Ay İkizler Burcunda: Kalabalık bir orkestrayla yaşamak!

Ay İkizler Burcunda

Ay, içgüdülerimiz, sezgilerimiz ve bilinçaltıdır. İçsel imajımız ve bu imajı başkalarına nasıl yansıttığımızdır. Anne ya da çocuktur ve her ikisi arasındaki ilişkidir. Hayatınızdaki etkili kadın figürüdür; Belki kız kardeşiniz ya da eşiniz, belki de kız arkadaşınızdır. Pek çok kültürde sevgisi ve bağlılığı her şeyin özüne işlemiş olan, ölümsüz bilge kadındır Ay.

Geçmişe bağlı tepkidir. Alışkanlıklarımız ve hatıralarımızdır. Geldiğimiz yerdir. Ay özel hayatımız, ailemiz, köklerimiz, tarihimiz ve evimizdir.  İçimizden dışarıya açılan kanal, bizi göğsümüzün sol yanından sessizce takip eden vicdanımızdır. Doğum haritalarında Ay’ın yerleşimi, doymayı bekleyen ve beslemeye ihtiyaç duyduğumuz en derin ve kırılgan taraflarımızdır. Benimsediklerimiz ve benimsemekte zorlandıklarımızdır. Duygularımızla nasıl bir iletişim halinde olduğumuzu açıklamak için haritada Ay’ın konumunu ve açılarını inceleriz.

Nelerden hoşlanıyorsunuz ve neler sizi tatmin eder? İyi hissetmek için neye ihtiyacınız var? Bu ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor ve bir yetişkin olarak halinizden hoşnut hissediyor musunuz? Yoksunluğunu hissettiğiniz şeyler çocukluk ya da ilk gençlik döneminizde mi ortaya çıkmıştı? Mutlu bir çocukluk geçirdiğinizi söyleyebilir misiniz? Benzeri sorulara haritanızdaki Ay’ın pozisyonunu inceleyerek yanıt bulabilirsiniz.

Doğum haritasında Ay ikizlerde

Küçük bir odada büyük bir orkestra hayal edin. Müzisyenler sandalyelere sıkışarak oturmuş, apayrı tellerden çalıyorlar; Keman hüzünlü bir ezgi tutturmuşken, çellodan jazz esintileri yükseliyor. Davul bir düğün havası yakalamışken, araya üflemeliler giriyor.  Derken bir rock star sahneye çıkıyor ve etkileyici bir solo atıyor, tam o sırada arkadaki korodan sanat müziği ezgileri yükseliyor. Kendinize neler olduğunu soruyor, hangi melodiye kulak vereceğinizi şaşırdığınız için huzursuz hissediyorsunuz. Ya size bahsettiğim bu ruh halinin Ay İkizler insanı için rutin olduğunu söylesem?

Ay ikizler, adeta içinde kalabalık bir orkestrayla yaşıyor gibidir; Kafasındaki düşünceleri bir türlü susturamaz. Bu nedenle sıklıkla sinirli, uykusuz, huysuz ve huzursuz hissedebilir. Genelde karar vermekte ve fikirleriyle uzlaşmakta zorlanır. Bir tamam der bir vazgeçer. Anı anına uymayan bu insanları büyük şaşkınlıkla izler, ne yapmaya çalıştıklarını anlamakta güçlük çekeriz. Değişkenlikleri çevrelerindeki insanları çılgına çevirebilir. En büyük korkuları yanlış anlaşılmak olduğu için de, başkalarının kendilerine neden bu kadar tepki gösterdiklerini merak ederler. Oysa kendilerine sormaları gereken ilk soru “neden kendimi çılgına çeviriyorum?” olmalıdır. Bir konuda karar aldıkları zaman, içlerinden yükselen diğer seslerin akıllarını çelmesine izin vermezlerse, çevrelerine yansıttıkları “güvenilir” imajını zedelememiş, kendilerini de hayal kırıklığına uğratmamış olurlar.

Keyifli, sevimli ve esprili insanlar olmalarına rağmen, evleri ve aile içindeki durumları mevzu bahis olduğunda, sıkılgan davranabilirler. Genelde ev işi yapmayı sevmezler ama her fırsatta evlerini yenilemenin yollarını arar ya da taşınmanın özlemini duyarlar. Yaşadıkları yeri ve çevreyi değiştirmek tazelenmelerini sağlar, çünkü Ay İkizler insanı sıradanlıktan hemencecik sıkılır. Kendisini başkalarıyla kıyaslar, daha iyi şartlarda yaşaması gerektiğini düşünür ve bu nedenle değişmesi gerektiğini hisseder. Bazen de diğer insanlara o kadar yoğunlaşır ki, kendi yaşamında özen ve öncelik göstermesi gereken olguları gözden kaçırabilir.

Haritasında Ay ikizler burcunda yeralan kişi, bilhassa annesinden çok şey öğrenir,  anne çocuğunun fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarından önce, zihinsel açlığını dindirmekle ilgilidir. Aralarında anne – çocuk ilişkisinden çok, arkadaşlık bağı vardır.  Ay’ı İkizlerde olan kişi, ailesinin en küçük bireyi olsa da, kardeşlerine abla ya da abi gibi kol kanat gerer. Bir ebeveyn olduğunda ise, evdeki muhabbeti arttıracaklarını düşünerek, birden fazla çocuğa ya da evcil hayvana sıcak bakar. Kendini güvenceye almak için birden fazla ev ya da araba sahibi olmak ister, farklı iki işte aynı anda çalışabilir. Evde geniş bir kütüphane, büyük bir TV ve internet bulunması kendisini iyi hissettirir. Bir yere kapalı kalmaktan nefret ettiği için en azından evinin yüksek tavanlı, geniş ya da bahçeli olmasını tercih edebilir. Ay İkizler insanı, evindeki kapıların kapalı olmasından tuhaf bir rahatsızlık duyabilir.

Ay ikizlerin mottosu  “neden?” dir. Sürekli neden diye sorarak, dinmek bilmeyen meraklarının peşinden sürüklendikleri için, başarılı bir gazeteci, haberci, münazaracı ve yazar olabilirler. Büyüdükleri ya da yaşadıkları ev kitaplar, magazin dergileri ve gazetelerle dolu olabilir. Gezdikleri yerlerden çeşitli anılar toplar, satın aldıkları şeyleri ise uzun süre kullanmazlar.

Ay burcu İkizler olan insanlar, aile ya da arkadaşları arasındaki aracı ve organizatör rolü üstlenirler. Samimi oldukları için, kalabalıklar içinde rahat davranırlar. Açık fikirli ve çok yönlü olmaları ise takdire şayandır. Güçlü iletişim kabiliyetleri ve tarafsızlıkları sayesinde herkesi zorlanmadan bir araya toplayabilirler. Yapılması gereken işler konusunda pratik davranır, çoğu zaman birden fazla projeyle aynı anda ilgilenirler. Bu yüzden eli ayağına dolaşanlar olur. Tek bir konuya odaklanmaları zordur; Acele ederler ve acele ettikçe daha da endişelenirler. Huzursuzluklarının altında yatan bileşenler karmaşıktır. Genelde cevabını bulamadıkları sorular ve belirsizlik karşısında tedirgin hissederler.

Kuskusuz ilginç ve bir o kadar da hoş sohbet insanlardır. Her konuda muhakkak bir fikirleri, hemen her zaman söyleyecek sözleri vardır. Kendileriyle alakalı ya da alakasız herşeye – bazen haddinden fazla – merak duyabilirler.  Zihinlerinin uyarılması en temel ihtiyaçlarıdır. Bu nedenle çok düşünür, çok okur, çok konuşur, çok yazarlar. Problemlerini başkalarına anlatmakta bir mahsur görmezler, anlattıkça rahatlarlar. Çevrelerinde ilgilerini canlı tutacak insanlar olmasını tercih ederler. Partnerinin sıkıcı olması, başkalarına ilgi duymalarına neden olabilir. Yine de partnerlerine bir denek gibi muamele etmekten, yaptığı ve söylediği her şeyi mercek altına almaktan kaçınmaları gerekir.

Ay ikizler insanı için iletişim nefes almak kadar gereklidir. Havadan sudan konuşarak başladığı sohbetlerinin devamında, çevresindeki insanlardan bahsedecek, sonra yaşadığı, hissettiği ve düşündüğü şeyleri ayrıntılı biçimde aktaracaktır. Nihayetinde aynı mevzu hakkında uzunca konuşmaktan sıkıldığını farkedecek, topu karşı tarafa atacaktır. Çevresindekilerin önerilerini dikkate alır. Ama karşısındaki kişi problemini anlatmaya başladığında, akıl almaz bir vurdumduymazlıkla kısa kesme yoluna giderek “aman boşver, hiç kafana takmana değmez” diyebilir. Bazen de şaşırtıcı biçimde ayrıntıları gözden kaçırmadığı için, muhatap olduğu insana kendisini çok özel hissettirebilir.

İlişkilerinde bir problemle yüz-yüze geldikleri zaman, ilk elden sorun yaşadıkları kişiyi karşılarını alıp etraflıca konuşmak isterler. Kendileri dışında her şeyi analiz etmeye, kılı kırk yarmaya büyük merak duyarlar. Oysa kendilerine aslında neye ihtiyaçları olduğunu sormaktan – cevabı bilmediklerinden olsa gerek –  bir hayli kaçınırlar. Duygularını akıcı ve açıklıkla dile getirmekte güçlük çekmeseler de, genelde yanlış anlaşıldıklarını hissederler. Çünkü aslında anlaşılmadıklarını düşündükleri esnada, kendilerini anlamakta zorlanıyorlardır.

Ay İkizlerde, kuruntu kadar engin bir hayal gücü de verebilir. Öyle ki, henüz arzu ettikleri projeyi hayata uyarlamadan önce, akla gelen bütün olasılıkları defalarca gözden geçirir, sonunda zaten yapmak istedikleri şeyi yapmış gibi hisseder, sıkılır ve vazgeçerler.  Ay’ı ikizlerde konuşlanmış, arkadaşınızla aylar evvelinden seyahat planları yapmanızı önermem, zira siz seyahat heyecanıyla yanıp tutuşurken, o çoktan kafasında o yere gitmiş kadar olur ve son dakika size eşlik etmekten cayabilir.

Hava değişimlerine ve çevre kirliliğine son derece duyarlı olan Ay İkizler insanı, kolayca grip ve benzeri virüsler kapabilir. Enerjisinin çoğunu düşünmek için kullandığından, fiziksel anlamda dayanıklı sayılmaz. Özellikle açık havada, omuzlarının ve kollarının esnekliği için egzersiz yapmaları faydalıdır. Gergin olduğu zamanlarda, özellikle bu bölgelerde sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Ay İkizlerde merakı asla dinmeyen, soruları bitmeyen haylaz bir çocuktur. Ne kadar şikayet etsek de, ilgimizi ve sevgimizi kazanmakta da asla zorluk çekmez.

Haritanızda Ay’ın açıları ve bulunduğu ev incelenerek, daha ayrıntılı ve isabetli öngörüler yapılmaktadır.

Transit Ay İkizlerde

Ay, hızla değişen tabiatına bir süreliğine de olsa istikrar sağlayan, o çok keyif aldığı Boğa’nın bereketli topraklarını ardında bırakıp, İkizlerin diskotek ışıklarıyla süslenmiş cavcavlı “zihinsel” platformuna doğru yönelmekte… :)

Çenebaz İkizlerle buluşan Ay etkisiyle, özellikle bayanlar yaklaşık 2 gün boyunca “dedikodu var!” diyerek birbirlerini heyecanla arayabilirler. Muhtemelen laf lafı açacaktır, geçmişi gündeme taşıyan Ay sayesinde “eskiden yaşananlar” tekrar tekrar konuşulacaktır. Ah bir de İkizlerin odaklanmakta zorluk çeken ilgisiz enerjisiyle, birinin sorunlarını can kulağıyla dinlemek de zorlaşır. Kendinizi diyalog şeklinde görünen monologlar yaparken bulabilirsiniz! Ayın sonunda yüklü telefon faturası nedeniyle canınız sıkılsın istemiyorsanız, yüzyüze sohbetler gerçekleştirmenizi öneririm.

Ay İkizler ilişkisi “telepatik” tir. Uzun zamandır haberleşmediğiniz birine tam da onu düşünüyorken rastlayabilir ya da bu kişiden haber alabilirsiniz. İletişim hız kazanır, gündemi oluşturan haberler ortaya atılır.

Ay, cin fikirli Merkür’ün yöneticisi olduğu İkizler burcundayken bizi ani kararlar almamız konusunda teşvik eder. Ancak kararlığımız da kolayca kararsızlığa dönüşebilir! Ay’ın ve Merkür’ün değişkenliğine ayak uydurmak gerçekten çok güçtür. Zihin bir radyo alıcısı gibi çalışmaya ve çevresindeki her bilgiyi yakalamaya başlar. Ancak belli bir konu hakkında derinleşmek sıkıcı gelir. Çok seçeneğe sahip olmak ve ardı arkası kesilmez düşüncelerin zihnimize hücum etmesi sonucunda uykusuzluk kaçınılmazdır.

Konsantrasyon eksikliği çekilebileceğinden dikkat gerektiren ayrıntılı çalışmaların teslim süreleri uzayabilir. Ay/İkizler birlikteliği koleksiyoncular ve pazarlamacılar için olumlu kabul edilir. Ailenizle, kardeşlerinizle, komşularınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Transit etkisi altında kısa seyahatler yapmak ya da duygularınızı yazıya dökmek rahatlatıcı olabilir. Tiyatro, özellikle stand-up şovlar, komedi dizi ya da filmler izleyerek, yani eğlenerek de dinlenmeyi tercih edebilirsiniz.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Ay Koç Burcunda: Süper Kahraman!
Ay Boğa Burcunda: Keskin duyular
Ay Aslan Burcunda: Güneşin Çocukları
Ay Yengeç Burcunda: Yüreğin gizlerine açılan kapı
Ay Kova Burcunda: İnsanlık Ailesi
Ay Başak Burcunda: El emeği göz nuru!
Ay Terazi Burcunda: Benim Dengemi Bozmayınız!
Ay Akrep Burcunda: Yeraltı suları
Ay Yay Burcunda: Evini uzakta arayan
Ay Oğlak Burcunda: Deniz Keçisi
Ay Balık Burcunda: Derinlik Sarhoşluğu
Yükselen burç, Ay Burcu ve Güneş burcu

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar