Akrep Burcunda Merkür Retrosu: Ruhun kadim lisanı “Empati”

Akrep Burcunda Merkür Retrosu

14 Ekim –  3 Kasım tarihleri arasında transit Merkür Akrep burcunda geri hareket edecek.

Yunan mitolojisinde “tanrıların habercisi” Merkür nam-ı diğer “Hermes” dillerin de mucidi olarak tanınır. Merkür’ün tanrıların bilgisini çalarak bu bilgiyi insanlara ulaştırdığı söylenir. Merkür “bilgiye ve bilginin sayısız boyutlarına açılan kapıları” sembolize eder. Coğrafyaları ve insanları birbirlerine bağlayan diller, yollar, köprüler geçitler ve her türlü iletişim aracı Merkür ile temsil edilir.

Akrep burcunda Merkür retrosunda bilişim sektörüne, gelişmiş teknolojik araçlara ve bankalara dair pek çok hata, kaza, yanlış hesap, veri kaybı data hırsızlığı ya da güvenlik açığı ortaya çıkabilir.

Gündemin değişen dili ve iletişim problemleri

Transit Merkür’ün burç değiştirmesi yeni bir dil öğrenmeye benzer. Merkür hangi burçla birleşiyorsa bu burcun özelliklerine göre güncel iletişimimizin kalitesi artar ya da azalır. Sohbetlerimizin içeriği ve gündemin konuları değişir. Merkür retro dönemi ise bir dilin gramerine ve detaylarına odaklanmaya benzer; Öğrenme süreci daha çok zaman alır ve daha fazla dikkat gerektirir.  Merkür akrep burcunda geri gidiyorsa, alınması gereken ciddi bir ders var demektir ve sınavlar şakaya gelmez.

Retro Merkür ve yaşamın vazgeçilmez unsuru: İletişim

Merkür’ün geri gittiği dönemlerde -iletişimin yaşamın vazgeçilmez Unsuru olduğunu hatırlatırcasına- türlü gecikmeler aksilikler ertelemeler gerçekleşebilir. Bilgisayarlar telefonlar araçlar bozulabilir, geneli etkileyen internet elektrik telefon ve su kesintileri, tesisatlara bağlı sorunlar ve arızalar meydana gelebilir. Beklenen kritik bilgiler haberler ya da mailler gecikebilir ya da kaybolabilirler.

İletişim problemleri, unutulan ya da iptal edilen randevular, yanlış kişiye gönderilen mesajlar, yanlış çevrilen numaralar, hatalı işler veya işlemler kaybolan çalınan ve unutulan araçlar/eşyalar söz konusu olabilir.

Düşünmeden söylenen sözler, yapılan espriler ilişkilerinizi zora sokan problemlere dönüşebilirler. Siz iyisi mi doğru şeyleri söylemek için doğru zamanı da kollayın ve 21 Kasım’dan evvel hayatınızla ilgili mihenk taşı niteliğinde kararlar almayın, önemli imzalar atmayın ve kritik onaylar vermeyin. Merkür geri gittiği zaman tutulamayacak sözler verilmesi ve verilmiş olan sözlerin bozulması ihtimali yükselir.

Aksiliklere ertelemelere karşın seyahat planlarını esnek tutmakta ve ikinci el alışveriş dışında yeni ve bilhassa elektrikli/elektronik araç alışverişi yapmamakta da fayda var.

20 gün boyunca sanki siz hedefinize doğru koştukça hedefinizin sizden uzaklaştığına dair tuhaf bir yavaşlık hissedebilirsiniz. Retro Merkür akmayan trafiğe benzer, bu dönemi nasıl algılayacağınız ya da atlatacağınız sözüm ona trafikte nasıl bir şoför olduğunuza bağlı olabilir. Konuşurken, yürürken, araba kullanırken yavaşlamanın, çevreniz konusunda ilgili ve özenli olmanın, konuşmaktan çok dinlemenin bolca yararını görebilirsiniz.

Sigarayı bırakmış olanların bu dönemde yeniden başlamamak konusunda çok dikkatli olmaları gerekebilir.

*Doğum haritasında Merkür’ü geri harekette olan kişilerin bu uyarıları dikkate almaları gerekmez. Zira Retro Merkür enerjisiyle dünyaya gelen kişiler transit retro dönemlerinden olumlu etkilenebilir, kararlı davranır, aktif olur ve yapıcı adımlar atabilirler.

Geçmişin sırları ve şifreleri çözmek

Hiçbir gezegen gerçekte geriye gitmez, sadece dünyadan bakıldığında öyle görünürler. Bu optik yanılsama astrolojik yönüyle güçlü bir sembolizme denk gelir. Bir gezegen geri gittiğinde gezegenin simgelediği konular dâhilinde içe dönük tahliller yaparak var olan koşulların derinlemesine analiz etme şansı elde edilir. Retro gezegenin geçmişte sonuçlanmayan, askıda kalan meseleleri, eski ilişkileri gündeme getiren ve açık hesapların kapatılmasını sağlayan bir etkisi vardır. Yaşanmış olanla şu anda yaşanan arasında kıyaslamalar yapmak, zayıflıklarla ve hatalarla yüzleşmek için mola verdiğinizi düşünün.

Akrep burcunda Merkür retrosu bir hesaplaşma kefaret ve pazarlık sürecine benzer. Geçmişte cezasız kalmış suçlar aydınlatılabilir, failler bulunabilir. Genetik miras, değeri belirlenmemiş koleksiyonlar, vasiyet tazminat gibi konular gündeme gelebilir. Akrepteki Retro Merkür, gizli itiraflarla da alakalı bulunur.

Neler yapılabilir?

Şifrelerinizi değiştirmek, datalarınızı yedeklemek ve araçlarınızın bakımlarını yaptırmak iyi bir fikir olabilir. Bu dönemi avantaja dönüştürmenin yolu, yarım kalan şeylere odaklanmak ve borçlanmaktansa maddi manevi borçları kapatmayı denemektir. Başvurularınızı elden geçirerek yeniden yazabilir, belgelerinizle ilgili düzeltmeler yapabilir, araba ve ev almak yerine bunları tamir etmeyi seçebilirsiniz. Akrep burcundaki Merkür retrosu derin temizlikler yapmak için, özellikle depo, garaj gibi uzun zamandır el değmeyen kuytuları temizlemek ve toparlamak için idealdir. Aynı yöntemi bilinçaltının izbelerinde kalan korkular için de uygulayabilirsiniz!

Son olarak…

Merkür akrep burcunda geri giderken sözcüklerin yıkıcı değil yapıcı gücünün kullanılması, kendimizi hiçbir dilde ifade edemiyorsak bile empatiyle birbirimize dokunmayı denememiz çok daha önem kazanır. Kendini ifade edemeyenler için güvenilir ve iyi niyetli bir aracı olmak, şiddetin izlerini silen, besleyen affeden ve karamsarlığa neşeyle direnen bir dil konuşmak gerekir. Birinden sizi anlamasını, size iyi gelmesini beklemek yerine, daima iyi ederek iyileşmek için şansınız var. Dilin dönüştürücü gücüne bir şans verin.

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Başak Burcunda Merkür Retro’su : Anlaşılmanın Anahtarı,
Merkür Retrosunda Doğmak: “Pratik mükemmelleştirir”
Yengeç burcunda Merkür Retrosu: İçimizdeki Anne ve Çocuk
Oğlakta Merkür Retrosu: Tersine akış
Boğa Burcunda Merkür Retrosu: Anlaşılmak istiyorsanız dinleyin
Merkür geri giderken ilerleme rehberi
Balık burcunda Merkür Retrosu: Geçmiş Zaman Halleri
Kova Burcunda Merkür Retrosu: Şaka gibi!
Merkür Retrosu : Anlaşabilmek için yavaşlayın
Koç burcunda Merkür Retrosu: Sözlerini yükselt, sesini değil!

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar