Balık burcunda Ay tutulması: Çözülme ve Vazgeçiş

16 Eylül Balık burcunda Ay tutulması tuhaf rüyalar, kafa karıştıran rastlantılar ve son derece psişik açılımlarla ilgili. Balık su burcu olduğu için, bilincinde olunan ya da olunmayan tüm duygu ve düşüncelerde bir taşkınlık hali yaşanabilir. Bu evrede yeryüzündeki tüm sular ve gözyaşlarımız Ay’ın çekim gücüne yanıt verirler.

Her dolunay fazındaki gibi Balık burcunda Ay tutulması mottosu, “gerçeğin bizi özgür kılacağıdır”. Eğer tutulma zamanı, tutulmanın birkaç gün öncesinde ya da sonrasında bazı şeyler dikkatinizden kaçamayacak biçimde gün yüzüne çıkarsa, bu şeyleri görmezlikten gelmeyin. Ay ve Güneş karşı karşıya kaldığında, yaşanan olaylar kadersel bir planı tetikler. Gerçeği görebilecek ve gerçekle baş edebilecek kadar güçlü olduğunuzu hatırlayın. Çünkü şeylerin, olayların ve insanların aslı ortaya çıktığında bu bir fırsattır. Hep kör noktanızda kalan, bilmekten kaçındığımız her şey bütün çıplaklığıyla önümüze geldiğinde, aslında özgür kalma şansı elde ederiz.

Tutulma anında Ay’ın Chiron’la birleşiyor olması, Mars’ın tutulma derecelerine kare açıyla meydan okumasına rağmen tıpkı Sting’in ünlü şarkısı Fragile’daki gibi ne kadar kırılgan olduğumuzu hatırlatabilir. Böylesine hassas zamanlarda, sözcüklere bile dökemediğimiz bazı kırgınlıkları oldukları gibi kabul etmemiz bu uğurda egodan mümkün olduğunca vazgeçmemiz gerekiyor.

Burçlar kuşağının son aşaması olan Balık ruhsal büyüme, geçmişteki aşkların ve kaybolan yaşamların fısıltısıdır. Bir zamanlar inkâr ettiğimiz tutkuların dirilişi, duyguların şahlanışıdır. Her dolunayda olduğu gibi, Ay tutulmasında da ilişkilerde fırtınalı anlar yaşanması beklenir. Bilhassa Mars’ın tutulma haritasında bu denli aktif olması, egosu incinen kişilerde cinsel bir enerjinin dışavurumu ve kıskançlık olarak ortaya çıkabilir.

Gün ve gecenin dengeleneceği sonbahar ekinoksunun eşiğinde, Mars’ın Uranüs’le cesaret veren üçgenini değerlendirerek bizi dibe çeken suçluluk duygusu, endişe, ayarsız öfke ve intikam benzeri ağırlıklardan kurtulmamız gerekiyor. Elbette hakkınız olan adaletin peşini bırakmayın ama cezasını zaten çekenler için de daha fazla düşmanlık besleyerek kendinizi de aynı cezaya mahkûm etmeyin.

Balık burcundaki Ay tutulması hatalarımız ve doğrularımızda birbirimize ayna tutmamızı kolaylaştırır. Eğer kendi içinizde yeni bir bütünlük ve diriliş sağlamak istiyorsanız, artık yitirilmiş şeyleri yâd ederek, yaşayan şeylere sarılma vaktindeyiz.

Ay tutulması koşulsuza yüreğimizi açtığımız diğer insanlarla aramızda duran korkulardan arınmak, serbest kalmak ve serbest bırakmak anlamına geliyor. Kendimizi affederek artık suiistimal edildiğimiz zamanlara rağmen kurban rolünü üstlenmek zorunda olmadığımızı fark etmeliyiz.

Her şey ortaya çıktığı için kendinizi rahatsız hissetseniz bile, çıplaklığınızı sevmeyi deneyin. Çıplak bedeniniz ancak ruhunuza tüm çıplaklığıyla âşık olan kişiye sadık olabilir ve iyileşmek için gözyaşlarına malolsa bile Ay’ın şifalı ışığının yaralarınıza dokunmasına müsaade edin.

 

Cesaret ve umutla

 

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar;

Ay Burçları: Ay Balık Burcunda
Su Burçları: Yengeç, Akrep Ve Balık
Aşkın gökyüzündeki yüzü: İlişkilerde aldanma ve aldatma
Balık burcunda dolunay : Kaçmak, kaçınmak, kaçamak
Neptün Balık Burcunda / 2011 – 2025
12. ev : Kendimizden sakladıklarımız
Astroloji, yeni keşifler ve bilincin kapıları
Astrolojide Ay Düğümleri : Geçmiş yaşam ve hayatın amacı
Doğum haritasında Bağımlılık ve Zaafların Göstergeleri
Astrolojide Ay : Ölümsüz bilge kadın
Başak ve Balık Burçları
Astro-Portreler : Gabriel Garcia Marquez’in Doğum Haritası

İlginizi çekebilecek diğer yazılar