Koç burcunda Merkür Retrosu: Sözlerini yükselt, sesini değil!

Merkür Retrosu Genel Etkileri

Geleneksel olarak takas, ticaret, alışveriş gibi konular Merkür’le ilgilidir. Merkür çanta, cüzdan, madeni para, paranın dolaşımının simgesidir. İnsan eliyle yapılmış her şey Merkür yöneticiliğinde kabul edilir.

Merkür Retrosu başlamadan günler önce iletişim sorunları ortaya çıkar. Medya skandalları, hesap hataları artar. Ertelenen, iptal edilen, aksayan işler, görüşmeler, seyahatler söz konusu olur. Elektronik aletlerle ve ulaşım araçlarıyla ilgili arızalar, kazalar, elektrik, su ve internet kesintileri gibi gündelik hayatımızı aksatan olaylar Retro Merkür ile ilişkilendirilebilir. Bu nedenle Retro Merkür ekstra harcamalara da gebedir.

Merkür Retrosu önemli kararlar alınmaması, imza atılmaması gereken zamandır. Bilgisayar ve telefondaki verileri arızalara karşın yedeklemek gerekir. Transit Merkür geri gittiği zaman yeni elektronik eşyalar ve araçlar almak için de uygun değildir. Merkür Retrosunda doğanlar ise transit retro dönemlerinden olumsuz etkilenmezler.

Koç burcunda Merkür Retrosu

Kapatmaya cesaret edemediğimiz geçmiş hesaplarla yüzleşilmesi gereken bu dönemde, bizi yaralamış olan kişilere karşı gecikmiş tepkiler gösterebiliriz. Başkalarını dinlemekte ve anlamakta zorlanabilir, başkaları tarafından anlaşılmadığımızı düşünerek sesimizi yükseltebiliriz.

Koç burcunda Merkür Retrosu, kendini frenlemekte zorlanmak demektir. Kardeşler ve kardeş gibi gördüklerimizle ilişkilerimizde rekabeti arttıran bu transit, kardeş/kardeş gibi olan kişilerle ilgili sorunların gündeme gelmesine de işaret edebilir.

Koç’taki Retro Merkür, geçmişte yarım bıraktığımız bir spora yeniden başlamak için uygundur. Daha evvel isteyip de katılamadığımız, katıldığımız halde derece alamadığımız bir yarışmaya yeniden girmek anlamına gelebilir.

Sigarayı bırakmış olanların bu dönemde yeniden başlamamak konusunda irade göstermeleri gerekebilir. Retro evresinde hırsızlık ve dolandırıcılıkla ilgili olaylar ve haberler artabilir ya da geçmişte yaşanmış ve suçlunun bulunamadığı bu tip bir olay aydınlatılabilir. Koç’ta Merkür Retrosu ertelenmiş münazaraların da yeniden gündeme gelmesiyle ilgilidir. Eskiden beri öfkeli olduğunuz bir erkekle karşılaşabilir, bu kişiden haber alabilirsiniz.

Doğum haritanızda Koç burcunun bulunduğu evi inceleyerek hayatınızın hangi alanlarında gecikmeler ve sorunlarla karşılaşabileceğinize dair daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz. Örneğin; 8. evdeki Merkür Retrosu gecikmiş bir borç yüzünden endişelenmeniz, partnerinizle geçmişte yaşanmış bir para meselesi üzerinden tartışmanız anlamına gelebilir. 4. evdeki Merkür Retrosu  aile ve ev içerisinde anlaşmazlık, uyumsuzluk anlamına gelebilir.

Koç burcunda geri giden Merkür, geçmişte bizi inciten kişiyle bir düelloya benzer. Fakat dilinizi kör bir bıçak gibi kullanmanız acınızı azaltmaz. Başkalarını korkaklıkla suçlamak yerine önce kendi kendinize düşman olduğunuz noktaları cesurca analiz etmeyi deneyin. Olayları algılayışınız iyileştikçe geçmişinizi de iyi edebilirsiniz.

 

Cesaret ve umutla


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Başak Burcunda Merkür Retro’su : Anlaşılmanın Anahtarı,
Yengeç burcunda Merkür Retrosu: İçimizdeki Anne ve Çocuk
Oğlakta Merkür Retrosu: Tersine akış
Boğa Burcunda Merkür Retrosu: Anlaşılmak istiyorsanız dinleyin
Balık burcunda Merkür Retrosu: Geçmiş Zaman Halleri
Kova Burcunda Merkür Retrosu: Şaka gibi!
Terazi burcunda Merkür Retrosu : Anlaşabilmek için yavaşlayın

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar