltmanın faydasını görebilirsiniz.

Ateş elementinin azlığında ise, fiziksel yorgunluk artar, metabolizma yavaşlar. Kişi kendini motive etmekte zorlanır, kendine güveni azalır ve gelecek hakkında fazlasıyla endişelenebilir. Kişi benliğiyle ve geleceğiyle ilgili kaygılı olduğu için, hayatında ilerleme kaydetmek te zorlanabilir. Hayatı fazla ciddiye alarak yaşar.

Haritadaki gezegenlerin ateş elementindeki dağılımları azsa, eğlenceye daha çok vakit ayrılmalı, daha fazla sorumluluk alarak liderlik pozisyonları değerlendirilmeli ve kişi inandığı şey için mücadele etmekten kaçınmamalıdır. Yaşadığınız ortamda ya da kıyafetlerinizde kırmızı, sarı ve turuncu gibi canlı renkler kullanarak, baharatlı yiyecekler tüketerek, yalnız başınıza seyahat ederek, daha önce tecrübe etmediğiniz şeyleri denemeye çalışarak haritanızdaki ateş elementinin azlığını telafi edebilirsiniz.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Koç burcu ve Terazi burcu: Gölgemizi Kucaklamak
Boğa burcu ve Akrep burcu: Gölgemizle Kucaklaşmak
İkizler burcu ve Yay burcu: Gölgemizle Kucaklaşmak
Yengeç burcu ve Oğlak burcu: Gölgemizle Kucaklaşmak
Aslan burcu ve Kova burcu: Gölgemizle Kucaklaşmak
Burçların Özellikleri: 12 Burç ve Kör Noktaları
Zodyakın Kadınları ve Tarzları
Burçlar ve Özellikleri: Tuhaf ve Eğlenceli Yönleriyle Burçlar
Akrep Burcu ve Gizli Dünyası: Zehir ve Şifa
Toprak Elementi ve Toprak burçları: Boğa, Başak Ve Oğlak Burçları
“Kova” Olmak
Su Elementi ve Su Burçları : Yengeç, Akrep ve Balık
Haritada Hava burçları ve hava elementi dengesi
Başak burcu ve Balık burcu: Gölgemizle kucaklaşmak

İlginizi çekebilecek diğer yazılar