Akrep burcunda Dolunay: Affet beni

Akrep burcunda Dolunay

11 Mayıs günü sabahın ilk saatlerinde ruhsal dönüşümün en yoğun aşamasını temsil eden Akrep burcunda, eşine az rastlanır bir dolunay gerçekleşecek. Akrep burcunda Dolunay, Boğa, Kova ve Aslan burçları için kabuk değiştirme zorunluluğunun, artık harekete geçmenin, sonların ve yeni başlangıçların, yıkımın ve doğumun, hesapları kapatmanın sembolüyken; Akrep, Yengeç ve Balık burçları dolunayla birlikte ağrısı derinlere doğru uzanan yaralarını sağaltacak gelişmeler yaşayarak, duygusal yönden güçlenebilirler. İkizler, Başak ve Yay için çelişkileri temize çekerek gelecek hakkında net adımlar atılması gerekliliğini gösteren dolunay, Koç, Terazi ve Oğlak için finansal yönde önemli bir eşiğe, kazançlara veya kayıplara, yeni yatırımlara ya da yatırımların dönüşümüne işaret edebilir.

Akrep dolunayının yanısıra, önümüzdeki sene boyunca Aslan/Kova eksenindeki gerçekleşecek tutulmaların da habercisi olan Kuzey Ay düğümü Aslan burcuna ilerleyecek. Bu aşamadan itibaren özellikle Başak burcunun 1. derecesinde Güneş’i veya Ay’ı bulunanların, Aslan ve Kova burçlarının, Ay burcu Aslan ya da Kova olanların sıradışı bir o kadar da kaderin cilveleriyle dolu bir yıl yaşayabilecekleri öngörülebilir.

Ay’ın tam hali bir bütünleşme ritüelidir. Soyut ve somut olanın, dişi ve erilin yekvücut halini simgeleyen dolunayın, sırları, saklı gerçekliği, söylenmemiş sözleri ve itirafları ortaya çıkaran bir etkisi vardır. Cezvede kaynayan köpüklü bir kahve ya da fırtınada kabaran dalgalar gibi bastırdığımız şeyler çoğu zaman kontrolsüzce dışarıya taşıverirler.

Akrep burcu ilk bakışta ölümü simgeliyor olsa bile, aslında Akrep arketipi yaşamın ölüm üzerindeki zaferi, ölümün yaşama hizmet etmesidir. Her birimiz hayatımızda kendimizi pek çok kez yeniden doğurmanın sancısını çekeriz. Fakat önemli olan nokta yeniden doğduğumuz her sefer bir öncekinden daha iyi niyetli ve şefkatli hayatlar yaşamayı başarabilmemizdir. İçsel merkezimizi biçimlendirmenin yolu, benliğimizi yontmaktan geçer. Nasıl ki taşı ovalayıp parlattığımızda kendimizi görebileceğimiz bir ayna elde ederiz, ruhumuzu da edindiğimiz tecrübelerle tıpkı bir taş gibi parlatmayı öğrenmemiz gerekir. Ruhun ışığının ortaya çıkması tıpkı Akrep burcunun ifade ettiği gibi; kefaret, affediş ve serbest bırakma yolculuğuyla gerçekleşir.

İnsanlar çoğu zaman en büyük zayıflıklarının aslında en büyük güçleri olduğunu unutarak, zayıflıklarını gizlemeye çalışır, böylece gerçek güçlerini keşfetme şansını kaçırırlar. Oysa gerçek gücümüz hatalarımızın, yanlışlarımızın ve günahlarımızın sorumluluğunu üstlenebildiğimiz zaman, yani kendimize karşı cesur olduğumuzda ortaya çıkar.

Akrep, zodyakın en karanlık burcu olarak bilinir. Fakat Akrep aynı zamanda karanlıkları temize çekmenin, bir affedişle yıkıntılardan yeniden yükselmenin de burcudur. Mutlu olmak ve kanatlarınıza tekrar kavuşmak için birilerinin sizi affetmesini ya da birilerinin sizden af dilemesini umutsuzca bekliyorsanız eğer, kendinize bir kez daha kulak verin: Affet… “beni”.

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar;

Akrepte Dolunay: Yol taşın kendisidir
Akrep Burcu ve Gizli Dünyası
Ay Burçları : Ay Akrep Burcunda
Akrep burcunda Dolunay: Kral Çıplak!
Su Burçları – Yengeç, Akrep Ve Balık
Boğa ve Akrep Burçları
Astrolojide ilişkiler : Karşılaşmaların manası
Astrolojide hamilelik ve doğum
Akrep Burcunda Dolunay: Yenilenmek için tükenmiş olmak gerekir
Türkiye’nin Astrolojik Kimliği ve Geleceği
Astrolojide 8. Ev ve Maddi Kazanç
Astrolojide Plüton ve Nesillere Etkisi
Ay Akrebin Duygu Anatomisi
Plüton’un Keşfi ve Astrolojide Plüton
Jüpiter Akrep Burcunda Adaletin Gücü: Tanrılar ve Canavarlar
Astroloji, yeni keşifler ve bilincin kapıları
Ay ve Plüton Açıları – “Karanlığın İçindeki Işık”

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar