Balık burcunda Güneş Tutulması: Başka Bir Hayat Mümkün!

Balık burcunda Güneş Tutulması: Başka Bir Hayat Mümkün!

Tutulmalar, bizi yeni bir ruhani boyuta taşıyacak aşamalar olduğu kadar,  genelde büyük dünyevi değişimleri tetikledikleri de görülür. Kıtlık, savaş, hastalık ve doğal felaket benzeri geniş kapsamlı olaylar tutulmalarla ilişkilendirilir. Liderlerle ilgili krizler yaşanır, politik kişiler ve tavırlar yeniden yapılanırlar. Evrensel bilince felaket kavramını yerleştiren tutulmalar adeta DNA’mıza işlemiş gibi, endişe verici gökyüzü olayları olarak anılırlar.

Tutulmalar en genel etkileriyle, kendimize verdiğimiz sözler, yaptığımız planlar, aldığımız yeni kararlardır. Daha çetin mücadelelere ve rekabete kendimizi hazırlama evresidir. Geleceğinizle ilintili olmayan her şey artık geçmişte kalacaktır. Artık miadı dolan şeylerden ayrılma vaktidir. Bize zarar veren ya da artık ihtiyaç duymadığımız enerjilerden arınma ve vazgeçme aşamasında sıklıkla endişeli, sıkıntılı, üzüntülü ve sinirli hissetmemiz doğaldır.

Ay ve Güneş tutulmaları birbirlerini takip ederler. Bana sıklıkla sorulan soru, hangisinin kişi üzerinde daha fazla etkili olacağıdır. Ay tutulması toplumun geneli üzerinde, kişisel ve duygusal seviyelerde daha etkinken, Güneş tutulması dünyevi değişimlerdir. Genelde ülke liderlerini ve devlet başkanlarını ilgilendirir. 20 Mart ve 4 Nisan tarihlerine yakın doğanlar içinse, tutulmalar kritik gelişmelerin yaşanacağı önemli bir evreyi simgeler.

Tutulmaların her biri, dünya için kendine özgü bir mesaj taşır. Antik astroloji bilgilerine göre toprak elementindeki tutulmalar kısırlık, kuraklık, ekonomik fiyaskolar ve yer sarsıntılarının, toprak kaymalarının habercisiyken, ateş burçlarındaki tutulmalar savaşların, yangınların ve katliamların alameti varsayılır. Hava elementinde beliren tutulmalar ise meteorolojik olaylar ve sosyolojik ayaklanmalar anlamına gelebilir.

20 Mart Güneş Tutulması su burçlarından Balık’ın 29. Derecesinde gerçekleşecektir. Dolayısıyla tutulmanın mesajı, şiddetli yağışlar, seller, suyla, barajlarla, sınırlarla ya da deniz trafiğiyle ilgili olaylardır. 4 Nisan Ay tutulması ise hava elementinin temsilcilerinden olan, Terazi burcunda gerçekleşecek.

20 Mart Güneş Tutulması

Balık burcunun 29. Derecesinde, Sheat sabit yıldızıyla birleşen Güneş tutulması, Koç burcunun ilk derecesindeki bahar ekinoksuna öncülük ederken, 2012’den beri aktif olan Uranüs Plüton arasındaki kare açı, 17 Mart günü son partil açıyla bir dönemin kapanışını yaptı.

Astrolojide bir burcun son dereceleri krizlerin ifadesidir. Güneş farklı elementten olan diğer burca doğru ilerlerken, dengesiz bir ruh halinde ve her han her şey olacakmış gibi hissedilir.  Pegasus takımyıldızında bulunan ve tutulmaya eşlik eden Scheat yıldızı kötücül etkileriyle tanınmaktadır. Klasik astrolojide “kötü talih, yanlış tercihler, cinayet, intihar ve boğulma” gibi can sıkıcı durumlarla anılır. Fakat demek değildir ki haritanızda bir gezegen bu yıldızla kavuştuğunda bu ihtimalleri yaşayacaksınız. Bazen olasılıklar sadece korkularınıza işaret ederler, olacaklara değil.

Geçtiğimiz hafta, Mars Uranüs ve Plüton arasındaki sert açılar belki patlamalara yangınlara neden olmadı ama maalesef Türkiye’de bazı kişiler felaket öngörüleriyle adeta toplumsal bir hezeyan yarattılar. İnsanların genelde gözden kaçırdıkları bir şey var; Uranüs /Plüton arasındaki kare açı propagandaların da simgesidir. Sürekli moral bozan bir korkutma bir sindirme yaklaşımı var. Artık kimse korkmak istemiyor! Korktuklarımızı yaşamayacağız ama hissettiğimiz korkular bizi karamsar bir rüyadan uyandıracaktır. Cehaletin zincirlerine vurulmuş insanların tuzaklarıyla dolu karanlık bir ormandan çıkmayı deneyecek ve yolumuzu bulacağız.

Güneş tutulmasının bir diğer gezegene açısı yok ve gezegenlerin çoğu balık burcunda. Balık burcu, ruhumuzun merkezindeki bilgelikle bağlantıya geçmek demektir. Güneş tutulmasıyla birlikte, başka bir dünyanın, başka bir hayatın mümkün olduğuna fark edecek ve yeniden cesaretimizi toplayacağız.  Ayrıca Balık burcunun klasik yöneticisi olan Jüpiter hala Aslan burcunda ve Uranüs’e yaptığı üçgenle muhteşem fikirleri besliyor. Krizlere çözüm üretmek bu açı sayesinde kolaylaşıyor.

20 Mart Güneş Tutulması, Avrupa’dan izlenebilecek. Özellikle İngiltere tutulmanın en etkili olacağı yer. Kraliyet ailesi için yeni bir dönem başlayabilir ve İngiltere siyasetiyle ilgili çarpıcı değişimler beklenebilir. Tutulmanın yönetici gezegeni Jüpiter Aslan burcunda yer aldığından, toplum önündeki insanlarla, ülke liderleriyle, ünlülerle ilgili krizleri de ifade ediyor.

Mart ve Nisan – Tutulmalar Ve Türkiye

İstanbul’a göre çıkarılmış her iki tutulmanın da 9. Evde (whole sign) gerçekleşiyor olmaları enteresan.

tutulmalar

9. ev kanunları, ticareti, uluslararası iletişimi, ibadet yerlerini, dini kurumları, dünya konferanslarını, turistleri ve turistik yerleri, deniz, hava ve kara yolculuklarını, rektörleri, gazetecileri, üniversiteleri, avukatları, telefon, TV, uydu gibi iletişim kanallarını, gemiciliği, uzun mesafe nakliyatını, kehanet sanatlarını ve astrologları temsil eder. Tutulmalar tüm bu konular kapsamındaki gelişmeleri tetikleyici ve aynı konularda yenileyici bir rol üstlenebilir.

21 Mart İstanbul’a göre çıkarılmış yılın ana temasını temsil eden ingress haritaya baktığımızda ise 5. Evde, Koç burcundaki gezegenlerde bir yoğunluk görülüyor.  Yani demek oluyor ki özellikle Mart – Ekim arasındaki dönemde ülkenin ekonomik durumu ve borsa gündeme gelecek. 5. Ev mundane astrolojide aynı zamanda halkın moralini, 21 yaş altı genel nüfusu, okulları, sportif etkinlikleri, yarışmaları, skandalları, seçim kampanyalarını, hırsızları, saldırı altındaki bir şehri, halka açık park gibi yerleri, diplomatları ve elçilikleri de simgeler.  2015 Haziran sonu ve Temmuz ayları boyunca transit Mars’ın ingress haritaya ve Güneş tutulması haritasına yapacağı sert açılar, bahsettiğim konularla alakalı tatsız gelişmelerin ortaya çıkması anlamına gelebilir.

INGRESS

Seçimlerle ilgili olarak, HDP’nin ve Demirtaş’ın haritaları incelendiğinde ise seçim barajını geçme ihtimalinin çok yüksek olduğu söylenebilir. Ayrıca ingress haritada, “aktif” muhalefeti temsil eden 4. Evde balık burcu bulunuyor ve klasik yöneticisi Jüpiter 9. Evde aslan burcunda, şanslı bir yerleşimde. Oysa iktidarı temsil eden 10. Evde başak burcu var ve yöneticisi Merkür, Neptün’le birleşmekte. İktidarı, seçimleri kazansalar bile, planları dâhilinde hayal kırıklığına uğratabilecek bir yerleşim.

CHP haritasına incelediğimde ise bir sürpriz göremedim. Ancak Ekim ayında kendi içlerinde yönetim ve siyaset değiştirebilirler.

Balık burcunda Chiron ve Neptün var. Satürn Yay burcunda ve Ağustos ayında Jüpiter Başak burcuna ilerleyerek düşüşe geçecek. 2016’nın ilk 5 ayı boyunca da Retro olacak. Değişken burçların hâkim oldukları dönemler, hoşnutsuzluk, şikâyetler ve akabinde gelen değişimlerle ilgilidir. 2015’in 2. Yarısındaki gelişmelerle ilgili öngörülerime, “Satürn Yay Burcunda” isimli yazımda değinmiştim.

Bilhassa 2015’in ikinci yarısı gerçekten de zor görünüyor. Fakat toplumsal ve siyasi değişimler açısından değerlendirirsem bu yıldan umutlu olduğumu söyleyebilirim. Belki Uranüs Plüton arasındaki kare açıyı geride bıraktığımız için ve belki de Balıktaki Güneş tutulmasının etkisiyle üzerinizden büyük bir yük kalkmış gibi hissedebilirsiniz.

Kişisel Etkiler

Tutulmayla ilgili olarak ayaklarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Ayaklar ve ayak bileklerinizle ilgili sıkıntı yaşıyorsanız, bir doktora görünmenin tam zamanı.

Her zaman söylediğim gibi, genel yorumlara bel bağlamadan önce, astrolojiden en sağlıklı neticeyi almak için kişisel danışmanlığı tercih etmelisiniz. Doğum haritasında tutulmanın gerçekleşeceği ev, hayatımızın yıpranmış olan yanlarını fark etmemize neden olacak, tamire ve yenilemeye ihtiyaç duyduğumuz yaşam koşullarımızı yüzeye çıkaracaktır. Önümüzdeki ortalama 6 ay boyunca, aksayan ve dolayısıyla bizi yavaşlatan her ne ise, bu konuda bir değişim kararı almamız gerekecektir.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

12. ev : Kendimizden sakladıklarımız
Balık burcunda Güneş Tutulması : Bir rüyayı mı yaşamak, bir rüyada mı yaşamak?
Astroloji, yeni keşifler ve bilincin kapıları
Astrolojide Ay Düğümleri : Geçmiş yaşam ve hayatın amacı
Balık burcunda Yeniay : Şifa sanatı
Ay Burçları : Ay Balık Burcunda
Doğum haritasında Bağımlılık ve Zaafların Göstergeleri
Astrolojide Ay : Ölümsüz bilge kadın
Başak ve Balık Burçları
Astro-Portreler : Gabriel Garcia Marquez’in Doğum Haritası

İlginizi çekebilecek diğer yazılar