Mars Aslan burcunda: Kalbin zaferi

Mars Aslan burcunda

Transit Mars, 4 Haziran günü zararlı olduğu Yengeç burcuna ilerleyerek, ilişkiler, kariyer, ev, aile, sağlık gibi hayatımızın çeşitli alanlarında ne kadar güvende olduğumuzu sorgulamamıza vesile oldu. Belki de gizli pek çok psikolojik etkiyi yüzeye taşıyan Oğlak burcundaki Dolunay’la birlikte, kaderimize yeni bir yön verecek, önemli kararlar almamız gerekti. 20 Temmuz’dan başlayarak, 5 Eylül’e kadar Aslan burcunda ilerleyecek olan Mars, hem 23 Temmuz Yeniay’a hem de Aslan/Kova eksenlerindeki tutulmalara eşlik edeceği için de önem taşıyor. “Taht oyunlarını” kurgudan gerçeğe taşıyacak tutulma mevsiminin açılışını yapan Mars Aslan transiti, kendini göstermeyi seven ya da görünür olmaktan hoşlanmayan çeşitli kahramanları veya tıpkı dizideki gibi, megalomanlık ve kahramanlık hikâyelerini gündeme getirebilir. Neticede zorlamayla ve zalimlikle üstünlük kuran değil, ikna etmeyi bilen gerçek bir hükümdar olduğunu kanıtlayacaktır.

Güneş insanlar tarafından tarih boyunca evreni ısıtan, büyüten, yaratıcı ve yaşam veren en kutsal güç olarak benimsenmiştir. Mısır’ın Güneş tanrısı Ra mitolojisine, Güneş tapınakları, Heliopolis ismi verilen şehir merkezlerine bakıldığında bu kültürel izlere rastlanır. En büyük güç olan Güneş tanrısallıkla ve kralla bütünleşirken, “ormanların kralı aslan” sembolü boyun eğmez ve korku salan yaradılışıyla, krala denk, krala rakip ya da kahramanın alt etmesi gereken bir canavara dönüşür. Felsefi anlamda tanrısal ruhu temsil eden Güneş’le, insanın fiziksel bedeni arasındaki aracı, Aslan’dır. İnsan başlı, aslan vücutlu tasvir edilen sfenks, Herkül’ün Namea aslanını öldürdükten sonra aslanın postunu giyinmesi, Samson’ın çıplak elleriyle aslanları öldürmesi, Güneş, kral, tanrı ve aslan simgelerinin iç içe geçtiği efsanelere örnek verilebilir. İmparatorluklarda ya da krallıklarda Aslan simgesinin koruyucu, aynı zamanda tehditkâr amblemlerine ve heykellerine de sıklıkla rastlanır.

Dünyevi etkileri

Aslan burcu kral, kraliçe, kraliyet ailesi, oğullar, subaylar, ünlüler, yüksek sosyete, sahnedekiler, sinema, yönetmenler ve oyuncularla ilişkilidir. Üst düzey yöneticiler, devlet başkanları, siyaset arenası, nüfus popülasyonu, parklar, özellikle nüfusun çocuk ve genç kesimine dair meseleler, Mars transitiyle gündeme gelebilir. Aslan burcu borsa, altın ve altın madenleri, bahisler ve spekülatif yatırımlarla ilgili olduğu için, bu alanlardaki gelişmeler, krizler ve olaylar artabilir.

Stadyumlar, saraylar, spor müsabakaları, sınırlar (kaleler), şehir merkezleri Mars’la birlikte güvenliğin artırılması gereken tehlikeli yerler olarak ön plana çıkabilir.

Kişisel etkileri

Mars haritamızda temas ettiği yeri hareketlendirir, bulunduğu evin kapsadığı konular dâhilinde yeni ataklar yapmamıza ve yeni savunmalar geliştirmemize vesile olabilir. Etki ve tepki olan Mars Aslan burcundayken Yengeç’teki gibi dolaylı değil, direkt bir enerjidir. Hedeflerinizi büyütür ve ne istediğinizden çok daha emin bir şekilde bu hedefler yönünde ilerleyebilirsiniz. Amaç edindiğiniz şeyler arasında yeni bir aşk, yeni bir araba, yeni bir hobi edinmek ya da evlilik planları yer alabilir. Aslan burcundaki Mars tüm dünyayı kucaklayabilecek kocaman bir kalp anlamına geldiği kadar, devasa bir ego ve gurur da demektir. Bilhassa ilişkileri aşırı bir özgüven patlamasıyla, “efendi-sahip” eksenine çekmemek, sırf zafer kazanma duygusuyla başkalarını ezmemek gerekiyor.

Mars Aslan burcundayken kimlik çatışması ve babayla çocuk arasındaki rekabet olarak da yorumlanır. Kalbimizde süren mücadele olan Mars Aslan döneminde kazandığımız tecrübeler, nihayetinde irademizi güçlendirmemizi sağlayacaktır.

Kalp ve dolaşım sistemi, omurilik ve bel bölgesinde sorunlara neden olabilecek transit etkisi boyunca tedavilerinizi yaptırmanız önerilir. Diğer bütün ateş burçlarında olduğu gibi, Mars Aslan’dayken fiziksel enerji ve cinsellik ön plana çıkar. Sporu hayatınızın bir parçası haline getirerek, partnerinizle daha yoğun bir tensellik yaşayabilirsiniz.

Mars Aslan yeni bir imaj edinmek, reklam projeleri ve sanatsal yaratıcılık gerektiren, iç mimari, tekstil, moda, konular için idealdir. Sadece göreviniz olan değil, aynı zamanda size haz veren uğraşlara odaklanabilirsiniz. Toplumsal saygınlığınızı arttırarak, standartlarınızı yükseltmek için bağımsız olduğunuz projelerde yer almanız da mümkün.

Son olarak…

Kendimizi merkeze alarak değil fakat kendi merkezimizi bularak dengeyi sağladığımızda bizi sarmalayan hayat, içimizden uyum içerisinde akmaya başlar. Aşk hayattaki bencil olmayan yegâne şeylerden biri, gökyüzüyle yeryüzünün kesişme noktasıdır. Cesaretinizi sınayacaksanız, sevme potansiyeliniz üzerinden sınayın. Zira aşkın bir diğer sembolü olan Aslan’ı çıplak kalbinizle evcilleştirmek, onu öldürmekten daha zordur.

Cesaret ve umutla

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Mars Yengeçte: Aynadaki çatlak
William Lilly’nin Gizemli Çizimleri, Büyük Londra Yangını ve Grenfell Tower
Mars, Satürn ve Neptün: Yılın en kırılgan zamanları
Doğum haritasında Mars: Enerjinizi doğru kullanabiliyor musunuz?
Mars Retrosu : Kavgayı başlatanın yenilgisi
Mars Yay Burcunda: “Sınırları genişletmek”
Mars Yengeç Burcunda : Kırık kabuklar
Mars Koç burcunda: Burçlara etkisi nasıl olacak?
Mars ve Plüton Kavuşumu : Yasak meyve
Beni geri çeken biri mi var? – Doğum Haritasında Retro Mars
Retro Mars – Direniş Savaşçısı
Mars Terazi Burcunda : Dolaylı tepki
Mitolojide ve Astrolojide Mars – Temel içgüdü

İlginizi çekebilecek diğer yazılar