Koç burcunda Dolunay: Öfke ve Esaret

Koç burcunda Dolunay

5 Ekim akşamı saat 21.39’da Koç burcunda dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar enerjinin en yoğun haline, sembolik anlamda bir kaynama noktasına işaret ederler. Bu yüzden de dolunaydan önceki ve sonraki birkaç gün boyunca ekstrem olaylara ve insanlara dair gelişmeler yaşanması beklenir. 58 kişinin öldüğü Vegas saldırısı, İspanya’daki polis şiddeti gibi olaylar ne yazık ki Koç burcundaki dolunayla açıklanabilir. Çünkü dolunay haritasında Koç burcunun yönetici gezegeni Mars’ı, transit Satürn’e yakınlaşan bir açıda görüyoruz. Ay ve Güneş’in ise Plüton’la sert açıları var. Bizi psikolojik olarak zorlayacak şiddetli olayların simgesi olan bu astrolojik göstergelerin bireysel hayatımıza yansıması ise öfke, sabırsız tepkiler ve kararlar olarak ortaya çıkabilir.

İlişkilerimizin sınandığı dönüm noktalarının da izdüşümü olan dolunay evrelerinde bize yakın olan insanlarla aramızdaki farklar, zıtlıklar ve uyumsuzluklar daha görünür bir hal alabilirler. Koç burcundaki dolunayda içimizi yakan, acıtan, yaralayan her neyse, onu dışa vurmaya, hesap sormaya ve fark edilmeye ihtiyaç duyabiliriz. Çocukça davranışları, çocukluk dönemine dair travmaları ve terkedilme korkusunu tetikleyen olaylarla ilişkili olan Koç dolunayında, insanlar genel olarak bozulan şeyleri tamir etmek yerine onları fırlatıp atmaya eğilim gösterebilirler.

Öfke ve Esaret

Sonuç, karar ve hasat anlamına gelen dolunayın haritanızda bulunduğu ev, harekete geçmeniz, mücadele etmeniz, efor sarf etmeniz aynı zamanda öfkenizi kontrol etmeniz gereken yaşam alanlarını gösterir. Örneğin 10. evdeki dolunay kariyerle ilgili rekabet gerektiren ortamlar ve kişiler demektir. 7. evdeki dolunay ilişki ve ortaklıklarda gerginlik, ayrılık, çatışma ve rekabetle ilgili bulunur.

Mars silah, Satürn ise içinde sakladığımız benliğimizin duvarlarıdır. Dolayısıyla size, kişiliğinize, seçimlerinize veya statünüze saldırıldığını, tehdit altında olduğunuzu düşündürecek olaylar yaşamanız ihtimali var. Fakat bu olayları ele alırken aklı mı yoksa saldırganlığı mı kullandığınız bütün sonucu değiştirebilir.

Olumlu yönde bir katkınız olabileceği ya da müdahale edemeyeceğiniz durumlara öfkelenmeyin. Başkalarına kendinizi affedemeyeceğiniz şeyler yaparak, dilinizi de kalbinizi de yaralamayın. İlişkilere öfkeyle tutunmak veya insanlardan öfkeyle ayrılmak belki de sonsuza kadar sürecek bir esareti seçmek demektir. Birbirimizden Ay ve Güneş kadar farklı olabiliriz fakat birbirimize aynı yaşamla, döngülerle, hatalarla ve tesadüflerle bağlıyız. Ve hiç birimiz yaşamdan zorla bir şey alamayız; O ancak hazır olduğumuzda verir.

Cesaret ve umutla…

 

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Koç Burcunda Dolunay: Kaderinin ustası olmak
Koç Burcunda Ay Tutulması
Koç burcunda Dolunay: Kaçınılmaz yüzleşmeler
Astrolojide Ateş Elementi – Koç, Aslan ve Yay Burçları
Ay burçları : Ay Koç Burcunda
Koç ve Terazi Burçları
Doğum haritasında Mars: Enerjinizi doğru kullanabiliyor musunuz?
Koç Burcunda Ay Tutulması: Kanatlı Üçgen
Sağlık Astrolojisi – “Ne zaman diyete başlamalıyım?”
Mitolojide ve Astrolojide Mars – Temel İç-Dürtü

İlginizi çekebilecek diğer yazılar