Oğlak burcunda Merkür Retrosu: Tersine akış

Bugünden başlayarak 8 Ocak’a kadar devam edecek Merkür geri hareketi, Oğlak burcunun 15. Derecesinden başlayarak 28 derece Yay’a doğru bir seyir izleyecek. Dünyadan bakıldığında yavaşlayarak geri gidiyormuş gibi görünen Merkür, çoğu zaman iletişim, eğitim, ulaşım, habercilik gibi konularda ortaya çıkabilecek aksaklıklar, ertelemeler, kesintiler ve fiyaskolarla ilgili olabilir. Elektronik, mekanik aletlerin bozulması, verilerin çalınması/hacklenmesi ya da eşyaların kaybolması bu döneme denk gelebilir. Retro Merkür’le ilgili en faydalı tavır yavaşlamak, dikkatli olmak, alacağımız önemli kararları yeniden gözden geçirerek, yeni girişimlere başlamadan önce bir sağlama yapmaktır. Yeni projelerden çok geçmişten bugüne yarım kalan işlerimizi tamamlamak için Retro evresini değerlendirebiliriz. Fakat doğum anında Merkür’ü geri harekette olan kişilerin bu uyarıları dikkate almaları gerekmez. Zira Merkür Retro’yken dünyaya gelen kişiler transit Retro dönemlerinden hem minimum etkilenir hem de düşünsel enerjilerini daha aktif kullanarak atacakları yeni adımlarla ilerleme sağlayabilirler.

En son tanık olduğumuz dolunay İkizler burcundaydı ve aldığımız haberlerin gerçekliğini sorguladık. Adeta neye inanacağımızı şaşırdığımız bir atmosfer oluştu. Merkür Oğlak burcunda en kötümser senaryolara kafa yormamız demekken, Merkür retroya Plüton’la birleşimde başlıyor. Yani düşmanca fikirleri ve duyguları, şüpheciliği ve güvensizliği temsil ediyor. Yine de her burç, gezegen ya da astrolojik açı gibi, hiçbir oluşum salt iyi ya da salt kötü değildir.

Merkür Retro’sunu olumlu yönde değerlendirmek

*Merkür Plüton kavuşumu, kardeşleriniz, komşularınız ve yakın arkadaşlarınızla ilişkilerinizde gerilim oluşturabilir. Dolayısıyla bu kişilerle ilgili daha özenli olmanız, sözcüklerinizi seçerek ve kırıcı olmadan konuşmanız önerilir. Eğer sizi strese sokan ilişkilerinizde bazı kişisel sırlar söz konusuysa, kendinize saygınızı yitireceğiniz, başkalarının size olan güvenini zedeleyebilecek tarzda açıklamalardan ve deşifrelerden sakının.

*İçinden çıkamadığınız sorular ve sorunlar için terapi alarak veya size terapi gibi gelen insanlarla vakit geçirerek rahatlamayı deneyebilirsiniz.

*Retro Merkür şifayı gelecekte değil, geçmişte aramakla ilgilidir. Size iyi gelen eski dostlarla biraraya gelerek, gecikmiş özürleri dilemek ve edilmesi gereken teşekkürleri etmek için ideal zamandayız.

*Hem maddi hem de manevi borçlarınızı kapatmayı denerseniz, Retro Merkür dönemi içe dönük yüzleşmelerinizde daha rahat olmanızı sağlayabilir.

*Herhangi bir kontrat imzalamak, yeni bir iş girişimine başlamak ve taşınmak için Ocak’ın 2. Yarısına kadar bekleyebilirsiniz.

*Geçmişte çok arzu ettiniz ama ya başlamak için zaman yaratamadığınız ya da yarım bıraktığınız eğitimleri yeniden almayı deneyebilirsiniz.

*Su bulanıkken, nihai kararlar vermekten kaçınmalı, kapsamlı araştırma yapmak, karşınızdaki kişi ve kişileri tanımak için kendinize zaman tanımalısınız.

*Sizi dibe çeken takıntılı düşüncelerinize şifa ararken kendinizle ilgili negatif gerçeklerden kaçmamaya çalışın. Fakat gerçekçiliğiniz sizi hareketsiz bırakacak bir depresyon haline de dönüşmesin. Yarım bıraktığınız şeyler üzerinden üretmeye, okumaya ve çalışmaya odaklanın.

*Yakınlarınız ve yaşadığınız çevre konusunda detayları ve kişileri gözden kaçırmamayı deneyin

*Aracınızın bakımlarını yaptırın, hız yapmayın ve verilerinizi yedekleyerek, birikimlerinizi güvenceye almayı deneyin.

Önümüzdeki 20 gün boyunca dünyevi anlamda hızlı ve aniden ortaya çıkabilecek gelişmeler, kararlar, yaptırımlar ve uygulamalar yüksek oranda hatalı oldukları için askıya alınabilir, vazgeçilebilir ya da düzeltilebilirler.

Retro Merkür ileriye değil, tersine akıştır. Dışa değil içe dönüştür. Gaza değil, frene basmaktır. Yanlışlarınızı düzeltmek, yaralarınızı iyileştirmek ve zamana karşı kaybedeceğiniz bir savaşa girmeden önce kabullenmeniz gerekenler için kendinize fırsat tanıyın. Yılmadan ve umursamadan akan zaman gibi olun; Çünkü aslında hiçbir şeyin acelesi yok.

Cesaret ve umutla

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.

 

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Yay burcunda Merkür Retrosu: Geçmişe yolculuk
Oğlakta Merkür Retrosu: Tersine akış
Boğa Burcunda Merkür Retrosu: Anlaşılmak istiyorsanız dinleyin
Kova Burcunda Merkür Retrosu: Şaka gibi!
Başak Burcunda Merkür Retro’su: Anlaşılmanın Anahtarı
Sonu tatlıya bağlanan bir Retro Merkür hikayesi
Merkür Retrosu : Anlaşabilmek için yavaşlayın

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar