Boğa Burcunda Dolunay: Kalıcılık vaat eden seçimler

Boğa Burcunda Dolunay

4 Kasım sabahı Boğa burcunun 11. Derecesinde gerçekleşecek dolunay, yaşadığımız olaylar ya da karşılaştığımız insanlar dolayısıyla, bir dayanıklılık, irade ve sabır sınavı verebileceğimizi gösterir. Genelde kişiliğimizin en inatçı ve katı taraflarını ön plana taşıyabilen Boğa burcunda dolunay etkisinde, birbirimize karşı esnek davranmakta zorlanmamız da olasıdır.

Boğa burcu bize güven veren somut değer ve zenginliklerle ilgilidir. Dolunay etkisiyle, yaşadığımız yer, kazancımız, yatırımlarımız ve ilişkilerimiz yönünde güvende olup olmadığımız sorusu kafamızı meşgul edebilir. Venüs ve Uranüs arasındaki karşıt açı düzensiz ilişkileri, aniden sonlanan ilişkileri veya ilişkilerde yenilenme ihtiyacını vurgular. Eğer dolunay evresinde yeni bir ilişkiye başlanırsa kısa sürmesi ihtimali yüksektir.

Belirsiz bir geleceğe dair temennilerde bulunmaktansa, ilerisini açıklıkla görebildiğimiz yollar seçerek bu yollarda daha yalansız, tutarlı yani sağlam insanlarla birlikte yürümek isteriz. Dolunaydan beş gün öncesinde ve sonrasında vardığımız her netice, yaptığımız her seçim, hayatımızda mihenk taşı niteliğinde önemli değişimlere önayak olabilir. Değişim ani olmaz fakat yaşanacak değişimin büyük ihtimalle kalıcı olacağı söylenebilir. Haritanızda dolunayın gerçekleşeceği eve bakarak hangi konuların bir neticeye bağlanacağını ve hayatınızın hangi alanlarını güvenceye almanız gerektiğini de yorumlayabilirsiniz.

Dolunay’ın Neptün ve Plüton’a yaptığı açılara bakarak yakın çevremizdeki insanların fazlasıyla etkisinde kalmaya eğilimli olabileceğimiz söylenebilir. Hassas ve kırılgan hissedebileceğimiz bu günlerde, yıkıcı olmaya elverişli ve enerjisi bize iyi gelmeyen insanlardan uzak durmamız gerekiyor. Kendimizle kurduğumuz değer ilişkisini örseleyen insanlara tutkun olma hatasına düşmeden bize gerçek anlamda kıymet veren, cesaretlendiren ve özen gösteren kişilere hayatımızda yer açmalıyız.

Ay ve Plüton arasındaki açı, derin duygular, güçlü ihtiyaçlar ve kafaya feci halde taktığımız şeyler demektir. Bu aşamada duygularımızı bastırmadan ve aynı zamanda kontrolsüz duygularımızın dümene geçmesine müsaade etmeden kendimizi ifade edebilmemiz önemlidir. Kimseyi yargılamadan fakat sizi yargılayanlara da rağbet etmeden özgürleşmenin yolunu bulmalısınız. Özgürlük sorumluluk gerektirir ve özgürlük iyisiyle, kötüsüyle yaşadıklarını başkalarından değil, kendinden bilmekle başlar.

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar;

Boğa burcunda dolunay : Korkmamayı seçmek
Boğa burcunda Dolunay: Ruhun özgür toprakları
Boğa Burcunda Dolunay : Ölüme rağmen yaşamak!
Astrolojide Toprak Elementi – Boğa, Başak Ve Oğlak Burçları
Ay burçları : Ay Boğa Burcunda
Boğa ve Akrep Burçları
Sağlık Astrolojisi – “Ne zaman diyete başlamalıyım?”
Ruhun Serüveni – Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?
Astrolojide Venüs : Venüs’ün Aynası

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar