Yay burcunda Yeniay: Yerçekimi kadar güçlü şeyler

“Tohum ekenlerin, fide dikenlerin

Kimse durduramaz yağmurunu,

Güneşini kimse kesemez”

Gülten Akın

29 Kasım Yay burcunda Yeniay geçen ayın kapanışını yaparken, aynı zamanda yüksek dozda enerji, tazelenme ve iyimserlik yüklenebileceğimiz bir duraktır. Umudun, direncin ve iyimserliğin yılmaz savunucusu Yay, keşfedeceğimiz yeni ufuklar, düşlerimizin peşinden çıkacağımız yeni yollar ve benimseyeceğimiz yeni hedeflerle ilgili bulunur. Sınırlarını çizdiğimiz her şeyi, sistemleri, kabiliyetlerimizi, vizyonlarımızı bir adım öteye taşımak ister, daha büyük düşünmeye eğilim gösterebiliriz. Yeniay netice alınan davalar ve başlanılan yeni eğitimlerle de ilgili olabilir. Hayatımıza giren yeni bir avukat, şifacı, rehber,  başlayan yeni ilişkiler, evlilikler ve boşanmalar Yeniayla alakalı bulunur.

Yeniay özgürlüğe duyduğumuz tutkuyu uyarabileceğinden, bu uğurda karşılaşabileceğimiz engeller ve riskler gözümüzü daha az korkutabilir. Her şeyin bir anda başarılması mümkün değildir ama hani bir şeylerin nispeten iyiye gittiği bazı barış dolu huzurlu anlar vardır, kendimizi güçlendirmek için bu anlara tutunuruz. İşte Yay burcunda Yeniay böyle zamanlardan birini, bize kutup yıldızı gibi yönümüzü tayin etmemize aracı olacak yeni gelişmeleri, yeni duygu ve düşünceleri temsil ediyor.

“Hakikatin gücü bütün engellerden daha büyüktür” anlamına gelen Yay burcundaki Yeniay, bütün zorluklara rağmen içimizdeki gücü keşfederek kendi talihimizi yaratmamızı sağlayabilir. Yaşamın mucizelerine aracılık eden varlığınızı keşfetmek için bir an için durun ve gözlerinizi kapayıp rüzgârın, yağmurun ve ağaçların sesini dinleyin. Siz duymak istedikten sonra her şeyin bir şarkısı var. Geçmişe dönüp baktığınızda hangi anılarınız sizi gülümsetiyor? En son ne zaman sabahın tazeliğinde sadece adımlarınızı izlediğiniz yollara çıktınız? Sizi gülümseten iyi şeyleri hatırlayın çünkü Yay burcundaki Yeniay’la kişiliğimizin en iyi taraflarını ortaya koymayı denemeliyiz. Bunun için de en kötü zamanlarda bile karşılıklı minnetin, sevginin insanoğlunun yüreğinde yaşadığına tanıklık eden “iyi anlara” ve kırılgan olsa da hatıralara ihtiyacımız var.

Yay burcu sadece sebeplerin ve sonuçların ardına saklanamayacak kadar cesurdur. Kendisinden daha büyük bir şeyin parçası olmak ve varlığının yegâne amacını bulmak için yola çıkan hem bir yolcu hem de gezgindir. Yolcuyu gezgin yapan şey dünyanın içindeki dünyayı, rüyanın içindeki rüyayı, sisin içindeki sisi, peçenin arkasındaki peçeyi gören gözleridir. Haritanızda Yay burcunun düştüğü ev, hayatınızın hangi alanında iyimserliğe, maceraya, spontanlığa ve yenilenmeye ihtiyacınız olduğunu gösterecektir. Keşfetmekten ve seçimlerinizin sorumluluğunu üstlenmekten korkmayın.

Kasım ayının büyük bölümünde Akrep burcuna dair derin karmaşalar, krizler, dönüşüm ve belki de ayrılıklar vuku buldu. Bugün oluşacak Yeniay’la birlikte “tamam da bu olup biten her şey ne anlama geliyor?” sorusunu sormaya başlayacak ve yeni adımlar atacağız. Yay burcu zifiri karanlığın içinde beliren bir kıvılcım gibidir ve bu kıvılcım var olan kötümser koşullardan bir çıkış yaratmak için giderek büyür ve yolumuzu aydınlatan bir meşaleye dönüşür Keşfetmek, ilerlemek ve yeni tecrübeler edinmek için yeniden coşku hissedebiliriz. Bizden daha büyük ve bizden daha iyi bir şeylere yeniden inanmak için kendimizi hazır hissedebiliriz. Yeniay ortak bir zeminde birlikte öğrenmemiz ve güçlenmemiz için ilham verebilir.

Optimizmi oksijen gibi benimseyen Yay burcu, gülümsemek için daima bir neden bulur. Solmuş çiçeklerinizi sulamayı, her şeyin nasıl da mahvolduğunu anımsamayı bırakıp zihninizi, kalbinizi, kapılarınızı ve pencerelerinizi yeniliğin enerjisine açmayı deneyin. Yüreği samanyolu olan, dünyanın dertlerinde kaybolmaz. Hayatınızı sadece yeryüzüne ve zincirlere meydan okuduğunuz anlardan ibaret görmek yerine, aşkın yerçekiminden daha güçlü olduğunu anımsayın.

Cesaret ve umutla…

 

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Yay burcunda Yeniay: Çingeneler zamanı!
Astrolojide Ateş Elementi : Koç, Aslan ve Yay Burçları
İkamet Astrolojisi – “Nerede Yaşamalıyım?”
Yay Burcunda Yeniay: Cesaretin Zaferi
Ay burçları : Ay Yay Burcunda
İkizler ve Yay Burçları

İlginizi çekebilecek diğer yazılar