Terazi Burcunda Yeniay: Geleceği Seçmek

13 Ekim günü, saat 03:05’te, Terazi burcunun 19. Derecesinde Yeniay gerçekleşecek. Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs, iç alemimiz ve dışarıdaki dünya arasında kurmamız gereken bir köprü, yani varlık bilincidir. Ancak kurduğumuz bu köprünün esnekliği, dengesi ve sağlamlığı oranında, başkalarıyla sağlıklı temaslar gerçekleştirebiliriz.

Terazi burcu, sadece sosyal, toplumsal ya da özel ilişkilerimizi değil, hayatla kurduğumuz ilişkiyi de temsil eder. Yeniay’la birlikte evrenin bize mesajı, yaşamla olan ilişkimizi tazelememiz, ifade ve iletişimimizi sevgi, uyum ve eşitlik düşüncesiyle iyileştirmeyi denememiz yönündedir. Haritanızda Terazi burcunun temsil ettiği astrolojik ev ise, hangi konularda önemli kararların eşiğine geleceğinizi ya da hangi konularda uzlaşmaya ve ortaklığa ihtiyacınız olduğunu gösterecektir.

 “Amacımız aşkı aramak değil, aşkla aramıza koyduğumuz bütün engelleri arayıp bulmak olmalıdır” demiştir Rumi… Terazi’deki Yeniay, doymayı beklediğimiz bir aşkı temsil ederken, ışıkların Uranüs’e karşıt, Plüton’a kare ve Chiron’a 150’lik açıları, yaralarımız, acımız ve öfkemiz yüzünden, içimizde ve dışımızda ihtiyaç duyduğumuz yoğun bir sevgiye ulaşmakta zorlanacağımızın işaretleri.

“Hissetmediğimiz şeyi, iyileştirmemiz de mümkün değildir.” Tam da bu yüzden, gelecek 1 aylık dönemde, duygularımızı kabullenmeli ve tepkilerimizi analiz etmek için kendimize zaman tanımalıyız. Çünkü iyi ya da kötü hissederek, henüz bilincinde olmadığımız taraflarımızı keşfettiğimiz her defa, bilinçli bir yaratıcılık ortaya koyarak yeniden hayatımızın dümenine geçme şansı elde edebiliriz.

Terazi burcunda Yeniay ‘a  eşlik eden Venüs ve Satürn arasındaki kare açı, sosyal ve toplumsal ilişkilerimizin finansal olarak sınanması anlamına gelebileceği gibi, aynı zamanda hangi ilişkilerimizi devam ettirmek ya da hangilerini sonlandırmak isteyeceğimiz konusunda bize netlik kazandırabilir. Bir diğer taraftan, Uranüs sürpriz etkisiyle, bizi daha önce aklımızdan bile geçmemiş ihtimalleri düşünmeye iterek, bizi mevcut sorunlarımıza farklı çözümler üretmemiz yönünde destekleyebilir. Uranüs’ün toplumsal anlamda da uyarıcı/harekete geçiren bir niteliği vardır. Kendimiz olmak gerekliliğini ve kendi gerçekliğimizi yaşamak gibi de bir sorumluluğumuz olduğunu hatırlatır. Aksi halde, sonsuza kadar bir başkasının sesinin yankısı olmaktan öteye gidemezdik!

Başak burcundaki Venüs ve Mars birlikteliği, eril ve dişil enerjiler arasında bir uzlaşıyı, vizyonlarımızı birleştirerek topluma ve dünyaya hizmet edebileceğimizi gösteriyor.

Hayatla ilişkimizi fark ederek, bir seyirci olmak yerine katılımcı davranmayı tercih edebiliriz. Terazi Yeniay’ı, geçmişe yeni bir pencereden bakmak, yanlışları düzeltmek, adaletin sesi olmak, uzlaşmak,  güzellik ve iyilik üretmek ya da güzelliğin ve iyiliğin kendisi olmak için bir fırsattır. Neyin aynı kalacağını ve nelerin artık değişeceğini biz “seçeceğiz”.

Cesaret ve umutla…

İlk olarak HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar;

Terazi burcunda Yeniay: Kadife eldiven
Ay burçları : Ay Terazi Burcunda
Astrolojide Ay Fazları
Koç ve Terazi Burçları
Terazi Burcunda Yeniay: Denge meselesi
Astrolojide 7. Ev: İlişkiler ve öteki ben
Sonbahar Ekinoksu: Işığın ve Karanlığın Düğünü
Karşılaşmaların Manası
Aşkın gökyüzündeki yüzü – İlişkilerde aldanma ve aldatma

İlginizi çekebilecek diğer yazılar