Terazi Burcunda Yeniay: Denge meselesi

Terazi Burcunda Yeniay

Geçmiş ayı noktalayarak, gelecek bir ayın enerjileriyle buluştuğumuz evre olan Yeniay ve Yeniay’ı takip eden 5 gün, zihnen ve bedenen tazelenmek, yeni niyetlerle geleceğimizi tasarlamak ve yeni projelere başlamak için ideal zamandır.

19 Ekim gecesi saat 22:12’de Terazi burcunun 26. derecesinde gerçekleşecek Yeniay yakın ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili yaşanabilecek gelişmelere, ay boyunca yeni insanlarla tanışarak yeni bağlantılar ve ilişkiler kurabileceğimize işaret ediyor. Bir diğer taraftan Terazi burcu eşitlik, özgürlük ve adalet gibi kavramları simgelediği için, hakkımızı koruyacak bir yasaya, karşıtlar arasındaki dengeyi sağlayabilecek bir adalet mekanizmasına olan ihtiyacımız Yeniay’la birlikte daha da belirgin hale gelebilir. Önemli davalar ve sonuçları, bürokratik ve diplomatik başvurular, evlilik, boşanma ya da birlikteliklere dair kararlar da önümüzdeki ay boyunca gündemimizi meşgul edebilirler.

Denge meselesi

Uzlaşmak, işbirliği yapmak, pazarlık etmek, sosyal yönde etkin olmak, uzmanlık gerektiren alanlarda başkalarının danışmanlığına başvurmak gibi konuları ön plana taşıyacak olan Terazi Yeniay’ı tasarım, moda, resim ve müzik gibi sanatsal konularda da aktif olmamızı ya da bu alanlara ilgimizin artmasını sağlayabilir.

‘İlişkilerimde ne kadar kendimden veriyor ve karşılığında ne alıyorum? Neden hiç hayır diyemiyorum? Bir bağımlılık ilişkisi mi yaşıyorum? Neden karar veremiyorum? Gerçeği söylemeyi neden sürekli erteliyorum? İlişkilerimde hep aynı kısır döngüleri yaşamamın sebebi nedir? Kendimi güvende hissetmediğim için mi bu kadar talepkar ve ısrarcıyım?’ Ve benzeri sorular Terazi Yeniay’ı etkisinde zihinlerimizi meşgul edebilir. Hayatımıza ilişkiler yoluyla anlam katmaya ve ilişkiler dolayısıyla onaylanmaya duyduğumuz ihtiyaç artabilir.

Jüpiter’le kavuşum açısına giren ve Uranüs’le karşıt açıda oluşan Yeniay, direnç gösterdiğimiz bir değişimin ve duygusal heyecanlar yaratan durumların habercisidir. Sürpriz haberler,seyahatler, yer değişikliği, taşınmagibi gelişmeler de bu açılarla ilgili bulunur.

Bir ritüel olarak Yeniay zamanlarında, zihninizi korku, panik, sıkıntı, endişe, öfke ve umutsuzluk gibi duygulardan uzaklaştırmaya çalışarak yeni bir ayın enerjilerine sükûnetle, iyi dilekler ve olumlu niyetlerle hazırlamanın böylece içimizde dolayısıyla dışımızda da bir denge inşa etmenin yararı olabilir. Duygu ve düşüncelerin sarmaş dolaş olduğu, zıtlıkların birbirlerinin içinde uyumla harmanlandığı bir haldir denge. Bazen de tahterevallide oturup bir dengini beklemek yerine, tek bacağı üzerinde devrilmeden durmayı başararak da hayatı eğlenceli hale getirebilmektir.

Cesaret ve umutla…

 

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar;

Terazi burcunda Yeniay: Kadife eldiven
Ay burçları : Ay Terazi Burcunda
Astrolojide Ay Fazları
Sonbahar Ekinoksu – Terazi Evresi
Terazi burcunda yeniay: Aşka dönüştürmek, aşkı dönüştürmek
Koç ve Terazi Burçları
Terazi Burcunda Yeniay: Geleceği Seçmek
Astrolojide 7. Ev: İlişkiler ve öteki ben
Sonbahar Ekinoksu: Işığın ve Karanlığın Düğünü
Karşılaşmaların Manası
Aşkın gökyüzündeki yüzü – İlişkilerde aldanma ve aldatma

İlginizi çekebilecek diğer yazılar