Kova Burcunda Merkür Retrosu: Şaka gibi!

Kova burcunda Merkür Retrosu  Oğlak burcunda da devam edecek ve dolayısıyla 25 Ocak tarihine kadar Retro dönemini sürecek.

Neredeyse herkesin, Merkür Retro’suna dair acayip bir kişisel hikâyesi vardır. Bu hikâyelere de genelde “ne olduğuna asla inanamazsın, şaka gibi!” diyerek başlanır. Huyunu suyunu sevdiğimiz ama Retro’larda huysuzluğu tutan Merkür, planlarımızı bozarak eğlenmesini de iyi bilir.

Yedekle, Yavaşla ve Yeniden Düşün

Merkür retrosu, genelde Merkür ve Satürn kavuşum açısı gibi bir etki ortaya çıkar. İletişim problemleri, unutulan ya da iptal edilen randevular, yanlış kişiye gönderilen mesajlar, yanlış çevrilen numaralar, kararsızlıklar, elektronik aletlerin arızalanması, ekstra masraflar, elektrik ve su kesintileri, seyahatle ilgili aksaklık ve ertelemeler, kaybolan veya çalınan eşyalar, eski sevgililerden alınan haberler,  geçmişte tanıdığımız kişilerle yollarımızın kesişmesi Retro Merkür döneminin bilinen standart özellikleridir. Bu liste, yeni anlaşmalar yapmayın, imza atmayın, bilhassa mekanik ve elektronik aletler satın almayın, bilgisayarınızdaki ve telefonunuzdaki verileri yedekleyin diye uzar gider. Listenin atlanmaması gereken en önemli yeri ise Merkür’ün temsil ettiği konularda “yavaşlayın” ibaresidir. Dolayısıyla ay sonuna kadar bir şeylerin ters gideceğini hesap ederek, kendinize söz konusu meselenizle ilgili daha çok zaman tanımalısınız.

Retro evresi Merkür ve Mars arasındaki kare açıyla başladığından, genel olarak ayın 11’ine kadar, kaza riski ve ulaşım sorunları artacağından, hem seyahat önerilmez hem de genel olarak telaffuz ettiğimiz kelimelerde daha özenli olmamız gerekir. Çünkü fevri tarafımızı uyaran bu açı, ne yazık ki yanlış anlaşılmalara ve tartışmalara önayak olabilir. Aklınızdakini karşınızdakine iletmeden önce bir kez daha düşünmeli, yazdığınız maili gönder tuşuna basmadan yeniden kontrol etmeli, alaycı olmamalı, birini kritize ettiğiniz şakaları fazla uzatmamalı, sözüm ona sonradan pişman olacağınız artistik hal ve hareketlerden kaçınmalısınız. Kova etkisiyle Retro dönemi, arkadaşlık ilişkilerinde, takım çalışmalarında sıkıntı anlamına gelebilir. Daha özgür koşullarda yaşamak ya da çalışmak arzusu artar. Hayatımızdaki patron, baba, yönetici gibi otorite figürlerine karşı ultra isyankâr hissedebiliriz.

Merkür Retrosunun iyi tarafları

11 Ocak’tan itibaren gökyüzü daha iyimser ve ilham verici bir hal alacak. Bu aşamadan itibaren Retro’yu olumlu şekillerde değerlendirmemiz yönünde elimize daha çok fırsat geçebilir. Retro’nun “yapılmazlarına” ve negatif yönlerine değindim. Ama en önemlisi, neler yapılabilir?

Merkür Retro’sunu avantaja dönüştürmenin yolu, yarım kalan şeylere odaklanmaktır. Başlanmış ama yarım kalmış projeleri, yarısı okunmuş ama sonra bitirmek için zaman bulunamamış kitapları yeniden ele alabilirsiniz. Alışverişlerinizin 2. el olması önerilir. Evinizde ve işyerinizde kapsamlı bir temizliğe girişebilirsiniz. Bir konuda net olarak son kararınızı vermeden önce,  konuyla ilgili derinlemesine bir analiz ya da araştırma yapabilir, ihtiyacınız yönünde tecrübeli kişilerin profesyonel danışmanlığına başvurabilirsiniz.

Kendinizi farklı bir kıtaya ilk defa adım atan bir yabancı gibi hayal edin. Sürprizlere açık olur ve zihinsel anlamda esnek kalabilirseniz, Retro Merkür hayatınıza henüz bilmediğiniz ruhani bir dil katabilir.  Gecikmeler, Retro Merkür’ün en büyük armağanı olabilir. Zira bazen bizi çileden çıkaran aksaklıklar ya da planlarımızın aniden alt üst olması, göz ardı ettiğimiz büyük hatalarımızı fark edebilmemiz için bir durak, kaçırılmaması gereken bir şanstır.

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Başak Burcunda Merkür Retro’su : Anlaşılmanın Anahtarı
Akrep burcunda Merkür Retrosu: Geçmişin Sırları
Oğlakta Merkür Retrosu: Tersine akış
Boğa Burcunda Merkür Retrosu: Anlaşılmak istiyorsanız dinleyin
Balık burcunda Merkür Retrosu: Geçmiş Zaman Halleri
Yay burcunda Merkür Retrosu: Geçmişe yolculuk
Merkür Retrosu : Anlaşabilmek için yavaşlayın

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar