Yay burcunda Mars Retrosu: Kavgayı başlatanın yenilgisi

Yay burcunda Mars Retrosu

Dünyadan bakıldığında, Güneş ve Ay dışındaki bütün gezegenlerin geri gidermiş gibi göründükleri dönemler vardır. Her iki senede bir, ortalama 10 hafta boyunca geri harekette olan Mars’ın 17 Nisan’da başlayacak Retro evresi, yaz dönemini de kapsayan gelişmeleri şekillendireceğinden, göz ardı edilmemesi gereken önemli bir astrolojik olay.

Haziran ayının sonuna dek etkili olacak Mars retrosu yeni bir proje, ilişki, tartışma, mahkeme ya da dünyevi anlamda savaş başlatmak için doğru zaman değildir. Zira Retro aşamasında büyük bir projeye girişen kişinin çok geçmeden hevesi kırılabilir. Retro Mars’la başlayan tensel ağırlıklı ve tutkulu birlikteliklerin ise uzun soluklu ilişkilere dönüşmesi zordur. 17 Nisan itibariye kavga başlatan ya da davacı olan taraflar, Temmuz’la birlikte hesap etmedikleri bir yenilgiyle yüzleşebilirler. Retroda bir diğer ülkeye savaş açan tarafın kaybeden ülke olacağı ya da uluslararası siyasetten bir biçimde dışlanacağı öngörülebilir.

Önümüzdeki ortalama 2,5 ay boyunca yeni araba, bilgisayar, cep telefonu, çamaşır makinesi gibi mekanik ve elektronik eşyalar satın almak yerine, 2. el alışveriş yapmanızı öneririm. Motorlu, mekanik ürünler gibi, demirden yapılmış ve kesici şeyler de Mars yöneticiliğindedir. Bu nedenle, retro Mars evresi, mutfak için bıçak seti ya da bileyici satın almak ya da cerrahi operasyonlar için ideal değildir. Eğer kuaförünüzü değiştirmek istiyorsanız, Temmuz’u beklemeniz daha iyi olur. Spor aletleri almak veya spora başlamak konusunda da adım atarsanız istikrar sağlamanız zorlaşır.

Yeni bir işe başlamak, yeni bir çalışanı işe almak tatminsizlik ve hayal kırıklığıyla sonuçlanabilir. Haziran sonuna değin, yarım kalan işlerimizi tamamlayabilir, tamamlanmış projelerdeki düzeltmeleri yapabilir, zayıf bulduğumuz ya da yeteri kadar iyi olmadığını düşündüğümüz taraflarımızı güçlendirebiliriz. İrade gösteremediğimiz şeyler yüzünden aşınan öz saygımızı onarabiliriz.

Mars gerilerken Koç ve Akrep burçlarından olan kişiler normale göre kendilerini daha sakin hissederken, diğer burçlardan olanlar bu dönemde öfkelerini kontrol etmekte zorlanabilir, sabırsız davranabilirler. Retro Mars aslında kişinin kendisinden kaynaklanan öfkesi, içteki yangındır. Bazen geçmişte kızdığımız ve tepki vermekte geç kaldığımız durumlar, bazen de aniden acımaya başlayan yaralarımızdır.

Mars’ın Retro hali, direkt yüzleşmelerden çok, verdiğimiz dolaylı tepkilerdir. Ruhani bir direnişin de işareti olan Mars’ın Retro evresinde, kırılganlığımızdan dolayı insanlara ve olaylara karşı alıngan ya da  saldırgan bir tutum sergilemek yerine, serinkanlı, planlı ve stratejik adımlar atabilmeyi başarmamız gerekiyor. Aksi halde bizi öfkelendirmesine müsaade ettiğimiz kişi ya da durumun galip gelmesi kaçınılmaz.

Kendinize “kimden hangi sebeple nefret ettiğinizi” sormalı, hoşnutsuz olduğunuz şeyi acımasızca eleştirirken, aslında kendinize kızıyor olduğunuzu fark edebilmelisiniz. “Henüz üstesinden gelemediğiniz, sizi geriye çeken duygu nedir? Birinden cesaret beklerken siz ne kadar cesur davranabiliyorsunuz?  Vb. soruları açık yüreklilikle cevaplayabilirseniz, transit etkisini en az hasarla değerlendirebilirsiniz.

Haritanızda Yay burcunun düştüğü ev, Haziran sonuna dek enerjinizin çoğunu yönlendireceğiniz konuları temsil eder. Yine bu evin kapsadığı alanları terbiye etmeniz ve bu alanlarda sabır göstermeniz gerekebilir.

Örneğin 8. Evde Yay burcunda geri giden Mars, sigorta, miras ya da vergi davalarıyla ilintili olabilir. Borç almaktan çok borçlarınızı kapamaya odaklanmanız doğru olur. Eğer partnerinizin kazancında bir durağanlık ya da aksaklık söz konusu olursa, partnerinizi yıpratmak yerine ona maddi ve manevi yönlerden nasıl destek verebileceğinizi tasarlamanız, ilişkinizi parasal ve cinsel yönden tamir etmeyi öğrenmeniz gerekebilir. 9. Evdeki Retro Mars ise yeni eğitimler almak ve yurtdışına taşınmak konusunda cazip bulunmaz. Daha çok ertelenen sınavlara odaklanılması fayda getirir. 3. Evdeki Mars retrosu yarım kalan yazıları tamamlamak, yarım kalan kitapları okumak için idealken, 4. Evde yaşadığınız yer ile ilgili tadilatlar gündeme getirebilir. Yine de taşınma önerilmez.

Retro Mars’la birlikte deneyimsiz hissettiğimiz ve zafiyetimiz olan kişi ve durumlar daha sık gündeme gelebilirler. Dolayısıyla Mars’ı en verimli şekilde hayata uyarlamanın yöntemi, kişiliğimizin yansıması olan hayatımızın paslı, zayıf halkalarını elden geçirerek, bu yanlarımızı sabır ve anlayışla tamir edebilmektir.

Cesaret ve umutla…

İlk yayın: HThayat


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Mars Yengeçte: Aynadaki çatlak
Kova burcunda Mars Retrosu: İçerideki Yangın
William Lilly’nin Gizemli Çizimleri, Büyük Londra Yangını ve Grenfell Tower
Mars, Satürn ve Neptün: Yılın en kırılgan zamanları
Doğum haritasında Mars: Enerjinizi doğru kullanabiliyor musunuz?
Mars Yay Burcunda: “Sınırları genişletmek”
Mars Yengeç Burcunda : Kırık kabuklar
Mars Koç burcunda: Burçlara etkisi nasıl olacak?
Mars ve Plüton Kavuşumu : Yasak meyve
Beni geri çeken biri mi var? – Doğum Haritasında Retro Mars
Retro Mars – Direniş Savaşçısı
Mars Aslan burcunda: Kalbin zaferi
Mars Terazi Burcunda : Dolaylı tepki
Mitolojide ve Astrolojide Mars – Temel içgüdü

İlginizi çekebilecek diğer yazılar