Kişisel Ay Takvimi

Ay, dünyanın yörüngesinde döndüğü 1 ay boyunca Zodyak çemberini oluşturan 12 burca uğrayarak, her burçta ortalama 2,5 gün kalır. Ay burç değiştirdiğinde, yani her 2,5 günde bir duygu dünyamız ve davranışlarımız da değişir. Bazen kendimizi güçlü ve pozitif hisseder, bazen de zayıf ve kırılgan bir ruh halinde oluruz. Bazı günler öfkeliyken, bazen üzerimize bir sükûnet çöker. Ay transitlerine bağlı bu düzen, her ay yeniden tekrarlanır. Ay’ı takip ederek, burçların duygusal olarak size nasıl etki ettiklerini, haritanızın hangi burca nasıl yanıt verdiğini tespit etmeniz mümkün.

Eminim astrolojiyle ilgili olan pek çoğunuz paylaşılan genel yorumları takip etmektesiniz. Misal “transit Ay Boğa burcunda” konulu bir yazı gördüğünüzde, yazının içeriği sizin doğum haritanızı değil, Ay Boğa yerleşiminin transit yorumlarını kapsar. Sürekli genel yorumlara sadık kalmak yerine bir günlük tutmaya başlayarak, kendi yorumlarınızdan oluşan kişisel Ay takvimi hazırlayabilirsiniz! Yapmanız gereken tek şey, Astrolojik olarak Ay’ın burçlardan geçtiği zamanlara bakarak, her burçta kaldığı süre boyunca nasıl hissettiğinizi ve ne gibi olaylar yaşadığınızı not almak (2018 yılı için buradaki  Ay Takvimini kullanabilirsiniz. Günlük tutmaya başladığınız ilk birkaç aydan sonra, ruh hallerinizdeki değişimlerin her ay nasılda aynı şekilde tekrarlandığını keşfetmeniz kaçınılmaz.

Astrolojiye tanıştığım ilk yıllarda yaptığım bu tarz denemelerin çok faydasını görmüştüm. Artık sadece Ay’ın ilerlediği burçta nasıl hissedeceğimden öte, Ay Zodyakın hangi derecesindeyken nelerle karşılaşacağımı tahmin edebiliyorum. Örneğin; Haritamdaki Güneş Yengeç burcunda yer aldığı için, transit Ay zararlı bulunduğu Oğlak burcunda ilerlerken benim için ayın en zor ve negatif zamanı demektir. Genelde olumsuz haberler alır, öfkesini kontrol edemeyen insanlarla karşılaşırım. Yıllar içerisinde bu olumsuz günleri, pozitif bir şekilde değerlendirebilmek için genelde çevreme odaklanmaktansa, evde kalarak bitirmem gereken işler üzerinde çalışmayı alışkanlık haline getirdim. Ayın en olumlu etkilendiğim zamanı olan Ay’ın Yay burcundaki transitinde ise, verimli olmasını umut ettiğim kararlar kararlar alır, arkadaşlarımla bir araya gelirim. Ta ki Ay, Yay burcunun 26. Derecesine varana dek. Zira bu dereceden itibaren aksilikler ortaya çıkmaya başlar. Ay Oğlak burcuna geçmeden evvel Sindirella misali koşarak evime dönmek isterim : ).

Ay burcu Akrep olan bir danışanım, transit Ay ne zaman Akrep burcunda ilerlese, kendini çaresiz ve yalnız hissediyor. Bir anda o esprili insan gidiyor yerine alıngan ve kırılgan biri geliyor. 3 senedir neredeyse her ay Ay Akrepteyken bana telefon açıp, “Kristin gökyüzünde ne var ben çok daraldım” diyor ve bunun farkında bile değil! : ) Yakın arkadaşlarım olan evli çift her ay, Ay Koç’tayken tartışırlar. Bu şekilde sayısız örnek verebilirim.

Kendinize dair yeni şeyler keşfetmek, verimli ve verimsiz olduğunuz günleri tespit etmek için bu çalışmayı yapmanızı öneririm. Böylece zihnen ve ruhen kendinizi yaşayacağınız evrelere hazırlamanız da kolaylaşacaktır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


Benzer Yazılar; 

Su Burçları – Yengeç, Akrep Ve Balık

Yengeç Ve Oğlak Burçları

Ay Burçları : Ay Yengeç Burcunda

Astrolojide Ay Fazları

Sağlık Astrolojisi – “Ne Zaman Diyete Başlamalıyım?”

Astrolojide Ay

Küçük Prens: Bir Savaşın Hikâyesi

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar