Akrep burcunda Yeniay: İtiraf ve Dönüşüm

Akrep burcunda Yeniay

İki hafta önce gerçekleşen dolunay maddi ve manevi yönlerden güvende olup olmadığımız sorusunu gündeme getirmiş, ilişkilerimizin sağlamlığını sınamamıza vesile olmuştu. Yıkıcı, yoğun, olaylı ve yorucu dolunay fazından sonra Ay küçülerek gözden kaybolmaya başlar. Bir sonraki Yeniay fazına kadar devam eden bu evrede içe döner ve yaşadıklarımızı yeniden gözden geçiririz. Ay’ın gökyüzünde yeniden görünür olduğu her sefer yani her Yeniay ise, yeni bir doğum, yeni bir şanstır. 18 Kasım saat 14.42’de gerçekleşecek olan Akrep burcunda Yeniay bedenin, ruhun ve yüreğin dönüşümünü temsil eder. Bilinen tüm evrenin kaostan doğması, spermin yumurtayı döllemesi, bir tırtılın kelebeğe dönüşmesi, aşina olduğumuz masallardaki aşk dolu bir öpücüğün canavarı güzelleştirmesi gibi…

Akrepte Yeniay ile fiziksel ve zihinsel doğurganlık, üretkenlik artar. Haritanızda Yeniay’ın oluşacağı astrolojik ev hayatınızın yenilenecek alanlarını, dönüşmeniz gereken konuları ön plana taşır. Örneğin 7. evdeki bir Yeniay, kişinin partneriyle olan ilişkisinin bir aşamada sonlanması ve yeni bir seviyede dönüşerek devam etmesi anlamına gelebilir. Yükselen burçta yani birinci evdeki Yeniay bedensel bir dönüşüm veya operasyon ihtimaliyken, 6. evdeki Yeniay kötü alışkanlıklardan kurtulmak ve yeni beslenme düzenleri benimsemek için idealdir. 4. evdeki Yeniay aile ve ev hayatına dair köklü değişim kararları, aile mirası demektir.

İtiraf ve Dönüşüm

Akrep burcu maskeler, gölgeler ve itiraflardır. Akrep burcunda Yeniay ile birlikte sizi zehirleyen her şeyden ve tüm kötü niyetlerden arının. Gerçeğin peçesini kaldırmaya, hayaletlerinizle cesurca yüzleşmeye, gölgenizle barışmaya ve doğruyu konuşmaya gönüllü olun. Zayıflıklarınızdan korkmayın, kırılganlığınızı gizlemeyin. Zira iki hafta boyunca en zayıf olduğumuzu sandığımız yerde aslında en büyük gücümüzü bulma şansımız olacak.

Sizin üzerinizdeki gücünü ve etkisini kötüye kullanan insanlarla öfkenize ve sevgisizliğe yenilmeden hesaplaşmayı denemeniz gerekir. Maddi manevi borçlarınızı kapatarak, bağımlılık ilişkilerinden özgürleşmeyi seçerseniz kararlılığın dönüştürücü gücünü de idrak edebilirsiniz.

Başkasının öfkesinin sizin öfkeniz haline gelmesine, böylece aklınızın ışığının sönmesine müsaade etmeyin. En büyük intikam düşmanına benzememektir. Eğer üçüncü kişiler nedeniyle hiddet, kıskançlık ya da dargınlık gibi olumsuz duygular hissederseniz bu duyguların başkalarının değil sadece sizin kalbinizi zehirleyeceğini hatırlayın. Zaten size kıymet vermeyenle çok zaman harcamayın. Çünkü bütün dünya hayatınızdan çıkıp gitmişken, yüreğinizin kapısından adım atan kişidir sizi gerçekten seven ve uğruna mücadele etmeniz gereken…

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.

 


Benzer Yazılar;

Akrepte Yeniay: Doğum, ölüm, tufan ve dönüşüm
Akrep Yeniayı ve Kuzey Ay Düğümü Yengeç burcunda: Dönüşüm sancısı ve duyguların deneyimi
Akrepte Yeniay : Yeniden Doğum
Akrep Burcu ve Gizli Dünyası
Akrep burcunda Güneş Tutulması: Dönüşüm Çarkı
Ay Burçları : Ay Akrep Burcunda
Su Burçları – Yengeç, Akrep Ve Balık
Boğa ve Akrep Burçları
Karşılaşmaların Manası
Astrolojide hamilelik ve doğum
Türkiye’nin Astrolojik Kimliği ve Geleceği
Astrolojide 8. Ev ve Maddi Kazanç
Astrolojide Plüton ve Nesillere Etkisi
Ay Akrebin Duygu Anatomisi
Plüton’un Keşfi ve Astrolojide Plüton
Jüpiter Akrep Burcunda Adaletin Gücü: Tanrılar ve Canavarlar

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar