Merkür Akrep burcunda: Serbest dalış

Merkür, iletişim ve ifade tarzımızla, neye nasıl kafa yorduğumuzla ilgilidir. Yaşamı nasıl algıladığımızı, bilginin hangi çeşidine ilgi duyduğumuzu, zekâmızı ne yönde kullandığımızı Merkür’ün haritadaki konumuna bakarak açıklık getiririz. Merkür, anlaşmamızı sağlayan dil, bilincimizin aynası, düşüncelerimizin kalemi, duygularımızın sesi, ruhumuzun birbirine uzanan kıyısıdır.

Transit Merkür’ün burç değiştirdiği her sefer, yeni bir dil öğrenmeye benzer. Merkür’le birlikte sohbetlerimizin içeriği, ilgi duyduğumuz konular ve gündemimiz değişebilir. 2 – 20 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek olan Merkür, insan doğasına dair sayısız gizeme merak duymamıza neden olabilir. Aldığımız haberler, tanıştığımız veya görüştüğümüz insanlar ya da okuduğumuz yazılar nedeniyle ölüm ve yaşam hakkında düşünür, somut dünyanın sahnesindeki perdeyi aralamak ve ardında neler gizlendiğini görmek isteriz. Perdenin ardında salt karanlık görenler, çıkışın olmadığı düşüncesiyle, dehşete kapılıp, mutsuz olabilirler. Ancak çıkışın karanlığın sonunda olduğunu fark edenler için, yeni bir serüven başlayacaktır.

Çok boyutlu, dipsiz bir maviye serbest dalış yapmak gibidir Merkür’ün Akrep hali.Denizin yüzeyinden uzaklaştıkça, derinliğin büyüsüne kapılmaktır ve hayat en çok da, nefesimizi tuttuğumuz anlarda gerçek gelir…

Merkür Akrep burcunda, hayatın adaletsizliği, yalan, hile ya da ihanet hakkında düşünceler de verebilir. Çevremizdeki insanların ve genel olarak toplumun duygusal titreşimlerini daha yoğun algılamaya başlarız. Merkür Akrep, sezgisel bir “okumadır”.  Samimi olanla olmayanı, dürüst olanla yalancıyı, sadık olanla sadakatsizi ayırırız. Fikir ve inançlarınız konusunda fanatik ve davranışlarınızda yıkıcı olmadan, açık bir yürekle başkalarını “okumaya” çalışmanızı öneririm. Aksi halde, henüz kendinize dürüst olmayı başarmadan başkasını yargılıyorsunuz demektir.

Akrep Merkür’ü, yaptığımız her işe müthiş odaklanmamız, hatta kendimizi fazlasıyla kaptırmamız anlamına gelebilir. Mekanik ve el becerisi gerektiren uğraşlara ilgi duyabiliriz. Eğer, doğru sözcükleri seçemediğiniz için insanlarla iletişiminizi iyileştirmekte zorlanıyorsanız, kendinizi ifade etmenizi sağlayacak farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Sadece sözcüklerle iletişim kurmayız; İşaretlerin, sembollerin, müziğin, renklerin, bakışların, dokunuşların da bir dili vardır. Bütün dillerin en temelde kalpten geldiğini fark ederseniz, kendinizi en iyi ne şekilde anlatacağını bulmanız da kolaylaşır. Nefret, öfke ya da haset konuşan bir dil, insanın özünü kirletir, gönlünü kırar. Şiir, aşk, hoşgörü, dostluk, güzellik ya da iyilik konuşan bir dilin şifası ise mucizevidir. “Durup ince şeyleri anlamaktır” Merkür Akrep biraz da. Hala vaktimiz varken…

Cesaret ve umutla…

İlk olarak HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar;

Merkür Oğlak burcunda: Nefes aldıran esler
Merkür Kova Burcunda
Merkür Oğlak Burcunda
Merkür Yay Burcunda

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar