Aslan burcunda Güneş Tutulması: Ateşten bir kuş

Aslan burcunda Güneş Tutulması

Geçtiğimiz Şubat ayında 21 Ağustos Güneş Tutulması’nın olası dünyevi etkilerini yorumladığım Büyük Amerikan Tutulması başlıklı bir yazı yayınlamıştım. Bireysel hayatlarınızın tutulmadan ne şekilde etkilenebileceğine dair fikir edinmek için doğum haritanızda tutulmanın yaşanacağı astrolojik evi incelemeniz gerekir.Örneğin; yükselen burçta yani 1. Evde Aslan burcunda Güneş Tutulması gerçekleşirse, bu durum kişinin önümüzdeki 6 aylık sürecin temel konularıyla ilgili kararlarını Ağustos ve Eylül ayları boyunca alabileceği, bu kararların hasadını da Şubat ve Mart aylarında yapabileceği söylenebilir. Yükselen burçtaki tutulmalar 1/7 ev ekseni ortaklıklar, evlilikler, mahkemeler ya da ayrılıklarla ilgiliyken, 5/11 evler çocuk sahibi olmak, romantik aşk, çocuklarla ve sosyal çevreyle ilgili gelişmeler, alınan yeni riskler, yeni hedefler belirlemekle alakalı olabilir. Elbette genel yorumlardan ziyade kişinin tutulma etkilerini haritanın bütünselliği çerçevesinde değerlendirebilmesi daha sağlıklı yorumlara ulaşılmasını sağlayacaktır.

Her şeyin merkezini yani kalbini temsil eden Aslan burcunda Güneş Tutulması, ana şalter görevi gören yerler ve kişilerle ilgili gelişmeler demektir. Aynı zamanda başkalarına görünür kılmak, tanıtmak ve tanınmak istediğiniz konularda girişimleriniz artabilir. Ancak 5 Eylül’e kadar sürecek olan Retro Merkür dönemini göz ardı etmeyin. Bilhassa çocukların ve toplumun genç kesimlerinin sorunlarını vurgulaması beklenen tutulmalar toplumların nabzını hızlandırabilir.

Ateşten bir kuş

İlk aşk, yeni aşk, yaşamın kaynağı olan aşk Aslan burcuyla ilişkilidir. Kimisi için kalp dört odası olan, dört yanı sularla çevrili bir adayken, kimisi için kalbin başkalarına açılan dört kapısı vardır. Kalp daima şarkıların, romanların, şiirlerin, filmlerin yani yaşamın başrolündedir. Kalp göğüs kafesimizin içinde özgürlük şarkısı söyleyen ateşten bir kuştur. Aslan burcundaki tutulma kalbimizin dört odasındaki kozasındaki kelebekleri uykusundan uyandırabilir ya da kalbimizin açık kapılarında bizi bekleyen yeni maceralara hazırlıksız yakalanabiliriz.

Değişip dönüşmemizi sağlayan, yaşam enerjimizi arındıran kalptir. Ateşten bir niteliği olan, ruhumuzun kap görevi gören kalbimiz soğuğu da soğukluğu da sevmez. Kendine bir diğeriyle bütünleşebileceği kıvılcımlar bulmadan yaşayamaz. Kudretiyle ve bir orman gibi vahşiliğiyle kalbimizin müziğine kulak vermemiz gereken zamanındayız. Bir nefes gibi hayatınızı arındıracak ve tazeleyecek tesadüflere göz yummayın. Zira kalp kırıldıkça sağlamlaşmayı bilir. Yine de kalbinizin ya da başkalarının kalbinin hafızasında ölmemek ve öldürmemek için vedalarınızda bile karşılaşmaların güzelliğini anımsayın.

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Aslan Burcunda Yeniay: Ruhun Meskeni
Ay burçları : Ay Aslan Burcunda
Astrolojide Ateş Elementi – Koç, Aslan Ve Yay Burçları
Aslan burcunda Yeniay : Ruhun Meskeni
Yüreğin Pusulası
Zodyakın Kadınları ve Tarzları
Büyük Amerikan tutulması: Aslan burcunda Güneş tutulması neden önemli?
Aslan Burcunda Yeniay : İlk Aşk
Türkiye ve Dünyanın Geleceğine Dair Bir Astroloji Söyleşisi (2014 – 2025)

İlginizi çekebilecek diğer yazılar