Yengeç burcunda Merkür Retrosu: İçimizdeki Anne ve Çocuk

 

Transit Merkür 7 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında, yengeç ve ikizler burçlarında gerileyecek, 2 Temmuz günü durağanlaşacak ve tekrar ileri hareketine başlayacaktır

Gündelik Hayatta Merkür

Merkür, iletişimin akla gelen bütün formlarıyla ilintili olabilir. Yazı ve sözel ifadelerimiz, konuşma ve öğrenme becerimizdir. Aklımızı ne şekilde kullandığımızı, nasıl düşündüğümüzü ve ne şekilde iletişim kurduğumuzu gösterir. Haritada bulunduğu ev ve burç, kafamızı en çok neye yorduğumuzu açıklar. Yaşamı algılama şeklimiz, yaptığımız tercihler, aldığımız kararlar, anlaşmalarımız, bilgiyi nasıl özümsediğimiz benzeri olguların tümü, astrolojide Merkür’ün hükmündedir.

Transit Merkür burç değiştirdiği zamanlarda ise, adeta baştan sona yepyeni bir dil öğrenmek zorunda kalırız. Çünkü Merkür’ün birleştiği burçla birlikte, iletişimimizin kalitesi, sohbetlerimizin içeriği ve dolayısıyla gündemin konuları da değişir. Bu değişimi twitter ya da facebook üzerindeki paylaşımları izleyerek de farkedebilirsiniz.

En çok bilinen anlamlarıyla Merkür, iletişim, eğitim, taşımacılık, seyahatler ve idrak kabiliyetini sembolize eden gezegendir. Geri giden Merkür bu konulara bağlı mesleklerle uğraşan kişileri, yazarları, reklamcıları, pazarlamacıları eleştirmenleri, danışmanları, öğretmenleri, doktorları birebir etkiler ve kelimenin tam anlamıyla “çileden çıkartır! İletişimin süregelen yaşamın vazgeçilmez unsuru olduğunu vurgulamak için Zodyak’ın haylaz çocuğu Merkür, gerilediğinde akla hayale gelmeyecek numaralarıyla iletişime dair türlü aksiliklerle boğuşmamıza , elektrik, gaz ve su kesintilerine neden olabilir. Ekstra masraflara da hazırlıklı olmamız gerekir.

Bilgisayarlarımız, telefonlarımız, araçlarımız bozulabilir. E-postalar, beklenen kritik bilgiler gecikir ya da kaybolurlar. Seyahat planları ertelenir ya da aksilikler başgösterir. Akmayan trafik yüzünden saç baş yolmak işten bile değildir!

Retro zamanı boyunca zihinsel enerji tam ve bütünsel çalışamayacağı için uzun vadeli kararlar almanız (doğum haritasında Merkür’ü geri gidenler dışındakiler için) önerilmez. Zira yanlış anlaşılmalar, zayıf iletişim ve özensiz düşünceler sonucunda sağlıklı kararlar verilmesi güçtür.

“Ne diyorsun, anlamıyorum. Kulaklarım da çok ağır işitmeye başladı”, “ben ak dedim sen kara anlamışsın birader” gibi ifadesel zorluklar yaşanması mümkündür. Gülüp geçmeye, sosyal sakarlıkları ciddiye almak yerine eğlenmeye bakın.

Bir önceki Merkür geri hareketinde aldığınız kararları, başladığınız işleri bu retroda uygulamaya koyabilir, tamamlayabilirsiniz. Transit Retro Merkür’ün haritanızda hangi eve hizmet ettiği de mühim.

*Yarım kalan işleriniz üzerine yoğunlaşın,

*Yazılarınızı ve konuşma metinlerinizi yeniden elden geçirin,

*Evinizi, dolaplarınızı ve kütüphanenizi yeniden düzenleyin,

*Başladığınız ama bitiremediğiniz kitapları okuyun,

*Önemli anlaşmalara imza atmayın,

*Maymun iştahlı davranmayın, yeni ve önemli büyük girişimlere başlamayın,

*Yeni elektronik alet ve araçlar almayın,

*Verilerinizi yedekleyin, kıymetli eşya ve belgelerinizi güvenceye alın

*Sağlık kontrollerinizi yaptırın,

*Seyahat planlarınızla ilgili gecikmelere hazırlıklı olun.

*Kafanızın daha işlevli çalışması için bol protein ve B12  almayı deneyin,

*Unutkanlıktan şikayetçiyseniz gününüzü zihninizi uyaracak çalışmalarla geçirin.

Sen Retroyu Bir de Benim İçime Sor!

Bir gezegen geri gittiğinde, temsil ettiği konular dahilinde içe dönük tahliller yaparak,  var olan koşullarımızı derinlemesine analiz etme şansı elde ederiz. Retro gezegenin geçmişte sonuçlandıramadığımız, askıda kalan meseleleri gündeme getiren bir etkisi vardır. Yaşanmış olanla şu anda yaşanan arasında kıyaslamalar yapmak, zayıflıklarımızla ve hatalarımızla yüzleşmek için mola veririz.

Misal eski sevgiliniz ya da bir ahbabınızla ortak olan arkadaşlarınızla yollarınız kesişebilir, böylece geçmişi aydınlatacak yeni bilgiler edinebilirsiniz. Bu bilgiler doğrultusunda, uzun zamandır görüşmediğiniz kişilerle yeniden iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş kendi hesabını asla ödemeyen ama muhabbetini sevdiğimiz bir dost gibi çalar kapımızı ve telefonumuzu.  Sırların saklı olduğu gizli bir sandığı açar gibi temkinli ve heyecanlı hissederiz. Eski defterleri ve kitapları karıştırırken, uzun zamandır telaffuz etmediğimiz isimler çarpar gözümüze.

Yengeç burcunda Merkür Retrosu, duygu yüklü anılar demektir Ruh halimiz sürekli değişir. Bir an kahkahalar atarken bir anda gözyaşlarına boğulabiliriz. Bazı negatif eleştiriler yüzünden karalar bağlarken, bazı poh pohlayıcı sözlerin büyüsü gözlerimize perde indirebilirler. Ailemizi ve yakın çevremizi ilgilendiren konularda daha çok kafa yormamıza, onları savunmamız ve onlarla ilgilenmemize neden olacak olaylar yaşayabiliriz.

Retrolar hakkında yüzeysel hiçbir şey yoktur. Retro Merkür bizi, zayıf olan ilişkilerimizi güçlendirmeye, gerçekten değer verdiğimiz insanlar için, içimizdeki “anne” ve “kardeşi” hatırlamaya teşvik edecektir.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Başak Burcunda Merkür Retro’su : Anlaşılmanın Anahtarı
Yay burcunda Merkür Retrosu: Geçmişe yolculuk
Oğlakta Merkür Retrosu: Tersine akış
Boğa Burcunda Merkür Retrosu: Anlaşılmak istiyorsanız dinleyin
Kova Burcunda Merkür Retrosu: Şaka gibi!
Merkür Retrosu : Anlaşabilmek için yavaşlayın

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar