Astrolojide ilişkiler: Karşılaşmaların manası

Astrolojide ilişkiler

İnsanlar, kendilerini duygusal, zihinsel ya da fiziksel olarak tamamlayan yollarının kesiştiği kişileri “ruh eşim” ya da“hayatımın en büyük aşkı” diyerek kutsamaya eğilim gösterirler. Bir kalp acısı ya da hayal kırıklığı söz konusu olduğunda ise tüm bu büyülü tanımlar kolayca “lanetlemeye” dönüşebilir. Oysa karşılaştığımız, seçtiğimiz, yöneldiğimiz her insan, içimizdeki bir ihtiyaca denk gelmektedir ve tüm bu insanların bize katacakları önemli bir “mana” vardır.

Yaşadığımız ilişkilerin anlamı her zaman bu ilişkilerin ne kadar uzun sürdüğüyle de ilgili olmaz. Çünkü bazen de bir diğeriyle paylaşılan kısacık zamanlar, insanda yoğun bir dönüşüm ve değişim sürecini tetikleyebilir. Eğer kendinizle ilgili belli sorunları çözemiyorsanız ve hayatınızdaki kısır döngülerden şikâyet ediyorsanız, sürekli aynı tip insanlardan, benzer dersler aldığınızı fark etmeniz de kaçınılmaz hale gelebilir.

Etkisinde kaldığınız her kişi, yaşamınızın o evresinde bilincinde olduğunuz ya da olmadığınız gereksinimleri yüzeye taşır. Astrolojide sinastri ismi verilen iki kişinin haritalarının karşılaştırıldığı yöntemle bu ihtiyaçları detaylı bir şekilde yorumlamak mümkün. Fakat hayatınıza temas eden kişilerin burçlarını bilmeniz bile aslında kendi ihtiyaçlarınızı tanımlamanızı ve bu etkilenmeyi/ilişkiyi neden yaşadığınızı anlamanızı sağlayabilir.

Karşılaşmaların manası

Örneğin bir Koç burcuna âşık olduysanız, bu kişi yeni başlangıçlar yaparak korkularınızla yüzleşmenizi, risk almanızı sağlayacak, hayata dair tek başınıza verdiğiniz mücadeleler artacak ve bu şekilde benlik bilinciniz güçlenecek demektir. Bir Koç burcunu yaşamınıza kabul ettiğinizde bu hayatınızın başka alanlarında, başka insanlarla aranızda tartışmalar ve anlaşmazlıklar yaratabilir. Ancak tüm bu durumlarla baş ederken iradeli, makul ve serinkanlı olmayı başardığınızda iyi bir lider olduğunuzu kendinize kanıtlarsınız.

Eğer Boğa burcu olan birine âşık olduysanız, hayatınızın bu evresinde köklenmeye, kendinize maddi ve manevi yönde güvenceler yaratmaya, uzun soluklu ve istikrar vaat eden girişimlere ihtiyaç duyuyorsunuz demektir. Boğa ile olan ilişkinizin nihayetinde size arzularınız yönünde sabırlı olmayı, hayattan farklı hazlar almayı, kendinize değer vermeyi ve temeli sağlam olan şeyleri nasıl inşa edeceğinizi öğretir.

Bir İkizlere âşık olduysanız, tam bu dönemde iki konu ya da kişi arasında ikilemde kalmış olabilirsiniz. Anlamaya, anlaşılmaya, yeni şeyler keşfetmeye ve arkadaşlığa ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. İkizler burcu genelde “aracı” görevi üstlenen kişidir. Örneğin ailenizle ya da arkadaşlarınızla ilgili meseleleri netleştirmenize vesile olabilir. İkizler ev ya da araba alımıyla ilgili de aracı bir rol üstlenebilir. İkizler burcuyla yaşayacağınız ilişkinin neticesinde sosyal ve iletişim yönünde kendinizi geliştirdiğinizi fark edebilirsiniz.

Yengeç burcuna âşık olan kişinin hayatının o evresinde bir aile kurmaya hazır olduğu veya kendi ailesinde sahip olmadığı nitelikleri aradığı söylenebilir.  Eğer bir Yengeç burcundan etkileniyorsanız, bu kişi size anne, çocuk ya da ev duygusunu hissettiren kişidir. Bu ilişki yadsıdığınız tüm duygular yüzeye çıkarır ve ilişkinin duygusal çalkantıları bol olur. Nihayetinde size derinlik katan, sudan korkuyorsanız size suyu sevmeyi ve yüzmeyi öğreten bir ilişkidir. Yengeç burcu hayatınızda beslenme ve korunma ihtiyacı duyduğunuz şeylerin karşılığıdır.

Aslan burcuna âşık olduysanız, kendi kimliğinizi, benliğinizi ve merkezinizi bulmaya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Aslan burcundan biriyle ilişkiniz sizi tanınan, popüler biri haline getirebilir. Bu kişi yeteneklerinizi ortaya çıkarmanız ve içinizdeki çocuğu yaşatmanız için size ilham verecektir. Aslan burcuyla yaşadığınız tecrübeler size aşkın nasıl olması ya da olmaması gerektiğini öğretir. Bu ilişkide parlatmaya ya da güzelleştirmeye ihtiyaç duyduğunuz taraflarınızı fark edebilirsiniz.

Başak burcuna âşık olduğunuz zaman, hayatınızda temkinli bir şekilde faydalıyla faydasızı ayıkladığınız bir hasat dönemine denk gelebilir. Başak size detayların önemini, başkalarının kusurlarını örtmenin erdemini, rafine yaşamayı ve kalpte arılığı hatırlatır. Başak burcu hayatınıza yeni düzenler, alışkanlıklar ve ritüeller katabilir. Bu ilişkinin nihayetinde alacağınız en önemli ders sözlerde, davranışlarda ya da seçimlerde özenli ve dikkatli olmaktır.

Terazi burcuna âşık olmanız hayatınızdaki bazı şeyleri dengeye koyma ve barış yapma ihtiyacına işaret eder. Terazi burcu ilişkisinde ne annedir, ne çocuk ne de baba. Terazi daima sevgilidir. Terazi burcu estetik ya da sanatsal zevklerinizi ve sosyal ilişkilerinizi geliştirebilir. Bu ilişkinin hayatınıza katacağı anlam, aşkın öfke, kıskançlık ya da zorlamayla fethedilemeyeceği, ancak karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörüyle inşa edilebileceğidir.

Akrep burcuna âşık olduğunuz dönem, kayıplarla ya da ağır bir ayrılıkla baş etmeye çalıştığınız zamana denk gelebilir. Zira Akrep burcu insanıyla aşk, hayatınızda önemli bir dönüşüme, kabuk değiştirmeye, yenilenmeye ve değişime ihtiyaç duyduğunuzun göstergesidir. Akrep insanı cinselliğe bakış açınızı değiştirebilir. Sınırlarınızı zorlar ve bir terapist gibi sizi tüm korkularınızla yüzleştirebilir. Bu ilişkiden alınacak en önemli ders ise, zayıflıklarınızın aslında en büyük gücünüz olduğudur.

Eğer Yay burcuna âşık olduysanız, uzak ufuklara yelken açtığınız hayatınızı tecrübe yönünde zenginleştirecek büyük bir maceraya ihtiyacınız var demektir. Bu ilişki farklı inanç ve kültürlere merak duymanıza, sık sık seyahat etmenize ya da taşınmanıza neden olabilir. Yaşadığınız birliktelik, size rehberlik eden bu insandan öğrendiklerinizle, kendi yolunuzu seçebilme yetisi kazanmanıza vesile olur.

Oğlak burcuna âşık olduysanız hayatınızın bu melankolik evresinde yarım kalan mevzuları tamamlamaya, gerçeklikle yüzleşmeye ve maddi manevi daha fazla sorumluluk almaya ihtiyacınız var demektir. Oğlak burcuyla yaşadığınız ilişki hayatı ciddiye alarak kararlı çabalarla ilerlemenize, hatta saygın bir kariyer edinmenize vesile olabilir. Nihayetinde bu ilişki dolayısıyla kimseye bağımlı olmadan kendinizi gerçekleştirmeyi ve hayata tutunmayı öğrenirsiniz.

Kova burcuna âşık olmak, bağımlı olduğunuz yerlerden ve insanlardan özgürleşme ihtiyacına işaret eder. Tanıdık konfor alanınız dışına çıkarak yeni çevrelere girebilir, yeni yerler görebilirsiniz. Kova burcuyla yaşayacağınız ilişki size hayatın daima planlarınız doğrultusunda ilerlemeyeceğini ve bu yüzden bazen sürprizlere de açık olabilmeyi öğretir.

Eğer Balık burcuna âşık olduysanız, duygusal ya da fiziksel olarak iyileşmeye ihtiyacınız olabilir. Hayatınıza bir şifacı olarak temas eden Balık burcu size yeniden hayal kurmayı ve umut etmeyi hatırlatır. Neticesinde bu ilişki size fedakârlığı, merhameti ve yaşamın akışını kabul etmeyi öğretecektir.

Cesaret ve umutla

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;
Yüreğin Pusulası
Seçim Astrolojisi : Doğru zaman, doğru insan
Plüton’un kalbi : Aşkın ve Evrim’in Derinlikleri
Astrolojide Ay Düğümleri : Geçmiş yaşam ve hayatın amacı
Astrolojide Yükselen burç ve Ay Burcu
Güneşle Kavuşan Gezegenler
Geleneksel Astrolojide Evlilik Alametleri

İlginizi çekebilecek diğer yazılar