Kova burcunda Mars Retrosu: İçerideki Yangın

Astrolojide Mars Sembolleri

‘Tehlike, hız, çatışma, savaş, acil ya da dikkat!’ kelimelerini gördüğünüzde zihninizde hangi renk canlanır? Bir ormanda yürüdüğünüzü farz edin. Aniden karşınıza çıkan parlak renkli bir canlıya dokunur muydunuz? Çocukken vitrinde gördüğünüz kırmızı rugan ayakkabılar ya da büyüyünce sahip olmak istediğiniz kırmızı spor araba, hayallerinizi süsledi mi?

Mars tıpkı kırmızı renk gibi dikkat çekici ve ilgi odağıdır. Mars’ın bir yüzünde ilk hevesler, hedefler ve masumane tutkular vardır ve fakat diğer yüzünde şiddet öfke ve kontrolsüzlük yer alır. Mars’ın kör noktası yani en çaresiz ve zayıf hissettiği konu unutulmaktır. Fethetmek ve zafer kazanmak ister. Mars hatırası zor silinir izler bırakmakla ilgilidir. Bu yüzden de çoğunluğu Koç ve Akrep olan insanlar “Marsiyen” dövmeye ilgi duyarlar.

Hararet, enerji, sıcaklık, parlaklık, keskinlik, dinamik, refleks ve hareket deyince akla Mars gelir.

Yönetici olduğu Koç ve Akrep burcunda güçlü sayılan Mars, Oğlak burcunda yücelir yani olağanüstü biçimde odaklanmış bir enerji ortaya koyar. Yengeç burcunda düşük, Boğa ve Terazi burcunda zararlıdır. Mars bu konumlarıyla enerjinin boşa harcanması ya da doğru yönlendirilememesiyle ilgilidir.

Doğum haritasında Mars Konumu

Mars’ın haritadaki konumu cinsel olarak bizi nelerin etkilediği ve harekete geçirdiğiyle ilgilidir. Örneğin; Mars’ı ikizlerde konuşlanmış kişi entelektüel ve kendini ifade etmekten çekinmeyen insanları çekici bulabilir. İkizler aynı zamanda el becerileriyle de ilgili olduğundan kişi yazar, ressam, marangoz, heykeltıraş gibi insanlardan da cinsel olarak etkilenmeye açıktır.

Mars aynı zamanda bizi nelerin öfkelendirdiğini, kendimizi hangi alanlarda kanıtlamayı hedeflediğimizi açıklar. Mars, aldığımız etki ve gösterdiğimiz tepkidir. Haritadaki pozisyonuna bakarak saldırıya uğramaya açık olduğumuz ve aynı zamanda savunmaya geçtiğimiz konular hakkında fikir yürütebiliriz.

Her burçta ortalama 2 ay kalarak Zodyak çemberini yaklaşık 2 senede dolaşan Mars her iki sene de bir de Retro yapar.

Mars Retrosu ve Geçici Hevesler

Mars Retro evresindeyken Mars ile ilgili konularda başlangıçlar yapmak doğru olmayabilir. Retro Mars geçici heveslerin simgesi olduğu için bu evrede cinselliğin ön planda olduğu tutku ilişkilerine ya da yeni bir işe başlanması için uygun değildir. Ani bir hevesle spor salonu üyeliği edinmek, pahalı egzersiz ürünleri satın almak da iyi bir fikir olmayabilir.

Retro Mars ekonomik bağlamda tüketimin ve üretimin azalmasının da sembolüdür. Bu evrede başlayan işler ya da işe alınan kişiler beklentileri karşılamayabilir.

Motorlu, demirden yapılmış ve kesici şeyler Mars yöneticiliğindedir. Bu nedenle, Mars Retro’su mutfak için bıçak seti, yeni bir araba ya da herhangi bir makine satın almak ve cerrahi operasyonlar için de tercih edilmez. Eğer saçınızı yeni bir tarzda kestirmek ya da kuaförünüzü değiştirmek istiyorsanız iki ay daha sabretmenizi öneririm. Heves ettiğiniz ilginizi çeken şeyleri gerçekten istediğiniz konusunda emin olana kadar beklemeniz büyük adımlar atmamanız önerilir.

Retro Mars geçmişte yarım bıraktığımız projeleri, zayıf olduğumuz konuları ve cesaretimizi kıran kişileri ve tekrarladığımız hataları gündeme getirebilir. Mars Retro’sunda amaç bütün zayıflıkların ve yetersizliklerin tamir edilmesi ve güçlendirilmesi gerekir. Saldırıya geçmek için uygun olmayan ve fakat savunmamızı güçlendirmek için uygun bir dönemdeyiz.

Retro Mars kişinin kendine öfkesi ve kendine düşman olmakla ilgilidir. İçteki yangındır. Bazen geçmişte öfke duyulan ama tepki vermekte geç kalınan durumlar ve kişiler bazen de aniden açılan ve acımaya başlayan yaralardır.

Kova burcunda Mars Retrosu

Haritanızda Kova burcunun bulunduğu ev Retro dönemi boyunca zayıflıklarınızla yüzleşebileceğiniz konuları gösterecektir.

Kova burcunda Mars’ın geri hareketinde bir ekibin, bir grubun yeniden bir araya gelmesi beklenir. Eski networkleri canlandıran bir etkidir. Bir hedef doğrultusunda eski arkadaşlarla yeniden buluşmak, kolektif amaçlar çerçevesinde daha aktif olmak söz konusu olabilir. Bir taraf ya da bir takım seçmemiz gerekebilir. Toplumdaki eski sistemlerin, insan hakları odaklı projelerin ve teknolojilerin yenilenmesinden bahsedilebilir.

Özellikle, 27 Haziran – 3 Ağustos ve 12 – 19 Eylül arasında Transit Mars ve Uranüs arasında oluşacak kare açı toplumun inandığı şey için mücadele etmesi ve askıya alınan özgürlükler ertelenen davalar ihtimalini vurguluyor. Aynı tarihler arasında acele hareket etmek ve ani davranışlar sergilemek hatalara ve kazalara sebep olabilir. Mars Retrosu boyunca ayağınız frende olsun.

Mars, Kova burcundayken en etkili silah zihinlerimizdir. Mars Kova radikal eylemlerin ön plana çıkmasıyla ilgilidir. Mars Retro etkisi toplumdaki adaletsizlikleri çok daha fazla vurgulayabilir.

Bireysel değil birlikte hareket ettiğimizde kazançlı çıkacağınız dönemdeyiz.

 

Cesaret ve umutla…

 

İlk kez Hthayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Mars Yengeçte: Aynadaki çatlak
İkizler burcunda Mars Retro’su: Cızırtılı frekanslar
William Lilly’nin Gizemli Çizimleri, Büyük Londra Yangını ve Grenfell Tower
Mars, Satürn ve Neptün: Yılın en kırılgan zamanları
Doğum haritasında Mars: Enerjinizi doğru kullanabiliyor musunuz?
Mars Yay Burcunda: “Sınırları genişletmek”
Mars Yengeç Burcunda : Kırık kabuklar
Mars Koç burcunda: Burçlara etkisi nasıl olacak?
Mars ve Plüton Kavuşumu : Yasak meyve
Beni geri çeken biri mi var? – Doğum Haritasında Retro Mars
Retro Mars – Direniş Savaşçısı
Mars Aslan burcunda: Kalbin zaferi
Mars Terazi Burcunda : Dolaylı tepki
Mitolojide ve Astrolojide Mars – Temel içgüdü

İlginizi çekebilecek diğer yazılar