Yay burcunda Merkür Retrosu: Geçmişe yolculuk

Yay burcunda Merkür Retrosu

3 Aralık günü Yay burcunun 29. derecesinde geri gitmeye başlayacak olan transit Merkür, 23 Aralık tarihine kadar Retro dönemini sürdürecek. Yay burcunda Merkür Retrosu başlamadan günler önce iletişim problemleri başlar. Retro aksayan, ertelenen ya da iptal edilen görüşmeler, yanlış kişilere gönderilen mesajlar ya da çağrılarla etkisini hissettirebilir.Ekstra masrafa neden olabilecek elektronik aletlerle ve ulaşım araçlarıyla ilgili arızalar, elektrik, su ve internet kesintileri gibi gündelik hayatımızı aksatan olaylar Retro Merkür ile ilişkilendirilebilir.

“Önemli kararlar almayın ve kararları temsil eden evraklar imzalamayın, herhangi bir teknik arızaya karşın bilgisayarınızdaki ve telefonunuzdaki verileri yedekleyin. Yeni elektronik eşyalar ve araçlar almayın, seyahat planlarınızı Retro dönemine denk getirmeyin” diye uzayıp giden listelerde Merkür Retro’suna dair atlanmaması gereken en önemli şey yavaşlamaktır.

Geçmişe yolculuk

Retro Merkür geçmişe yönelik araştırmalar yapmak, tarih, mitoloji, kültürel ve dini inançlarla ilgili bilgiler edinmek, gizli topluluklar, kadim bilgiler ve astroloji gibi alanlarda yapılan çalışmalar için ideal zamandır. Yay burcu yüksek eğitimin sembolü olduğundan, üniversiteler, eğitim sistemi ve eğitimcilerle ilgili gelişmelerden ve yeniden düzenlemelerden bahsedilebilir.

Yay burcunda Merkür Retrosu geçmişe dair yeni tecrübeler edinmekle, aşırı iyimser veya aşırı kötümser duygu halleri arasında iniş çıkışlarla ilgili olabilir. Gitmememiz gereken yerlere varmak, gitmemiz gereken yerleri ise reddetmek, kaçınmamız gereken kararlara balıklama atlamak ve aslında bir şans vermemiz gereken konuları görmezden gelmek anlamına gelebilir. Yalan haberler, yalan savunmalar, inançlar yönünde tutuculuk bu dönemde artabilir. İnsanlar genelde Merkür geri gittiği zamanlarda tutamayacakları sözler vermeye eğilimli olurlar ya da verdikleri sözleri bozabilirler. Dolayısıyla doğum haritanızda Yay burcunun bulunduğu evin konuları kapsamında yirmi gün boyunca kafa karışıklığı, güvensizlik, kararsızlık, arada kalmışlık gibi durumlar yaşayabileceğiniz için, belli bir konuyla ilgili nihai kararlarınızı 7 Ocak itibariyle almanızı önerebilirim. Fakat doğum anında Merkür’ü geri harekette olan kişilerin bu uyarıları dikkate almaları gerekmez. Zira Merkür Retro’yken dünyaya gelen kişiler transit Retro dönemlerinden olumlu etkilenebilir, kararlı davranır, aktif olur ve yapıcı adımlar atabilirler.

Retronun Merkür’ün yöneticisi olduğu İkizler burcundaki Dolunay’la aynı güne gelmesi ilginç. Medya, iletişim sektörü, yayıncılık, ulaşım gibi alanlarda ses getirecek bilgilerin ortaya çıkması ihtimalini vurgulayan bir etki. Merkür ve Satürn’ün Yay burcundaki son temaslarını da göz önüne alırsak, hukuk ve siyasetle ilgili uygulanabilecek kısıtlamaların kadersel bir aşamaya işaret ettiği söylenebilir.

Merkür Retro’sunu olumlu yönde değerlendirmek için

Gezegenlerin Retro dönemleri içe dönük zamanları ifade ederler. İşe projelerinizi yeniden gözden geçirerek, verilerinizi yedekleyerek başlamalısınız. Vardığınız sonuçların sağlamasını yaparak, konuşmadan önce düşünerek, yazdıklarınızı birine iletmeden önce kontrol ederek en önemlisi de yarım kalan projeleri tamamlamayı seçerek Merkür Retro’sunu avantaja dönüştürmeniz mümkün.

Yarım kalan okumaları, eğitimleri ve yazıları tamamlayabilir, daha fazla kar etmek için Retro döneminde ikinci el alışverişleri tercih edebilirsiniz. Yığınlar şeklindeki duran evraklarınızı, aradığınızda hiçbir şey bulamadığınız kütüphanenizi yeniden düzenleyebilirsiniz. Evinizde ya da işyerinizde kapsamlı bir temizlik yaparak kullanmadığınız, işinize yaramayan eşyalardan kurtulabilirsiniz. Meselenizle ilgili nihai bir sonuca varmadan önce, çevrenizdeki bilgisine güvendiğiniz uzmanlara başvurarak, sözkonusu durumunuzu yirmi gün boyunca enine boyuna analiz etmeyi seçebilirsiniz.

Ruhsal bir dil

Planlarınızı bozabilecek herhangi bir aksaklığı, yanlışlarınızı düzeltmenizi sağlayacak hayırlı bir gelişme olarak görmeyi başarırsanız, aslında pek çok şeyin hiç de acelesi olmadığının bilinciyle Retro Merkür’ü lanetlemekten fazlasını yapabilirsiniz. Bu aşamayı eksiklerinizi gidermenizi sağlayacak bir fırsat olarak tecrübe etmeniz mümkün.

Retro Merkür ileriye doğru değil, tersine akmak, içeriden dışarıya doğru büyümektir. “Okyanustaki bir damla olduğunu değil, bir damladaki okyanus olduğunu” fark etmektir. Gaza basarak hız limitini aşmak değil, limitlerde kendimizi frenlemeye çalışmaktır. Şifayı gelecekte değil, geçmiş aramamız gereken bir evredeyiz. İnsanlara karşı ruhsuz, kırıcı, bencil, talepkar ve radikal bir dil kullanmak yerine hayatımıza açık kalpli, ruhani bir dil katmayı denememiz gerekir. Bunun için de size iyi gelen eski dostlarınızla bir araya gelerek vakit geçirebilirsiniz. Gecikmiş özürleri dilemek ve dile getirilmemiş şükranları telaffuz etmek için Retro Merkür dönemini değerlendirebilirsiniz.

Sadece yürekten konuşan, yürekten veren, yürekten paylaşan, yürekli olmayı ve yaşamayı seçenler, kalplerindeki denizin sınırsız derinliğini ve canlılığını hissedebilirler.

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Başak Burcunda Merkür Retro’su : Anlaşılmanın Anahtarı,
Yengeç burcunda Merkür Retrosu: İçimizdeki Anne ve Çocuk
Oğlakta Merkür Retrosu: Tersine akış
Boğa Burcunda Merkür Retrosu: Anlaşılmak istiyorsanız dinleyin
Balık burcunda Merkür Retrosu: Geçmiş Zaman Halleri
Kova Burcunda Merkür Retrosu: Şaka gibi!
Merkür Retrosu : Anlaşabilmek için yavaşlayın
Koç burcunda Merkür Retrosu: Sözlerini yükselt, sesini değil!
Yay burcunda Merkür Retro’su: Yılın Bakım ve Onarım Zamanları

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar