Oğlak dolunayı ve Venüs Jüpiter birleşimi: Aşkla büyüme zamanı

Gökyüzünün iyicil gezegenleri Venüs ve Jüpiter, aşkın, talihin ve bereketin kapısını aralarken, bu birlikteliğe 2 Temmuz günü, saat 05:20’de Oğlak dolunayı da eşlik edecek. Haritamızda Oğlak burcunun temsil ettiği ev, geçen bir aylık sürecin sonucunu, hangi konularda saklı gerçeklerin ortaya çıkacağını ve böylece hayatımızın hangi alanlarında “aydınlanacağımızı” gösterecektir.

Venüs Jüpiter birleşimi

Her Ay ve Güneş karşıtlığında olduğu gibi, bu Dolunay’ın da ana teması ilişkiler. Venüs ve Jüpiter birleşimi aşk konusunda mutluluk ve doyum öngörürken,  geçmişte yitip giden bazı ilişkilerin farklı bir formatta yeniden hayat bulması ya da bu ilişkilere yeni anlamlar katılması da mümkün.

Oğlak dolunayı, öz disiplin uygulamamız ve irade göstermemiz gereken durumları, duygusal sorumluluklar alarak büyümeyi simgeliyor. “Gücünüzü nasıl ve hangi niyetlerle kullanıyorsunuz? Kime ve neden teslim oluyorsunuz? Hayatınızın ipleri kimin elinde? İlişkiniz size kendinizi güçlü mü yoksa zayıf mı hissettiriyor?” gibi sorulara cevap ararken, dayanıklılığımızı test edecek olaylarla yüzleşebiliriz. Neticede duygusal sorumluluklar üstlenerek kendi gücümüzü ortaya koymamız, yani gemimizin dümenine geçmemiz gerekecektir. İlişkilerdeki güç dengeleri değişebileceğinden, öfkemize yenik düşmemek için karşımızdakine duyduğumuz sevgiyi “saygıyla” sarıp sarmalamanın ve iletişimde şeffaflığı tercih etmemizin faydası olacaktır. Kimliğimize, emeğimize, hak ve tercihlerimize saygı duymayanlara ise veda edebiliriz.

Yengeç insanlara açılan kapı, yani sevgi ve samimiyet, Oğlak burcu ise tanrılara açılan kapı, yani bilgeliktir. Duygular iki yüzü olan keskin bir bıçağa benzer; bilgisizlerin kalbinde ölümcül bir silahken, bilgelerin yüreğinde şifa veren ve acılarımızı dindiren bir neştere dönüşebilirler.Duygularınızı şimdi iyilikle ve olgunlukla biler, gücünüzü yıkıcı değil de yapıcı yönde kullanırsanız, Venüs ve Jüpiter’in vaat ettiği aşkın, bereketin ve mutluluğun var olduğu bir geleceği şekillendirebilirsiniz.

Cesaret ve Umutla…

 İlk olarak HThayat’ta yayınlanmıştır.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Oğlak Burcunda Dolunay: Hayatta kalmak
Astrolojide Ay Fazları ve Etkileri
Jüpiter ve Satürn Döngüleri : Büyük Zamanlayıcılar
Doğum haritasında Bağımlılık ve Zaafların Göstergeleri
Astrolojinin amacı ve Astroloğun sonsuz arayışı
Ay burçları : Ay Oğlak Burcunda
Sinastride Satürn ve Ay
Satürn’ün Hayatımızdaki Rolü
Kişisel Ay Takvimi
Astrolojide Toprak Elementi – Boğa, Başak Ve Oğlak Burçları

İlginizi çekebilecek diğer yazılar