Aslan burcunda Yeniay : Ruhun Meskeni

2 Ağustos günü Aslan burcunda gerçekleşecek ve önümüzdeki ayın ana temalarını da şekillendirecek Yeniay, geçen ayın kapanışını yaptığımızın ve artık yenilenmemiz gereken dinamik bir aşamaya vardığımızın da göstergesi. İstanbul’a göre çıkarılmış haritada Yeniay 4. evde, Satürn’e üçgen açı içerisinde gerçekleşecek. Yeni bir oluşumu inşa etmek için temel arayışı içerisinde olan liderler kadar, insanların geneli de aidiyet duygusuyla taraflarını vurgulamaya eğilim gösterebilirler. Mars’ın Yay burcunda Satürn’le kavuşuma doğru ve Merkür’ün Başak burcunda ilerliyor olması ayın ilk değil ama ikinci yarısının olaylı geçebileceği anlamına geliyor.

Bu ay içerisinde doğum, hamilelik, nüfus oranı, madenler, altın piyasası, spor müsabakaları, ünlüler, otoriteler ve otoriteye karşı olanlara dair gelişmeler yaşanabilir. Kalp ritmimizi bozabilecek Yeniay’da özellikle ilk doğan çocukların sağlık kontrollerini yaptırmalarında fayda var.

Her şeyin kalbi

Aslan burcu, yönetici gezegeni Güneş gibi her şeyin merkezini yani kalbini temsil eder. Olayların, insanların, inançların, ülkelerin, kentlerin, kültürlerin merkezlerini ve yaşam kaynakları simgeleyen Aslan burcu, ağacın gövdesinin topraktan yükselmesi gibi, ruhumuzun vahşi bir orman gibi kalbimizden fışkırmasıdır.  Aslan teması ağaç kadar ağacın meyvesi, yaşlanmayan çocuksuluğumuzdur.

Kendimize “Hayatımın merkezi kim ya da neresi? Özel bir yeteneğim var mı? Varlığımı nasıl parlatabilirim? Beni başkalarından ayıran ve benzersiz kılan şey nedir? Neler beni mutlu ediyor? Kalbime şarkılar söyleten kim? Çocukken yapmaktan keyif aldığım ama zamanla vazgeçtiğim şeyler nedir? ” gibi sorular sorabileceğimiz Aslan burcunda Yeniay laf olsun diye değil ama gerçekten bize neşe veren uğraşlar edinmemiz ve kendimiz olmamız önemli. Yeniay’ın haritanızda hangi evinizde gerçekleştiği, hangi yeteneğinize hayat vermeniz, nasıl başlangıçlar yapmanız ve hangi konuları aydınlığa kavuşturmanız gerektiğini gösterecektir.

İlk aşkın heyecanı

Aslan’daki Yeniay, yeşerebilecek yeni aşkların da sinyalini veriyor. Her aşkın kendine özgü bir iklimi var. Aşk Şubat’taki kavurucu bir güneş ya da Ağustos’taki dondurucu tipi gibi karşınıza çıkabilir. Kalbiniz nefesinizle inleyen bir ney, telleri kederden kopabilen bir keman ya da cesaretten, sevgiden, korkudan ve öfkeden sözeden bir davul haline gelebilir. Nihayetinde aşkla dolu olan bir kalp, kelebeklerin içinde müziğinizle dansettiği kilit tutmayan ateşten bir tapınağa benzer.

İçinde inişli çıkışlı, engebeli yolların, dar boğazların, kuytuların ve koyların bulunduğu yüreğimizde, ejderhalar, melekler, aslanlar ve şeytanlar da ikamet eder. Ruhun saf ve kudretli ya da kötü ve tehlikeli tohumları yürekte yeşerir. Nasıl ki iyilik ve cesaret bulaşıcıdır, Yeniay’da ektiğimiz iyi tohumlar da aldığımız her nefesle dağılarak çoğalırlar.

Yeniay’da sevginin ve bilginin girip çıktığı yüreğinizin penceresini açık, geminizin kaburgasını sağlam tutun. Kuyruğu dik tutmasanız da olur!

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Aslan Burcunda Yeniay: Ruhun Meskeni
Ay burçları : Ay Aslan Burcunda
Astrolojide Ateş Elementi – Koç, Aslan Ve Yay Burçları
Aslan burcunda Yeniay : Ruhun Meskeni
Yüreğin Pusulası
Zodyakın Kadınları ve Tarzları
Büyük Amerikan tutulması: Aslan burcunda Güneş tutulması neden önemli?
Aslan Burcunda Yeniay : İlk Aşk
Aslan burcunda Yeniay: Spot ışığının cazibesi
Aslan burcunda Güneş Tutulması : Ateşten bir kuş
Türkiye ve Dünyanın Geleceğine Dair Bir Astroloji Söyleşisi (2014 – 2025)

İlginizi çekebilecek diğer yazılar