Uranüs Boğa ve Boğa’da Yeniay: Tohumları Yeryüzüne Dağıtan Rüzgar

Uranüs Boğa burcuna ilerlerken Gazze’deki katliamın haberi duyuluyor. Şubat ayında yazdığım yazının başlığı ve içeriği bugün ne kadar da anlamlı geliyor: Uranüs Boğa Burcunda (2018 – 2026): İnsanlığın Değeri ve İnsan Olmanın Bedeli 15 Mayıs Uranüs Boğa transitine eşlik eden bir de Boğada Yeniay var. Yeniay’ın gerçekleşeceği astrolojik ev hayatın hangi alanında sağlam bir zemin arayışı içerisinde olduğunuzu gösterir. Ve fakat Uranüs etkisiyle güven veren zeminlerin tümü ayağınızın altından kayıyormuş gibi gelebilir.

Ani gelişen ve değişen yeni şeyler. Aniden alınan ve kalıcılık vaat eden kararlar… İçinde bulunduğumuz evreyi özetleyen iki kısa cümle… Ve bir küçük öneri;

Geleceğinizi hangi değerlerin üzerine inşa etmek istediğinizi seçin ve insani değerleri savunuyorsanız emeğinize değer verenlerle bir gelecek kurmak için harekete geçin.

Hayatın çakılı kaldığınızı hissettiğiniz her alanında Uranüs düzenleri bozan bir etkidir. Haritada Boğa burcunun düştüğü ev değişime direndiğiniz yerdir ve artık Uranüs isteseniz de istemeseniz de buraya değişim getirecek demektir. Örneğin; 10. evinde Boğa burcu olan ve kariyer hayatında istikrara öncelik veren kişinin sık sık iş değiştirmesi beklenmez. Ancak Uranüs 10. eve ilerleyeceği için kişinin kariyer yaşantısı umulmadık biçimde yön değiştirebilir. Aniden saygınlık kazanmak, yeni bir iş fırsatını değerlendirmek ve olumsuz açılarsa işten çıkarılmak ve saygınlığın yitirilmesi bu yerleşimle ilgili bulunur.

Uranüs transitinin bir trajediyle sonuçlanmaması için sahip olmacı, katı, değişmez ve maddi kazanç odaklı bir tutum yerine paylaşmaya açık, fikirlerinde esnek biri olabilmek gerekir.

Bağımlı olduğunuzu ve beslendiğinizi düşündüğünüz yerleşik düzenlerle ve insanlarla göbek bağınızı koparmaya, ekonomik olarak bağımsızlaşmaya hazırlanırsanız, değişim gerçekleştiğinde daha az direnç gösterir ve daha az incinirsiniz.

Akrep’teki son Dolunay tükenmiş olan şeylerle ilgiliydi. Boğa burcunda Yeniay ise yeniden başlamakla ilgili. Boğa burcu bölünmez bir bütün olmanın simgesiyken, Uranüs ise bütünün bir an içerisinde tuzla buz olma ihtimalidir. Tabiatları itibariyle Uranüs ve Boğa’ya dair ortak bir nokta bulmak zordur. Fakat Boğa’da Yeniay tohumsa, Uranüs bu tohumları yeryüzünün her köşesine dağıtan rüzgardır. Dolayısıyla kökleneceğinizi düşündüğünüz yerlerin, durumların artık değişken olabileceği ve 7 senelik bir evre başlıyor. Artık kölesi olduğumuz şeylerden özgürleşme ihtimaline yakın olduğumuz bir gelecekten bahsedebiliriz.

Cesaret ve umutla…

 

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Satürn ve Ötesi: Yeni Keşifler ve Bilincin Kapıları
Uranüs: Siyah kuğu faktörü
Astrolojide 11. ev: Umutlarımızın karşılığı
Ruhun Serüveni – Doğum Anındaki Ay Fazı hayatımızı nasıl etkiler?
Astrolojide Elementler: Haritada hava elementinin dengesi
Türkiye ve Dünyanın Geleceğine Dair Bir Astroloji Söyleşisi
Ay burçları : Ay Kova Burcunda
“Kova” Olmak
Aslan ve Kova Burçları
Astrolojide ve Mitolojide Uranüs

İlginizi çekebilecek diğer yazılar