Mars Neptün Açıları: Yel değirmenlerine Karşı

 

Transit Mars ve Neptün arasında özellikle kavuşum kare ve karşıt açılar söz konusu olduğunda bağışıklık sistemi zayıflar enerji seviyesi düşer. Vücut enfeksiyonlara hastalıklara ve toksik olan şeylere karşı savunmasız hale gelir. Duygusal hassas ve kırılgan hissedilir. Belirttiğim tarih aralığında dikkatsiz olunabilir, odaklanma zorluğu yaşanabilir. Bir şeylerin yitirildiği düşüncesiyle keder hissedilebilir. Kafa karıştıran bu açı etkisinde geçmişte incittiğiniz biriyle iletişime geçmeniz olasıdır.

Transit etkisi altında yeni projelere başlanması önerilmez zira projenin sonucu beklentileri karşılayacak şekilde başarılı olmayabilir. Bu tarihlerde yanlış insanlara rastlama İhtimali yükselir ve bu insanların yanlış yönlendirmeleri sebebiyle hata yapılabileceğinden harekete geçmek için doğru zaman değildir. Ameliyatların yapılması ve ilaç tedavilerine başlanması için de uygun değildir. Genel olarak ilaç kullanımında doz aşımına dikkat edilmesi ve alkol alımının sınırlandırılması faydalıdır.

Mars ve Neptün arasındaki sert açılarda motivasyon eksikliği, isteksizlik ve depresyon majör problemler haline gelebilirler. Gerçekte ne istediğinden ve hedeflerinden emin olmamak, suçluluk bilinçdışı öfke ve hiddet Mars Neptün kare açısıyla ilgilidir. Bu açı şiddet olaylarıyla, şiddet mağdurlarının adalet arayışıyla ve skandallarla da ilişkili bulunur.

Mars Neptün açıları şüpheli kişiler ve durumlarla ilgilidir. Dolandırıcılara karşı uyanık olunmalı net olmamakta ısrar eden kişilere karşı temkinli davranılmalıdır. Dedikodu yalan iftira aldanma aldatma genel anlamıyla ihanet ile ilgili gelişmeler yaşanması beklenebilir. Ancak tüm bunların size olmasını istemiyorsanız ve çevrenizden dürüstlük bekliyorsanız işe dürüst olmakla başlamalısınız. Korkmuş zayıf ve savunmasız hissettiğinizde her şeyin iyi olacağına güvenmeniz ve kendinize inanmanız kritik derecede önem taşır.

Aşk konusunda ümitsizlik, romantik ilişkilere pesimist yaklaşımlar, gayet hoş giden bir flörtte aniden aklınızı bulandıran kaygıların oluşması bu açı etkisinde olasıdır.

Cinsel takıntılar ve obsesif beklentiler ortaya çıkabilir. Ancak Romantik ve cinsel yakınlaşmalar yanıltıcı olabilir. İlk adımı atmak için de uygun zaman değil. Neptün zehirdir ve Mars yasak meyveler için duyulan arzu. Âşık olduğunuzu düşündüğünüz kişinin bir bağımlılığı olup olmadığından da emin olmaya çalışmalısınız. Mars fethetmek ister Neptün karşılıksız aşklarla ilgili olabilir. Dolayısıyla bu açıda imkânsız aşkları kovalamak gibi bir risk vardır.

Doğum haritasında Mars Neptün açıları

Eğer doğum haritasında Mars ve Neptün arasında kavuşum kare ya da karşıt açı varsa harita sahibinin bağımlılıklara yatkınlığı olduğu söylenebilir. Transit Mars ve Neptün arasında stresli görünümler oluştuğu zamanlarda ise kişinin zaaflarına yenik düşme riski artar dayanıklılığı azalır.

Bir diğer yönüyle Natal haritadaki yerleşimi kişiye cesaret ve cazibe katabilir. Kişi tutkularını ifade etme ihtiyacıyla dolup taşar. Mars ve Neptün açılarıyla doğanlar karizmatik bir lider özellikleri taşırlar ve diğer insanlar bu kişilerin büyüleyici havasından kolayca etkilenebilirler. Vizyonlarıyla başkalarına ilham verirler. Yüzmek denizcilik su sporları uçmakla ilgili aktivitelere yatkınlık verir. Bu açılara sahip kişiler hedef belirlemekte ve bunu gerçekleştirmekte zorlanmazlar. Ünlü sporcuların müzisyenlerin ve yönetmenlerin haritalarında Mars Neptün açıları yaygındır. Yaratıcılık gerektiren sinema fotoğrafçılık ve dans gibi uğraşlara da yatkınlık verir.

Mars Neptün kavuşum, kare veya karşıt açısı takıntılı boyutta fiziksel aktivite anlamına gelebilir. Bu yüzden de doğum haritasında bu açılara sahip olan ve vücut geliştiren kişilere sıklıkla rastlanır. Aktörler spor kahramanları göz alıcı modellerde de Mars Neptün ilişkisine rastlanır.

Mars ve Neptün acil durumlarda parlak zırhını kuşanıp duruma müdahale etmeye gelen bir şövalyeye benzer. Fakat özellikle kadınların bir erkeği bağımlılığından hedefsizliğinden kendine verdiği zararlardan kurtarma sendromuna yani donkişotluk  yapmamaya dikkat etmeleri gerekir.

Bu transiti en verimli şekilde nasıl değerlendiririm?

Her konuda mantıklı gerçekçi ve şüpheci olmayı deneyerek illüzyonlara aldanmamaya özen gösterin. Şimdilik ekstra işler almak veya yeni projelere başlamak için uygun olmayabilir. Ancak fotoğraf çekmek, kampanya yürütmek, müzik yapmak, film çekmek, bir şeylerin reklamını yapmak ve özellikle de başkalarının hayatını daha iyi hale getirecek hizmetler sunmak için ideal zaman.

Bir kayıp ya da hayal kırıklığı yaşadıktan sonra kendinize kötü davranmayın ya da hemencecik bir başkasını suçlamayın. Hevesimizi kıran bizi hayal kırıklığına uğratan şeylerle baş etmeyi öğrenmek zorundayız. Olayların neden umduğumuz gibi gelişmediğini anlayana kadar yani mantıklı düşünene kadar kararlarınızı ertelemenizde fayda var.

Çevrenizde olup bitenlerden dolayı kendinizi bitkin hissediyor olabilirsiniz. Kafanız karışık olabilir ve odaklanmakta zorluk çekebilirsiniz. Her şey birbirinden ayrılıyormuş dağılıyormuş gibi bir duygu hali sizi ele geçirebilir. Kıskançlığın korku ya da kaynağı belirsiz kurguların gazına gelmeyin. Olumsuz duyguların içinizdeki iyi şeyleri gölgelemesine müsaade etmemek için gayret gösterin. Yapabileceğiniz en iyi şey korkularınızla yüzleşmek ve yel değirmenlerine karşı savaşarak enerjinizi boşuna harcamamaktır.

Cesaret ve umutla

İlk olarak HThayat sayfasında yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Neptün transitleri: Bir balina tarafından yutulmak
Mars-Plüton açıları: Yırtıcılar ve koruyucular
Mars Yengeçte: Aynadaki çatlak
William Lilly’nin Gizemli Çizimleri, Büyük Londra Yangını ve Grenfell Tower
Mars, Satürn ve Neptün: Yılın en kırılgan zamanları
Doğum haritasında Mars: Enerjinizi doğru kullanabiliyor musunuz?
Mars Retrosu : Kavgayı başlatanın yenilgisi
Mars Yay Burcunda: “Sınırları genişletmek”
Mars Yengeç Burcunda : Kırık kabuklar
Mars Koç burcunda: Burçlara etkisi nasıl olacak?
Mars ve Plüton Kavuşumu : Yasak meyve
Beni geri çeken biri mi var? – Doğum Haritasında Retro Mars
Retro Mars – Direniş Savaşçısı
Mars Terazi Burcunda : Dolaylı tepki
Mitolojide ve Astrolojide Mars – Temel içgüdü

İlginizi çekebilecek diğer yazılar