Akrep Burcunda Dolunay: Yenilenmek için tükenmiş olmak gerekir

“Kopmak zordur, bir bağı ortadan kaldırmak acı vericidir. Fakat çok geçmeden yerine yeni bir kanat çıkar. “

Kışkırtıcı, dramatik, yoğun, tehlikeli, uyarıcı, zehirli, manyetik, derin… Akrep burcunu tarif eden kelimeler. 30 Nisan Akrep burcunda dolunay zamanı kurtadamı bilemem ama yaşam enerjimizi emen vampirlerlerle unutulmaz yüzleşmeler yaşamamız ihtimali yüksek görünüyor.

Mars ateşli silahların simgesiyse, Plüton manipülatif ve psikolojik silahlardır. Akrep dolunayında üçüncü kişilerin dahil olduğu olaylar sebebiyle kıskançlık, şüphe gibi duygular ön plana çıkabilir. Sezgilerimizin de gazıyla yalan olduğunu hissettiğimiz sırları kazıyarak gerçeğe ulaşmak isteriz.

Ay Akrep burcunda düşük sayıldığı için dolunay aşamasında insanların geneli normale göre daha kuruntulu, hassas ve karamsar olma eğilimi gösterebilirler. En ufacık sorun bile hayat memat meselesi haline gelebilir. Maddi manevi unutulmuş borçların hesabı kesilebilir. Partnerler arasında gerginlik ve güvensizlik artabilir. Partnerlerden birinin bastırdığı ama unutmadığı bir tutkunun esiri olması diğerini derinden yaralayabilir. Güç savaşları başlatmak anlamsızdır çünkü bu dünyada sadece rekabet etmeyen rakipsizdir.

Kozmik Dönüşüm Çarkı

Gün ve gece, ölüm ve yaşam birbirlerine dönüşüp dururlar. Yaşadığımız her anda derisini ardında bırakan yılan gibi yenilenir hayat. Akrep’te dolunay duyguların, arzuların ve özlemlerin gücüdür. Akrep burcu tıpkı Hindistanın Ganj nehri gibi yaşamın ve ölümün iç içe geçtiği, arındıran ve yeniden doğuş mitlerini tecrübe ettiğimiz bir kaynağa benzer.

Akrep dolunayında hayat, ölüm, doğum, hayatımızın sonlanan aşamaları ve biten her şey hakkında derin analizler yapmaya elverişli bir ruh durumunda oluruz.

Tam bir yenilenme için tükenmiş olmak gerekir. Bedenin, sessizliğin, gözyaşlarının, hırsın, öfkenin, sevginin, bekleyişlerin veya dönmeyişlerin tükenmiş olması gerekir.

***

Su burcu olan Akrepte dolunay önüne gelen her şeyi yıkan bir duygu tufanı anlamına gelebilir. Fakat sadece taşlar ve dağlar gibi yeryüzünün bükülmez sanılan tüm zorluklarının üzerinden şefkatle yolalan kişi, zorlukları zarar görmeden ve zarar vermeden aşındırabilir.

Cesaret ve umutla

İlk olarak HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar;

Akrepte Dolunay: Yol taşın kendisidir
Akrep dolunayı ve Mars yengeçte: Duygu fırtınası
Akrep burcunda Dolunay: Affet beni
Akrep Burcu ve Gizli Dünyası
Ay Burçları : Ay Akrep Burcunda
Akrep burcunda Dolunay: Kral Çıplak!
Su Burçları – Yengeç, Akrep Ve Balık
Boğa ve Akrep Burçları
Astrolojide ilişkiler : Karşılaşmaların manası
Astrolojide hamilelik ve doğum
Türkiye’nin Astrolojik Kimliği ve Geleceği
Astrolojide 8. Ev ve Maddi Kazanç
Astrolojide Plüton ve Nesillere Etkisi
Ay Akrebin Duygu Anatomisi
Plüton’un Keşfi ve Astrolojide Plüton
Jüpiter Akrep Burcunda Adaletin Gücü: Tanrılar ve Canavarlar
Akrep burcunda dolunay: Acı çikolata
Astroloji, yeni keşifler ve bilincin kapıları
Ay ve Plüton Açıları – “Karanlığın İçindeki Işık”

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar