Uranüs Boğa Burçlara Etkisi : Transit Uranüs Evlerde

Uranüs boğa transitinin evlerdeki etkileri

Daha evvel Uranüs’ün boğa burcundaki etkilerini yorumlamıştım. Bu yazıda ise 7 sene sürecek Uranüs transitinin haritanızda düştüğü eve göre nasıl etkileri olabileceğini öğrenebilirsiniz.

Transit Uranüs 1. evde – “Kendin ol” çağrısı

Uranüs haritanın yükseleninde ilerlediğinde kişinin hayatında yeni bir tarzı benimsemeye hazır olması, fiziksel görünüşünü değiştirmesi ve yaşamının pek çok alanını güncellemesi beklenir. Kendini özgürce ifade etme ihtiyacı artar. Eskiden beri kısıtlayıcı olan insanlarla ilişkiler ve kişinin ilerlemesine engel teşkil eden durumlar sonlanabilir. Otorite figürleriyle anlaşmazlıklar artabilir, geleneklere ve güncelliğini yitirmiş kurallara uymak artık zor gelebilir.

Birinci evden geçen Uranüs bireysel olma ve bağımsız kararlar alma arzusunu kamçılar. Kişi daha çok risk almaya ve daha önce cesaret etmediği tecrübeler kazanmaya hazır hale gelebilir. Örneğin, uçaktan paraşütle atlamak, yamaç paraşütü denemek ya da motorsiklet kullanmak gibi.

Hayatı yaşamanın yeni yollarını keşfetmek heyecan verir. Bu aşamada aniden alınan boşanma kararı, taşınma, yeni bir işe ya da girişime başlama gibi bazı olaylar nihayetinde kişinin tam anlamıyla bağımsız olmasına hizmet edecektir. Bu evdeki Uranüs, yaşamdaki en büyük kişisel devrimlerin gerçekleşeceği zamana işaret eder. Artık başkalarının istediği kişi olmak yerine kendini gerçekleştirmek anlam kazanır.

Birinci evdeki Uranüs kişinin tasarımcı, doğal ve yaratıcı kimliğini keşfetmesi anlamına geldiği gibi, sıra dışı yeteneklerinin de görünür olması ve bazen de bu yetenekler dolayısıyla para kazanmak demektir.

Transit Uranüs 1. evden geçerken konfor alanından çıkarak yabancı ve yeni olanı keşfetmek öncelik kazanır. Doğal ve organik bir yaşam tarzı benimsemek, değişen sosyal çevreler ve sosyal bağların önem kazanması da bu transitle ilgili bulunur.

Transit Uranüs 2. evde – Değişen değerler

Uranüs haritanın ikinci evinde ilerlediğinde kişinin gelecek birkaç sene boyunca değer sisteminin ve yaşamdaki önceliklerinin değişeceği öngörülür. Daha az materyalist olunması anlamına gelen 2. evdeki Uranüs para konusunda beklenmedik gelişmeler, inişler ya da çıkışlarla ilgili bulunur. Hesapta olmayan kazançlar ve harcamalar demektir.

Organik tarım, organik yaşam teknolojileri, yenilenebilir enerji, internet üzerinden ticaret yapmak Uranüs’ün 2. ev transiti ile birlikte söz konusu olabilir. Finans konusunda risk alınması, bir işin sonlanmasıyla yeni bir girişimin başlatılması, freelance işler yapmak, komisyondan, tasarımdan keşiflerden ve fikirlerden para kazanılması ihtimali yükselir.

Para kazanmak için alışılmadık yollara başvurulması ve alışılmadık işler yapılması, alternatif kazanç yollarına başvurulması olasıdır. Para kazanmak konusunda farklı yollar izlenebilir ve radikal çözümlere başvurulabilir. Günün alışılmadık saatlerinde çalışarak para kazanmak, daha çok özgürlük vaat eden ancak geliri düzensiz olan işler yine bu transit etkisinde gündeme gelebilir.

Bu dönem bilhassa teknoloji bilgisayarlar ve bilim alanında faaliyet gösterenler için avantajlı sayılır.

Uranüs bu evden geçerken sahip olunan değerli malların kazalara ve kayıplara karşı sigortalanması önemlidir. Ani alım satımlar gerçekleşebilir.

Uranüs 2. evden geçerken eski değer sistemi ve para kazanma yöntemleri işe yaramayabilir. Bu yüzden tümünün güncellenmesi gerekir. Eğer tek bir gelire bel bağlıyorsanız artık konfor alanınızdan çıkarak yeni yöntemler keşfetmeniz önerilir.

Transit Uranüs 3. evde – Yenilikçi fikirler ve yakın çevrede radikal değişimler

Uranüs haritanın üçüncü evinden geçerken yeni bir eğitim alanı ya da yeni bir çalışma konusu seçmek gündeme gelebilir. Alışılmadık fikirlerin benimsenmesi alışılmadık ve marjinal konulara merak duyulması mümkündür.

Kişi için yazarlık ilgi çekici bir alan haline gelebilir. Alışılmadık alanlarda sıradışı tezler/makaleler/kitaplar yazmak, daha önce cesaret edilmemiş şeyleri dile getirmek, fikren özgürleşmek, düşünce ve ifade biçimlerinin güncellenmesi bu transitin etkileri kapsamındadır.

Yeni kurslar alabilir, yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz. Uranüs üçüncü evde iken kendini ifade etmenin yeni yöntemlerine başvurmak gerekir. Kişinin konuşma tarzı yazı tarzı değişebilir.

Kardeşlerle ilişkiler ve komşular değişebilir. Yakın arkadaşlık ilişkilerinin sonlanması ya da farklı bir zeminde yenilenerek devam etmesi söz konusu olabilir. Yeni bir araba ya da araç alınması, uzay uzaylılar ve uzaklar hakkında çok kafa yorulması, blog açılması, networkler kurulması, yazarlık dışında dil iletişim ve eğitimle ilgili işler yapılması ihtimali artar.

Uranüs haritanın üçüncü evinden geçerken başkalarının kendilerini ifade edebilmeleri için onlara kanal olmak idealdir. Örneğin, podcast ya da radyo yayını üzerinden insanları bilgilendirmek için bir girişim başlatılabilir.

Uranüs 3. ev transiti açık fikirlilik demektir. Yeni eğitim ve öğrenim fırsatları ve tecrübeleri anlamına gelir. Bu transit etkisinde kişilerin astrolojiye de ilgisi artabilir.

Eğer doğum haritasında Mars ve Satürn bu evdeyse araçlardaki arızalara ve kazalara karşı ekstra dikkatli olmak gerekir.

Transit Uranüs 4. evde – Göbek bağını koparmak

Uranüs haritanın dördüncü evinden geçerken ani taşınmalar aniden ev almak ya da satmak aile hayatındaki sözümona deprem etkisi yapan radikal değişimler değişen hayat planları, sabrınızı sınayan ve hayatınızı kökten değiştiren gelişmeler söz konusu olabilir.

Uranüs dördüncü evdeyken geleneksel aile ortamını geride bırakmak gerekir. Aile içinde alınması gereken yeni kararlar aile ilişkilerinin güncellenmesi gündeme gelebilir. Uranüs bu evde ilerlerken ebeveyn aile evinden ayrılmak, tanıdık insanlardan çevrelerden ve konfor alanlarından uzaklaşmak bir ihtiyaç ya da mecburiyet halini alabilir. Bu kişi siz olmasanız bile aileden biri olabilir.

Evden fiziksel olarak uzaklaşılmasa bile kişinin aile mitolojisinin, aşina olduğu kültürün bir uzantısı olmaktan vazgeçmesi ve kendini bireysel anlamda gerçekleştirmesi için adım atması gerekir.

Kişinin kendi ailesinin kurması yeni çevreler oluşturulması, bitirilmesi zaman alacak bir ev projesine başlaması, planlanmamış taşınmalar yaşaması olasıdır.

Uranüs dördüncü evde aile ilişkilerinde çatlaklar yaratabilir. Anne baba arasında ayrılık gerçekleşebilir. Anne ya da babanın iş hayatında radikal bir değişim ya da emeklilik gerçekleşebilir. Ev ve aile ortamı güven vermeyebilir. Bu aşamada harita sahibinin yaşadığı evin yapısını güvenli hale getirmekle ilgili yollara başvurması önerilir.

Uranüs bu evde tarih alanında ilgi verir. Tarihi mekanlarda ve alanlarda çalışmak ya da yaşamak daha mümkün hale gelebilir.

Uranüs haritanın dip noktasında ilerlerken tepe noktasını da etkiler. Dolayısıyla aile kadar kariyer konuları da etkiye açık hale gelebilir. Yöneticiler değişebilir, işten aniden ayrılmak gerekebilir.

Ev ve aile yaşantısındaki mesafeler anlamına gelen Uranüs aile geleneği ya da kan bağı gibi durumları önemsemez, bunlardan çok daha büyük ve bireysel bir deneyim sunar. Dolayısıyla aile ve ev yaşantısıyla ilgili yaşanan değişimler kişinin bağımsızlığını kazanmasına açılan bir eşik olarak algılanmalıdır.

Transit Uranüs 5. evde – Sıradışı aşk

Sıra dışı hobiler edinmek, sıra dışı insanlarla aşk ilişkileri, sürpriz romantik karşılaşmalar, sıra dışı birliktelikler, ilk aşk, seyri aniden değişen aşk ilişkileri Uranüs 5. ev transitiyle ilgili bulunur. Kişi normalde etkilendiği ve hoşlandığı tarzda insanlardan çok daha farklı özellikleri olan ve bazen de arada yaş farkının belirgin olduğu partnerlere yönelir.

Uranüs beşinci evde ergenlikte olan gençler için flört dönemine işaret eder. Eğer ergenlik çağında bir çocuğunuz varsa bu süreçte davranışlarının değiştiğini gözlemleyebilirsiniz. Bu durumda çok katı kurallar koymamanız önerilir. Çocuğunuzun kendisini yaratıcı biçimde ifade etmeye teşvik edilmesi faydalıdır. Yaşça büyük çocuklarınız bu süreçte evden ayrılabilirler.

Uranüs haritanın beşinci evinden geçerken kişi kurallara daha az uyma ihtiyacı hisseder. Uranüs bu evde beklenmedik hamilelik ve doğum verebilir.

Uranüs beşinci evde ilerlerken eğlence sektöründen ve organizasyonlardan, sanat projelerinden, özellikle çocuklar ve gençlerle ilgili spor aktivitelerinden gelir sağlanabilir.

Transit Uranüs 6. evde – Değişen düzenler

Transit Uranüs haritanın altıncı evinde ilerlerken yetişkin hayatının gereklilikleri ve sorumlulukları yönünde değişimler getirebilir. Transit boyunca eski düzenleri sürdürmek imkansız hale gelebilir zira Uranüs 6. evde rutinleri alt üst ederek yeni rutinler benimsenmesine aracılık eder.

Bedeninizle ilişkiniz, sorumluluklarınız ve sorumluluk anlayışınız kökten değişebilir.

Uranüs altıncı evde değişen/düzensiz çalışma şartları, ortamı ve saatleri demektir. Freelance çalışılması alışılmadık işler yapılması ve daha özgür koşullar sağlayan işlere sıcak bakılması mümkündür. Kişi kendi iş girişimini başlatmak için süregelen işinden ayrılabilir.

Yeni çalışma metotlarının benimsenebilir ve şirket içinde sık sık değişiklik yapılabilir. Geleneksel olandan uzaklaşarak daha deneysel sistemlere şans verilebilir. İş yeri modernleştirilebilir. İşe dair yeni programların ve softwarelerin öğrenilmesi çalışanlara öğretilmesi ve teknolojik anlamda yenilenmeye açık olmak faydalıdır.

Eğer işverenseniz çalışanlarınızla alakalı bir düzen tutturamamaktan onlarla uzlaşamamaktan şikayetçi olabilirsiniz. Bu durumda daha esnek ve yenilikçi çalışma koşulları sağladığınız bir sistem kurmanızın yararını görebilirsiniz.

Bu aşamada bedeninize dikkat etmeniz ve bir robot gibi çalışmaktan vazgeçmeniz önerilir. Uranüs altıncı evde ani sağlık sorunları dolaşım ve ritim bozukluğu anlamına gelebilir. Eğer kişi uzun zamandır bir hastalıkla mücadele ediyorsa Uranüs bu evde ani bir iyileşmenin işareti de varsayılır.

Yeni nesil egzersizlere, alternatif şifa metotlarına, yoga vb bedensel terapilere ve yeni beslenme yöntemlerine sıcak bakabilirsiniz.

Uranüs bu evde heyecan verici işler yapmanın arayışıdır. Aynı zamanda organik tarım gıda sağlık alanlarında çalışmak cazip gelebilir. Gönüllü yapılan işler, kişinin kendi gıdasını yetiştirmesi Uranüs 6. ev etkilerindendir. Organik ürünlerin ve sağlık ürünlerinin ticareti söz konusu olabilir.

Transit Uranüs 7. evde – İlişkiler yoluyla özgürleşme

Uranüs yedinci evde ilerlerken evliliklerin ve ilişkilerin ritmi bozulabilir.  Süregelen bir ilişkideki sevgi bağı ve bireysel özgürlük ihtiyacı arasında kararsız kalınabilir. Uranüs yedinci evde partnerin ya da ilişkinin değiştiğine dair tuhaf bir his verir. Tanıdığınızı sandığınız partnerinizi gerçekte tanımadığınızı fark edebilirsiniz. Bu aşamalarda ilişkideki tarafların alana ve özgürlüğe ihtiyaçları artar. Eğer partnerler birbirlerini sık boğaz ederlerse uzlaşmanın yerini giderek artan soğuk ve mesafeli tutumlar alır.

Bir evlilik ortaklık veya aşk ilişkisinde partnerinizi mutlu edecek fedakarlıklar yapmak yerine artık kendiniz olmak ve kendi mutluluğunuza yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Yedinci evde ilerleyen Uranüs’ün sarsıcı etkisinden sadece ilişkiler ve evlilikler değil arkadaşlıklar ve profesyonel ilişkiler de nasibini alır.

Alışılmadık sıradışı insanlara tutulmak, ilk görüşte aşk, geleneklerin ötesinde sıradışı ilişkiler yaşamak, açık ilişkiler, heyecan verici beraberlikler, beklenmedik ayrılıklar ve ani birleşmeler 7. evdeki Uranüs’ün etkilerindendir. Ani gelişen bir mahkeme süreci başlayabilir ve paranın ilişkide temel problem halini alması söz konusu olabilir.

Genelde yedinci eve düşen gezegenler etkilediğimiz ve etkilendiğimiz insan tipini tarif eder. Uranüs yedinci evden geçerken özgürlüğüne düşkün eksantrik ve ayağınızı yerden kesen belki de Kova burcu kişilere çekilebilirsiniz.

Uranüs 7. evdeyken ilişkilerde kendini geliştirmeye açık olmak ve esnek davranmak faydalıdır. Uranüs genelde ayrılık, boşanma ya da aksine, evlilik vesilesiyle kişinin özgürlüğünü kazanması, kendi yolunu seçmesi anlamına gelir.

Transit Uranüs 8. evde – Ani kayıplar ve kazançlar

Uranüs sekizinci evde ilerlerken başkalarından tamamen bağımsızlaşarak finansal özgürlük kazanmak öncelik kazanır. Aniden sonlanan ve başlayan yatırım ortaklıkları gündeme gelebilir. Başkalarından gelen para, partnerin parası veya ortak maddi gelir konusunda umulmadık değişimler yaşanabilir. Sigorta vergi ve kredi borçları yeni bir ödeme sistemi içerisinde düzenlenebilir.

Umulmadık borçlar anlamına gelen 8. evdeki Uranüs umulmadık bir mirasın ya da tazminatın da işareti olabilir. Bu yerleşiminde Uranüs’ün olumlu ya da olumsuz yönde finansal sürprizlerine açık olunmalıdır.

Transit Uranüs 8. Eve temas ettiğinde, en büyük korkuları en büyük arzuları ve ruhun vahşi tarafını özgür kılar. Uranüs sekizinci evde umulmadık dönüşümler ve cinsel reform anlamına gelir. Başkalarının ahlak anlayışına göre değil kendi arzularına göre seçimler yapmak demektir. Yeni, farklı şok edici hatta tabu olan cinsel yakınlaşmalar deneyimlenebilir.

Uranüs 8. evde ani kazançlar ve kayıplarla ilgilidir ve böylece hayatta kalma becerileri geliştirilir. Psişik kabiliyetler ortaya çıkabilir.

Bu transit saklı gücün keşfedilmesini ve maddi manevi borçlardan özgürleşilmesini sağlayabilir.

Transit Uranüs 9. evde – Dönüm noktası niteliğinde yolculuklar

9. Ev doğduğumuz yeri ardımızda bırakarak uzak serüvenlere adım attığımız yerdir. Bu evdeki Uranüs ülke dışına ya da ülkenin farklı bir kısmına taşınmak demek olabilir. Başka bir kültürün yaşamınıza yeni bir yön veren deneyimlerine de maruz kalabilirsiniz. Yabancı diller öğrenmeniz, farklı siyasi görüşler edinmeniz ve yeni yaşam felsefeleri benimsemeniz olasıdır. Hayatınızı değiştirecek spiritüel yolculuklara çıkabilirsiniz.

Bu transit etkisinde birbirinden çok farklı insanlar tanıyabilirsiniz. Tanıdığınız insanlar gezdiğiniz gittiğiniz gördüğünüz yerler sayesinde bambaşka biçimlerde yaşamanın da mümkün olduğunu fark edebilirsiniz.

Uzun soluklu eğitimlere de başlayabilirsiniz. Bu evrede inançlar konusunda radikalleşmemeye gayret göstermek önemlidir. Ahlaki prensipleriniz de teste tabi tutulabilir.

9. evdeki Uranüs bir kehanetin kendi kendisini gerçekleştirmesine benzer. Rüyalar ya da astroloji yoluyla geleceğinize dair saklı potansiyellerinizi keşfedebilir, ilham alabilirsiniz.

Eğitime ya da seyahatlere yatırım yapabilirsiniz zira Uranüs yolculuklar ve eğitim yoluyla özgürleşmek anlamına gelir ancak bu konularda bir servet harcamanız önerilmez.

Transit Uranüs 10. evde – Kariyer değişimi

Transit Uranüs 10. Eve temas ettiğinde kariyer hedefleri ve otorite figürleriyle ilişkiler değişmeye başlar. Emirlere uymak söyleneni yapmak hiç olmadığı kadar zor gelir. Yapılan iş her neyse ayağı sıkan bir ayakkabı gibi kişiyi huzursuz ederek değişime zorlayabilir.Daha özgür farklı ve bağımsız koşullarda, hatta yeni bir sektörde çalışma arayışı başlar. Aileden veya aile evinden ayrılmak da söz konusu olabilir.

Akıl hocası olarak görülen kişilerle ebeveynlerle ve patronlarla ilişkiler daha az bağımlı hale gelebilir. Yöneticiler değişebilir ve şirketin aniden devri gerçekleşebilir. İş çevresi tamamen değişebilir. İş dolayısıyla pek çok yeni ve eksantrik insanla tanışmak da mümkün olabilir.

Daha önce varlığından bile haberdar olmadığınız yeteneklerinizi aniden ve heyecan duyarak fark edebilir kariyerinizle ilgili sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Uranüs 10. evden gerçerken toplumsal ve sosyal yönüyle de yaşam tarzında majör değişimler getirebilir. Prestij anlamında ani kayıplar ve kazançlar beklenebilir.

10. evdeki Uranüs etkisi spekülatif yatırımlara da işaret eder. Daha çok teknolojik içerikli işler, gıda üzerine işler ya da danışmanlıkla ilgili meslekler rağbet görebilir. Kendi işinizi yapmak kendi bağımsız projelerinizi hayata geçirmek isteyebilirsiniz ve böylece yeni bir marka yaratabilirsiniz.

Transit Uranüs 11. evde – Alternatif gelecek planları

Bu evdeki Uranüs sosyal çevrenin değişmesi arkadaşlarla ayrılıklar yeni ve alışılmadık insanların hayatınıza girmesi anlamına gelir. Arkadaşlık ilişkilerinizden daha çok bireysellik açık fikirlilik ve özgürlük talep edebilirsiniz. Nihayetinde maddi ve manevi yönde bağımsızlığınızk kazanmanıza vesile olabilecek insanlar hayatınıza girebilir. Alışılmadık ilgi alanlarınıza dair topluluklara ya da gruplara da katılabilirsiniz.

Geleceğinize dair izlediğiniz planlar tamamen değilebilir. Sözümona doğuya doğru bir yol izliyorsanız rotanızı aniden kuzeye çevirebilirsiniz! Uranüs 11. evde gelecekle ilgili hayallerin değişmesi yenilenmesi ve daha idealist ve insancıl yollar seçilmesi demektir.

Transit Uranüs 12. evde – Özgürlüğün bedeli

Uranüs 12. evde ilerlerken artık eski alışkanlıklardan ağırlıklardan ve ilerlemenize mani olan psikolojik engellerden özgürleşmenin vaktinin geldiğine işaret eder. Bu durum şok edici sırların ortaya çıkmasıyla gerçekleşebilir. Uranüs 12. evde ruhsal büyüme ve spiritüel devrimdir.

Hayatınızda alışılmadık şaşırtıcı ve beklenmedik tesadüfler ya da karşılaşmalar gerçekleşebilir. Uyku düzenininiz değişebilir ve alışılmadık rüyalar görebilirsiniz. Rüya günlüğü tutmanız ve rüya terapilerine katılmanız faydalı olabilir. Panik atak fobiler ya da takıntılar konusunda tedavi görebilirsiniz.

Uranüs 12. evde ilerlerken sinir sistemi sorunları ortaya çıkabilir bu yüzden de meditasyon, yoga, sanat gibi yöntemlerle rahatlamayı öğrenmek çok önemlidir. Tatile daha çok zaman ayrılması gerekir.

Bu evdeki Uranüs transiti saklı ve bastırılmış yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlayabilecek bir etkidir. Toplumdan dışlanan insanlarla ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. İnsanların artistik kabiliyetlerini ve entelektüel becerilerini ortaya çıkarmaları için ilham verici bir kanal olabilir, kütüphanelerin, müzelerin, inziva yerlerinin açılmasına aracılık edebilirsiniz. Gizli topluluklara üye olabilir ya da gizli topluluklar oluşturabilirsiniz.

12. evden geçen Uranüs “uyan!” çağrısıdır. Farkında olmadan hayatınız boyunca içinde yaşadığınız kafesi fark eder ve böylece kafesin anahtarını aramaya başlarsınız. Uranüs’ün bu evdeki en önemli dersi gizli manevi mirasını keşfederek özgürleşmektir.

Cesaret ve umutla

İlk olarak HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Satürn ve Ötesi: Yeni Keşifler ve Bilincin Kapıları
Uranüs: Siyah kuğu faktörü
Astrolojide 11. ev: Umutlarımızın karşılığı
Ruhun Serüveni – Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?
Astrolojide Elementler: Haritada hava elementinin dengesi
Türkiye ve Dünyanın Geleceğine Dair Bir Astroloji Söyleşisi
Ay burçları : Ay Kova Burcunda
“Kova” Olmak
Aslan ve Kova Burçları
Uranüs Boğa ve Boğa’da Yeniay: Tohumları Yeryüzüne Dağıtan Rüzgar
Astrolojide ve Mitolojide Uranüs

İlginizi çekebilecek diğer yazılar