Akrep burcunda Yeniay: Yeniden Doğum

Hayatın elle tutamadığımız bir ağırlığı var. Her yıl, Güneş Akrep burcunda ilerlerken bu ağırlığı bedensel ve psikolojik olarak daha yoğun hissederiz. Yaklaşan Satürn ve Neptün arasındaki kare açı, önümüzdeki ortalama bir senenin belirsizliğini gösterirken, gelecekle ilgili kaygılarınız, algılarınızı zayıflatıyor olabilir. Ay’ın karanlık halinin verdiği yılgınlık ve yorgunlukla, uykuya da normalden daha fazla ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

11 Kasım günü Akrep burcunda oluşacak Yeniayı takip eden bir kaç gün içinde, tazelenme şansı elde edeceğiz. Ay büyüdükçe, enerjimiz de yükselecektir. Yeniay aynı zamanda, son bir ayın gündemini noktalamak, yeni bir aşamaya adım atmak demektir. Akrep burcunun yıkıcılığını tecrübe ettik, şimdi sıra yeniden doğmakta!

Akrep, kendi kaderimizi çizmektir ama dünyevi yazgımızı değiştiremeyeceğimizi kabul etmeden, yaşamla kavga etmeye devam ederiz. Bu yüzden de, Akrep Yeniay’ıyla birlikte, her şeyin en nihayetinde “olacağına varacağına” razı gelerek mücadele etmek önemlidir.

Akrep burcunda Yeniay, psikolojik bir dönüşümün de habercisi. Zayıflıklarımızın bilincine vararak, bunları iyileştirmeye karar verirsek, zayıflıklarımızın aynı zamanda en güçlü taraflarımıza dönüşebileceğini de görürüz. Şu anda sergilediğimiz en güçlü özelliklerimiz ise, zaaflarımızın ve acılarımızın yansıması olabilir. Akrep Yeniayı, kendimizi tam da bu konularda analiz etmek, içimizdeki en yapıcı gücü ve sihri ortaya çıkarmak için fırsattır. Kötü alışkanlıklarımızdan ve bağımlılıklarımızdan kurtulma kararlılığını da simgeler.Haritanızda Akrep burcu hangi evde yer alıyorsa, Yeniay etkisini bu evin temsil ettiği konular kapsamında hissedebilirsiniz. Örneğin eğer Yeniay 10. Evinizde gerçekleşecekse bu, kendinizi topluma kanıtlamak isteyeceğinizi gösterecektir. 5. Evde güçlü bir yaratıcılık ya da yeni bir aşk verebilen Yeniay, 6. Evde fiziksel olarak iyileşmek veya yeni bir işe başlamak anlamına gelebilir.

Ay ve Güneş’in Merkür’le birleşimi “düşüncenin gücü” manasına geliyor. Hayattan gerçekten ne istediğimize odaklanarak, zihnimizi zehirlediğini düşündüğümüz şeylerden uzak durmalıyız. Bunun için sosyal medya takiplerinize ara verebilir, haber kaynaklarına nadiren bakmayı seçebilirsiniz.  Zihinsel olarak iyileşirken, sezgilerimize de kulak verebilecek kadar kendimizi dışarıdaki dünyadan bir süreliğine soyutlamamız ve aynı zamanda üretken kalmamız gerekir.Ölü deriyi dökün, hayatınızda artık canlılık belirtisi göstermeyen ilişkilerinizi, alışkanlıklarınızı, inançlarınızı ve fikirlerinizi serbest bırakın. Gözleriniz, kulaklarınız, diliniz sizi yanılttığında, kalbinizin sesini duymaya çalışın.

Finansal durumunuzu iyileştirmek için, öncelikle borçlarınızı ödeyerek, sonrasında yeni kazanç seçeneklerini değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Birilerine bir özür borçluysanız, dilemekten çekinmeyin. Yeniden doğmak, yani yeni bir yaşam yaratmak istiyorsak, ilk olarak temiz bir sayfa açmaya gönüllü davranmamız gerekecek.

Akrep Yeniay’ı irademizi ortaya koymamız gereken durumlara gebe. Bu yüzden de sakin ve serinkanlı durmalı, doğru gözlemler yapmalı ve gerekli adımları atmak için mükemmel anı kollamalıyız. Sürekli her şeyden şikâyet etmek, bilincinde olmadan iyileşmeye karşı direnç göstermektir. Yapmamız gereken büyük beklentilere kapılmadan, gelmeyecek birilerini “beklemek” için ısrarlı olmadan, ardımıza bakmadan, yolumuza devam etmektir.

Zümrüd-ü Anka’nın hikâyesi genelde Akrep burcuyla özdeştirilir. Ama aslında Anka kuşu bize her gün seslenen, içimizde çözülmeyi bekleyen, ondan uzaklaştıkça eksildiğimizi hissettiğimiz kendi kişisel sırrımız, gücümüzün kaynağıdır. Bu sırra ise, sadece kişinin kendisi vakıf olabilir.

Yanıp küllerinden doğması anlatılır ama Anka’nın tek bir gözyaşıyla dünyanın bütün acılarını ve hastalıklarını iyileştirebileceğine değinilmez. Gözyaşlarınızdan ne utanın ne de onları saklayın. Zira gözyaşı binlerce dilden daha fazlasını, acıyı, merhameti, özlemi ve sevgiyi anlatır. En zayıf ve savunmasız anlarımızda döktüğümüz gözyaşı, kalptendir ve bu yüzden de zayıflık değil, içimizden taşan güçtür.

Ölüp yeniden doğabilmek için, ilk önce ölümü kabullenmek gerek. Korkudan arınmış her kalp, Anka’nın mucizesini tanıklık edebilir.

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.

 


Benzer Yazılar;

Akrepte Yeniay: Doğum, ölüm, tufan ve dönüşüm
Akrep burcunda Yeniay: İtiraf ve Dönüşüm
Akrep Burcu ve Gizli Dünyası
Akrep burcunda Güneş Tutulması: Dönüşüm Çarkı
Ay Burçları : Ay Akrep Burcunda
Su Burçları – Yengeç, Akrep Ve Balık
Boğa ve Akrep Burçları
Karşılaşmaların Manası
Astrolojide hamilelik ve doğum
Türkiye’nin Astrolojik Kimliği ve Geleceği
Astrolojide 8. Ev ve Maddi Kazanç
Astrolojide Plüton ve Nesillere Etkisi
Ay Akrebin Duygu Anatomisi
Plüton’un Keşfi ve Astrolojide Plüton
Jüpiter Akrep Burcunda Adaletin Gücü: Tanrılar ve Canavarlar

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar