Oğlak burcunda Yeniay: Toplum ve Aile içindeki yerimiz

29 Aralık saat 09.53’te Oğlak burcunda Yeniay gerçekleşecek. Ay ve Güneş’in bir araya geldiği her sefer yeni başlangıçları simgeler. Fakat Yeniay’ın Retro Merkür ile birleşimi dünyevi anlamda eski sistemlerin yeniden yürürlüğe girmesi, kusurlu karar ve yasaların uygulanması, tarafların mutabakat sağlamasının zor olabileceği anlaşmalara işaret ediyor. Hırs, rekabet ve zirve tutkusu Oğlak burcunun temsil ettiği konular olduğu için, dünya sahnesi bazı tanıdık “yırtıcıların” da iktidar mücadelesine ev sahipliği yapabilir.

Oğlakta Yeniay aynı zamanda inşa etmekle, yüksek binalar, muazzam yapılar ve kurumsal mekanlarla ilgilidir. Retro Merkür ise bu yerlerle alakalı kesintiler, kriz ya da kazalara işaret edebilir. Hatalı protokoller nedeniyle devletle ilgili işlemler aksayabilir. Bir diğer yandan Yeniay haritasındaki Mars ve Neptün’ün Balık burcundaki birleşimi, sudan veya gazdan gelebilecek tehlike, suyla ilgili kazalara dair dikkat çekici göstergeler.

Kişisel hayatlarımızda ise, kariyerimiz, prestijimiz ve toplumla ilişkilerimiz yönünde geçmişte sorun yaşadığımız belli konular yeniden nüksedebilirler. Gelecekte hangi yöne gitmemiz gerektiğini sorguladığımız durak olan Oğlak’taki Yeniay kararlarımızı netleştirmeden önce detaylandırmamız gerektiğine işaret ediyor.

Yeniay hayatınızdaki baba, patron ya da yönetici figürüyle aranızda yenilenen sorunlara sebebiyet verebilir. Böyle bir durumda başkalarını suçlamak yerine tercihlerinizin sonuçlarını ve seçimlerinizin sorumluluğunu kabul ederseniz, gelecekte size fırsatlar sunabilecek yol ve yöntemleri daha iyi analiz edebilirsiniz.

Yeniay’ı nasıl değerlendirmeli?

 • Eski ve faydasız şeylerden kurtulun.
 • Yeni ilke ve prensipler edinerek iradenizi güçlendirin.
 • Var olan kaynak ve birikimlerinizi sağlamlaştırın.
 • Aşırı harcamalardan kaçının.
 • İş değiştirmek konusunda fevri olmayın.
 • Hırslarınıza yenilerek kişisel çıkarlarınız için başkalarına haksızlık etmeyin.
 • Kemik, eklem, diş ve cilt problemlerinde tedavilerinizi aksatmayın.
 • Maddi ve manevi yeni borçlara girmektense, var olan hesaplarınızı kapatın, fatura ve vergilerinizi ödemeye çalışın.
 • Seyahat esnasında önemli evrak ve kıymetli eşyalarınızı dikkatle muhafaza edin.
 • Karamsarlığa düzenli ve disiplinle çalışarak şifa bulmayı deneyin.
 • Özellikle işle ilgili bir mail ya da mesaj yazarken içeriği ve kime gönderdiğinizi birkaç kez kontrol edin.
 • Geçmişten insanlarla yeni karşılaşmalar yaşarken sözlerinizi bir balyoz gibi değil, gizli kapıları açan bir anahtar gibi kullanın.
 • Gönül işlerini aceleye getirmeyin.

Oğlak burcu ve yönetici gezegeni Satürn hayatımızdaki sınırlayıcı ama aynı zamanda da öğretici unsurlarla ilişkilidir. Yılın bu evresinde, geleneklerin, kuralların ve yasakların ağır geldiğini hissederiz. Ancak yapılması gereken şey var olan koşullar içerisinde düzen ve disiplini elden bırakmadan çalışarak bize konulan sınırları genişletmeyi denemektir.Haritanızda Oğlak burcunun bulunduğu ev hangi konuları ciddiye almanız ve hayatınızın hangi alanlarını hatalarınızdan ders alarak yeniden inşa etmeniz gerektiğini gösterecektir.

Önümüzdeki Ay boyunca insanların sizi nasıl değerlendirdiği, itibarınız, aile ve toplumla ilişkilerinizi üzerine kafa yorabilirsiniz. “Saygı görmek” gündeminizdeki en önemli madde haline gelebilir. Ancak saygı kişi talep ettiğinde sunulan değil, yapılan işlerin başarısı ve kişinin ahlakı yönünde kazanabileceği bir değerdir.

Cesaret ve umutla

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Oğlakta Burcunda Yeniay : İlerlemek için geri dönmek
Oğlak burcunda Yeniay: Yeryüzünün tuzu
Oğlakta Yeniay : Toplum ve Aile içindeki yerimiz
Oğlakta Yeniay – Yeni Düzen, Yeni Kurallar
Ay burçları : Ay Oğlak Burcunda
Yengeç ve Oğlak Burçları
2017 – 2020 yılları arasında Satürn Oğlak Burcunda
Ruhun Serüveni – Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar