Mars Yengeç Burcunda: Kırık kabuklar

24 Haziran günü,  Yengeç burcuna ilerleyen transit Mars, 9 Ağustos’a kadar burada kalacak. En sert etkileri ise 15 ve 25 Temmuz tarihleri civarında hissedilebilir.

Haritalarda Mars’ın konumu, bizi uyaran ve harekete geçiren şeyleri, kendimizi kanıtlamak istediğimiz konuyu, nelerin bizi öfkelendirdiğini ve nelere nasıl tepkiler gösterdiğimizi açıklar.Mars’ın bulunduğu ev ve burç, savunduğumuz ve aynı zamanda saldırıya uğradığımız yerdir. Mars sorunun olduğu yere parmak basar ve burası aynı zamanda hayata devam etmek için mücadele verdiğimiz yerdir.

Mars Yengeç Burcunda

Transit Mars Yengeç burcunda ilerleyeceği süre boyunca, ev, aile ve yakın ilişkiler çerçevesinde gerginlikler ve değişimler yaşanabilir. Haritamızda Yengeç burcunun bulunduğu evin temsil ettiği konularda saldırıya uğradığımızı düşünerek olayları fazlasıyla büyütebilir,  hassas ve alıngan davranabiliriz. Örneğin 10. evinde Mars transiti yaşayacak olan kişi, itibarının başkalarınca zedelendiğini düşünerek, panikle yanlış aksiyon kararları almaya eğilim gösterebilir.  6. evde ilerleyen Mars çalışma arkadaşları ve iş hayatıyla ilgili zorlukları gösterirken, yükselen burçtaki Mars ise sağlıkla ilgili teşhisler ve operasyonlar anlamına gelebilir.

Bu evrede zar zor kurtulduğunuz ya da bırakmaya çalıştığınız aşırı yemek, sigara ya da alkol benzeri alışkanlıklarınız da nüksedebilir. Zaaflarınızın ortaya çıkmaya bu denli elverişli olduğu bir dönemde, kendinizi “böyle gelmiş böyle gider, acı patlıcanı kırağı çalmaz” diyerek koyvermek yerine, size faydasız olan kişi ve durumlar konusunda sağlıklı prensipler belirleyerek, güçlü bir duygusal duruş oluşturmanız ve ruhsal bir irade sınavı vermeniz gerekiyor.

Yengeç burcundaki Mars, kendimizi olduğu kadar, sevdiğimiz kişileri de korumak, hatta aşırı taraflı davranmakla da alakalıdır. Erkeklerin genelinde maço tavırların yaygınlaşabileceği, kadınların genelinde ise kırılganlığın artabileceği bir evredeyiz. Partnerler birbirlerine kulak vermeli, düşüncesizce davranışlardan kaçınmalılar. Aniden değişen ruh halinize göre “dediğim dedik” tavırlar takınmadan önce, birbirinizden ihtiyaç duyduğunuz şeyleri anlamaya ve gereksinimlerinizi şefkatle beslemeye odaklanmanızı öneririm.

Kırık kabuklar

Mars’ın Yengeç burcundaki transiti en çok da, geçmişte aldığı yaralar yüzünden “güven” duygusunu camdan bir kale gibi tahayyül edenleri yaralayabilir. Zamanla birlikte hem dost hem de düşman olabilen bir duygu güven ve ne kadar sakınırsak o kadar batıyor kalbimize… Oysa bizi yalnızlaştıran ve acıtan şey güven değil, kabuklarımız. Kırın kabuklarınızı, kurtulun yükünüzden. Sevginizde de güveninizde de cömert ve candan olun. Gözlerini kapatıp kendini boşluğa bırakmak gibi, inanın evrenin sizi kollayacağına. Zira en nihayetinde, yaşamın kitabında “insan yanıldığı kadar insandır”…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Mars Yengeçte: Aynadaki çatlak
Mars Aslan burcunda: Kalbin zaferi
William Lilly’nin Gizemli Çizimleri, Büyük Londra Yangını ve Grenfell Tower
Mars, Satürn ve Neptün: Yılın en kırılgan zamanları
Doğum haritasında Mars: Enerjinizi doğru kullanabiliyor musunuz?
Mars Retrosu : Kavgayı başlatanın yenilgisi
Mars Yay Burcunda: “Sınırları genişletmek”
Transit Mars Evlerde
Mars ve Plüton Kavuşumu : Yasak meyve
Beni geri çeken biri mi var? – Doğum Haritasında Retro Mars
Retro Mars – Direniş Savaşçısı
Mars Terazi Burcunda : Dolaylı tepki
Mitolojide ve Astrolojide Mars – Temel içgüdü

İlginizi çekebilecek diğer yazılar