Mars ve Plüton Kavuşumu: Yasak meyve

Doğum Haritasında Mars ve Plüton Kavuşumu

Mars ve Plüton birleşimi trajik olaylarla ilgili bulunur. Fakat demek değildir ki doğum haritasında bu açıya sahip kişiler lanetlidir. Mars ve Plüton birleşiminin oldukça dramatik olduğu doğrudur. Ancak bu açının bulunduğu harita sahipleri, yaşadıkları acıları ve hissettikleri tutkuları bir şeyler üretmeye odaklarlarsa açının kötücül yanlarını telafi ederek başarılı olabilirler. Örneğin eğer bir müzisyen, haritasında ki Mars ve Plüton kavuşumun verdiği derin duyguları müzikle harmanlar ve kendini bu yönde ifade etmeye adarsa, onun müziği diğer pek çok müzisyenden çok daha etkileyici olacaktır. Yıkıcıdır Mars ve Plüton birlikteliği, yasak meyveyi tatmak, tabuları yok saymaktır. Ama bu yıkıcı enerji yaratıcı bir yöne odaklanırsa kişi bir büyücü gibi mucizeler yaratabilir. Tıpkı ünlü şair Charles Baudelaire’in sözcükleriyle yaptığı gibi.

Bir diğer örnek Kevin Spacey, yani Mars ve Plüton kavuşumunun karakteristik tüm niteliklerini rollerine yansıtan  sinema oyuncusu. Kevin Spacey asıl yeteneğini keşfedene kadar problemli ve asi bir çocukmuş. Verdiği bir röportajda şöyle demiştir; “9 ya da 10 yaşındaydım. Öfkeliydim ve hiçbir şeye odaklanamıyor, hiçbir şeye ilgi duymuyordum. Kibritle oynamaya başladım ve bir çocuğun yapmaması gereken şeyler yaparak pek çok soruna sebep oldum. Sonuçta ailem beni askeri okula yazdırmaya karar verdi. Orada 1 yıl geçirdim ve bir kavgaya karıştığım için okuldan atıldım. Devlet okuluna geri döndüm ve bazı öğretmenlerim beni tiyatroya ve oyunculuğa yönlendirdiler. Bu benim hayatım için bir dönüm noktasıydı.”

Mars/Plüton her zaman bu kadar iyicil sonuçlar vermeyebilir. Dolayısıyla aynı açıya sahip seri katiller, tarikat liderleri, örgüt üyeleri ve toplu ölümlerden sorumlu kişiler görebiliyoruz.

Transit Mars ve Plüton Kavuşumu

Adeta insanüstü bir enerjidir Mars ve Plüton kavuşumu. Psikolojik etkisi çok yoğundur. Başkalarına hükmetmek, kontrol ve güç arzusudur.

Mars ve Plüton kavuşumu öldürme dürtüsü, seks skandalları, tecavüzle, bulaşıcı hastalıklar, ateşle ilgili kazalar, patlamalar, asker ve polis gücüyle ilgili bulunur. İntikam peşindeki baskıcı insanları, diktatörleri, nükleer silahları ve küresel terörü temsil edebilir. Suçla ilgili her şey ve suçlulardır. İstila edilen yerler ve istilacılardır. Bedenimizi ve zihnimizi zehirleyen şeylerdir.

Nefret ve ırkçılığı tetikleyebilecek olaylar beklenebilir. İçimizdeki en çirkin tarafları ortaya çıkarmamız için bizi zorlayan bu açıya rağmen mücadelemiz ay sonuna kadar kendimizi kaybetmemek, gözümüzü karartmamak olmalıdır. Dünyayı yıkıp yok edenlerin karşısında dirayetle durmamız ve pes etmememiz gerekiyor. Uğruna ölünecek değil, uğruna yaşanacak anlamlı şeyler inşa etmeli, aklımızı ve vücudumuzu bize zarar veren insanlardan, düşüncelerden ve toksinlerden arındırmayı öğrenmeliyiz.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Mars Yengeçte: Aynadaki çatlak
Mars ve Plüton Kavuşumu: Kaplanın Pençesi, Yılanın Zehri
William Lilly’nin Gizemli Çizimleri, Büyük Londra Yangını ve Grenfell Tower
Mars, Satürn ve Neptün: Yılın en kırılgan zamanları
Doğum haritasında Mars: Enerjinizi doğru kullanabiliyor musunuz?
Mars Retrosu : Kavgayı başlatanın yenilgisi
Mars Yay Burcunda: “Sınırları genişletmek”
Mars Yengeç Burcunda : Kırık kabuklar
Mars Koç burcunda: Burçlara etkisi nasıl olacak?
Beni geri çeken biri mi var? – Doğum Haritasında Retro Mars
Retro Mars – Direniş Savaşçısı
Mars Terazi Burcunda : Dolaylı tepki
Mitolojide ve Astrolojide Mars – Temel içgüdü

İlginizi çekebilecek diğer yazılar