Satürn Uranüs Karesi: 17 Şubat – 24 Aralık 2021 tarihleri arasında

Satürn Uranüs Karesi: 17 Şubat – 24 Aralık 2021 tarihleri arasında

Satürn ve Uranüs arasındaki kare açı en son 1999 ve 2000’de, küresel siyaset ve ekonomide çok önemli bir aşama olan yıllarda gerçekleşmişti.

Satürn Uranüs karesi, özellikle toplumun genelinde hissedilen güvensizliklerin, her yönüyle sınanacağı anlamına gelir. Kova burcundaki Satürn bizi bildiklerimize sadık kalmaya teşvik ederken, Boğa burcundaki Uranüs tam ölçekli yapısal değişiklik ve reform talep eder.

Satürn Uranüs karesi 2021 yılı boyunca devam edeceği için, devlet güçleri ve siviller arasında çatışmalar, eşitlik mücadelesi devam edebilir. Yeni tip liderlere ya da tamamen yeni bir liderlik tarzına ihtiyaç ve talep artabilir.

17 Şubat – 24 Aralık arasında etkili olacak Satürn Uranüs karesi, özellikle Haziran ve Aralık aylarında öngörülen reformların, toplumda dirençle karşılaşacağına işaret edebilir. Hükümet içinde istifalar, genel seçim ihtimali ve -fakat bu konuda engeller ve gecikmeler, iktidarın büyük hataları, statükonun sarsılması bu aşamada söz konusu olabilir.

Her ne kadar iktidarla ilgili olarak 2023 Mart ayı son derece kritik ve hiçbir şeyin aynı olmayacağı bir eşiği simgelese de, Jüpiter Türkiye haritasının 10. Evine ilerleyeceği zaman ve Satürn Uranüs etkisi sonlandığında, yani 2022 Mart/Nisan döneminde yeni bir genel seçim gündeme gelebilir. Aynı aşamada, yeni bir hükümet kurulabilir.

Eski ve Yeninin Karşılaşması

Satürn eski dünyanın ve geleneklerin, Uranüs ise ihtiyaç duyduğumuz yeni bir dünyanın sembolleridir. Her ikisi arasında gerçekleşen bu transit -sosyal, ekonomik ve politik eski ve yeni yaşam biçimleri arasında uzlaşılmaz bir çatışma anlamına gelebilir. Ne geleneksel fikirler ne de yenilikçi düşünceler, birbirleri üzerinde güç kuramazlar. Fakat 2021 yılı boyunca bunun mücadelesi sürekli olarak ve sabırsızca verilir. Eski sistemi yenisiyle değiştirmek ise nadiren barışçıl bir aşamadır.

Geleceğin bilinmez niteliği endişe verici olabileceğinden, yenilenme yabancı bir bölge olarak algılanır. Yenilenmek bazı riskler içerir elbette, fakat tazeleyicidir. Yenilenmekte, büyüme gelişme iyileşme vaadi vardır. Macera ve keşif duygusu artar.

Doğa ve insan zihni binlerce yıldır bilinmeyen/bilmeme deneyimine uyum sağlayarak gelişmiştir. Güvensizlik duygusunu ya da gelecek kaygısını “bilinmeyenden kaçmak ya da kaçınmak” yok etmez. Aksine bu duygularla baş etmek için ilerlemek ve konfor alanlarını geride bırakmak gerekir.

 

Cesaret ve umutla

İlk olarak HThayat sayfasında yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;
Neptün transitleri: Bir balina tarafından yutulmak
Mars Yengeçte: Aynadaki çatlak
Transit Mars Neptün Açıları: Yel değirmenlerine Karşı
Mars ikizler burcunda: Kelebeklerin çok çiçekli yaşamı
William Lilly’nin Gizemli Çizimleri, Büyük Londra Yangını ve Grenfell Tower
Mars, Satürn ve Neptün: Yılın en kırılgan zamanları
Doğum haritasında Mars: Enerjinizi doğru kullanabiliyor musunuz?
Mars Retrosu : Kavgayı başlatanın yenilgisi
Mars Yay Burcunda: “Sınırları genişletmek”
Mars Yengeç Burcunda : Kırık kabuklar
Mars Koç burcunda: Burçlara etkisi nasıl olacak?
Mars ve Plüton Kavuşumu : Yasak meyve
Beni geri çeken biri mi var? – Doğum Haritasında Retro Mars
Retro Mars – Direniş Savaşçısı
Mars Terazi Burcunda : Dolaylı tepki
Mitolojide ve Astrolojide Mars – Temel içgüdü

İlginizi çekebilecek diğer yazılar