Oğlakta Burcunda Yeniay: İlerlemek için geri dönmek

Uzayın sınırsızlığı boyunca uzanan “zamanın” mimarları gibi, gökyüzünden ilham alarak yeryüzündeki varlığımızı işliyoruz ilmek ilmek. Bahtımıza düşen kimliklerle, sevdiğimiz ya da sevmediğimiz mesleklerle, sınırları bize sorulmadan çizilmiş ülkelerle, doğduğumuz şehirlerle ve yaşadığımız evlerle tanımlıyoruz kendimizi. Sonsuz evrende bir kum tanesi gibi salınıp dururken, bize anlam katacak kıyıları özlüyor, anlam bulacağımız bir bütünlüğe ulaşmak istiyoruz. Zaman içinde, bir heykeltıraş gibi şekillendiriyoruz tecrübelerimizi ve sonra kaçınılmaz olarak tecrübelerimizle şekilleniyor olduğumuz kişi…

Yaşanmışlıklardan yükselerek, olgunlaşmanın, yeni bir gelecek inşa etmenin aşamasını simgeler Oğlak burcundaki Yeniay. Toplumdaki yerimiz, kariyerimiz ve ilişkilerimiz yönünde irademiz teste tabi tutulabilir. Prensiplerimiz, uzmanı olmak istediğimiz konular, prestij kaygısı ve rekabet bu evrede öncelik kazanabilir. Uzun zaman boyunca hayatımızı doldurmuş olan ve büyük çaba gösterdiğimiz bir meseleyle ilgili, önemli gelişmelerin yaşanacağı öngörülebilir. Ancak Merkür’ün geri hareketine devam ettiğini göz önüne alarak, Yeniay enerjisini, geçmişte sonlanmış bir hikayeye hayat vermek yerine, açık kalan hesaplarımızı kapatmak yönünde değerlendirmemizböylece hayatımızdaki boşlukları doldurabilecek yeni hedefler üzerine düşünmemiz gerekiyor.

Yeniay’la kavuşumda olan Plüton hem zayıflıklarımızı ve takıntılarımızı, hem de en güçlü olduğumuz taraflarımızı ortaya çıkarabilecek nitelikte. Artık çalışamayacak kadar bozulmuş durumda olan şeyleri ve durumları hayatımıza yeniden dahil etmek konusunda hırslı davranmadan, geleceğimizde bizi duygusal olarak da tatmin edebilecek şeyleri muhafaza etmemiz gereken zamandayız. Yeniay/Plüton birleşimi, nefes kesici bir açıdır. Bizi öldürmeyen ama güçlendiren şeyin açıkça idrakine varır, korkularımızla göz göze gelebilecek cesareti buluruz.

Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn, Venüs’le partil kavuşumda. Bazı ilişkilerin ağırlığını, bir ilişkideki ciddiye alınması gereken evreyi, maddi gelir ile ilgili endişeleri gösteren bu açı, aranızdaki yaş farkının belirgin olduğu kişilerle iş, aşk ya da ortaklık ilişkilerinin de önünü açabilir. Size akıl hocası olmuş, saygı duyduğunuz insanlarla ilişkilerinizi güçlendirebilir, bu kişileri ince düşünülmüş davranışlarınızla ya da armağanlarınızla onurlandırabilirsiniz.

Oğlak burcunda Yeniay kendi kendinin ustası olmak, en başta kendinden ve tercihlerinden sorumlu olmak demektir. Ancak sadece kişisel çıkarlar için çabalamak değil, başkaları için de somut ve iyicil şeyler üretebilmek gerekir. Oğlak burcunun serüveni, ruhani bir doyuma ve bilgeliğe ulaşmak için tırmanmayı gerektirir. Oğlak sadece sorumluluklar, kurallar, yasalar anlamına gelmez. Aynı zamanda erdemli bir insan olarak “yaşamak sanatını” kavrayıştır.

“Hangisi seçmek sizi daha erdemli biri yapardı? Zamanınızı ve enerjinizi nasıl en verimli şekilde değerlendirebilirsiniz? Gerçekten sevdiğiniz işi mi yapıyorsunuz? Gücünüzü adil biçimde kullanıyor musunuz? Hayatınızın hangi bölümünde özgürleşmeye ihtiyaç duyuyorsunuz?” Benzeri sorular Yeniay’la birlikte kafanızı meşgul edebilirler. Eğer konfor alanlarınıza tutunmakta ısrar ederseniz, bu sorulara yanıt bulmanız da, büyümeniz de mümkün olmaz. Haritanızda Oğlak burcuyla temsil edilen astrolojik ev, hangi konularla test edileceğinizi ve yine hangi konularda ustalığınızı ortaya koymanız gerektiğini gösterecektir.

Oğlak burcundaki Yeniay, çıkmaz bir sokağa sapmak ve yeniden ilerleyebilmek için, geri dönmeye benziyor. Düşünce ve duygu kalıplarınızı değiştirerek, kendinizi şefkatle yeniden doğurmaya, engellerden yılmadan farklı çözümler üretmeye gönüllü olduğunuz sürece, bahar o kadar da uzakta değil…

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Oğlakta Yeniay : Toplum ve Aile içindeki yerimiz
Oğlakta Yeniay – Yeni Düzen, Yeni Kurallar
Ay burçları : Ay Oğlak Burcunda
Yengeç ve Oğlak Burçları
2017 – 2020 yılları arasında Satürn Oğlak Burcunda
Ruhun Serüveni – Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?
Oğlak burcunda Yeniay: Yeryüzünün tuzu

İlginizi çekebilecek diğer yazılar