Oğlak Burcunda Dolunay: Tavşan deliğinden aşağıya doğru

9 Temmuz saat 07.06’da Oğlak burcunda Dolunay gerçekleşecek ve Dolunay anına eşlik eden gezegenlerin kavuşum açıları, önümüzdeki yaklaşık 10 günün olaylı geçebileceğini vurgular nitelikte. Oğlak burcundaki Ay Plüton birleşimi hem bedensel hem de düşünsel yönde “ağır” hislerle ilgili olabilir. Okuduğunuz ya da aldığınız bir haberin, söylediğiniz bir sözün ya da davranışın vicdani ağırlığı altında kendinizi huzursuz hissetmeniz ihtimali de var. Bunun yanı sıra Oğlak’taki Dolunay yılın en dikkat çekici gökyüzü olaylarından biridir, zira bu aşamada zayıflıklarımızla sınanabilir, gücümüzü yeniden toparlayarak yazgımıza yeni bir yön vermek zorunda kalabiliriz.

“Şimdilerde sinsi bir yılan sürünüyor

Zarif bir alçakgönüllülükle

Ve adil adam öfkeli

Aslanların dolaştığı ıssızlarda…”

William Blake

Dünyevi yönde Oğlak’taki Dolunay, üst düzey yöneticiler, devlet adamları ve iktidar mücadelelerinden kaynaklanan krizleri gösterdiğinden, G20 zirvesinin Dolunay’a denk gelmesi son derece manidar. İstanbul’a göre çıkarılmış Dolunay anı haritasında Mars zararlı olduğu Yengeç burcunda ve 12. evde Güneş’le birleşiyor. Gizli suç örgütlerinin, özel korumaların, silahlı güçlerin, casusların ya da suçluların gizli faaliyetlerinin simgesi olan bu yerleşim, bilhassa tanınmış bir lidere yönelik saldırı, tehdit ya da tehlike anlamlarına gelebilir. 12. ev hapishanelerle ilgili olduğundan, bir tutuklunun can güvenliliğiyle ilgili skandallar yaşanabilir. Oğlak burcu Türkiye haritasının 7. evi olduğu için, açık bir savaş tehdidi olarak yorumlamak da mümkün. Yani Dolunay haritası kapalı gişe oynayan çılgın bir Hollywood filmini aratmayacak nitelikte görünüyor!

12. evdeki Mars ve Güneş birleşimi, kıyılar, sınırlar, plajlar ve adalarla ilgili atılabilecek riskli adımları gösterebileceği gibi, savaş gemilerinin sınır ihlalleri ve rehine durumları gibi gelişmeler yaşanabilir. Güneş mundane astroloji de genelde ülkenin ya da şehirlerin merkezidir. Mars Güneş birleşimi merkezdeki çatışmalar olarak da yorumlanabilir.

Oğlak burcu başlanan işin bitirilmesiyle de ilgili bulunur. Bu yüzden de özellikle devlet kurumlarında, emlakçılık, sigortacılık, bankacılık ve inşaat sektörlerinde planlanan bazı önemli projeler, toplum tarafından rağbet görmedikleri halde hayata geçirilebilirler. Metal ve maden işçileriyle ilgili yeni düzenlemeler yapılabilir. Yeni arkeolojik keşifler gündemi meşgul edebilir.

Mars dışında Güneş’i ve Ay’ı baskılayan bir de Plüton var. Güç aldıkları insanları yıkıma sürükleyen liderler, iyi düşünmeden alınan riskler derken gökyüzü özetle “yok ederek var olma girişimleriyle, kendini yok etmeye programlanmış bir sistem”i deşifre ediyor. Plüton toplumların karanlık yüzü, yeraltının güçleridir. Fakat Dolunay’ın gizleri çözen, sistemlerin kalbini zayıflatan enerjisiyle birleştiğinde, aslında o çok “kudretli kralların” benliklerinin gölgesi tarafından yutulmuş ruhlarının kötülüğünü su götürmez biçimde ortaya çıkarabilir.

Plüton kişisel olduğu kadar kolektifin de bilinçaltını tasvir edebilir. Tarih boyunca baş etmek zorunda kaldığımız kümülatif nefret, korku, öfke, açgözlülük ve gücün kötüye kullanımı gibi durumları, yani toplulukların komplekslerini açıklar. Plüton bize yeryüzündeki her ulus kadar, her bireyin de dünyanın içinde bulunduğu durumlara katkısı ve borcu olduğunu hatırlatır. Doğanın kanunlarıyla, egonun ahlaki kuralları arasındaki farkları hiç de kolay olmayan sınavlarla öğreten Plüton, nihayetinde evrensel yasanın mutlaklığı ve doğa yasalarının bizden daha güçlü olduğunu fark etmemiz için ödenen kefaret, çekilen cezadır. Ancak ve ancak kefaretler ödendiğinde, karanlık çekildiğinde dünyevi kaderimizi görmek ve bu defa daha iyi bir gelecek tasarlamak için bir şans elde ederiz.

Dolunay’ın kişisel etkileri – “Beddua kışkırtır, dua yatıştırır”

Oğlak burcu kariyerimiz ve hayatımızda ilerlememiz gereken yöndür. Dolayısıyla Dolunay’la birlikte mesleki bir kabuk değiştirmenin eşiğine gelebilirsiniz. Bu aşamada duygusal değil, makul seçimler yapmanız faydalı olacaktır. Oğlak’taki Dolunay hisler ve sezgiler yönünde takıntıları tetikleyebilir. Kendinizi sizi dibe çeken ilişkilerden, karanlık büyülerden ve tekin olmayan insanlardan uzak tutmaya gayret edin.

“Yasak ilişkileri” gündeme taşıyabilecek olan Dolunay enerjisi, kıskançlık ve öfke krizlerine sebebiyet verebilir. Ay ve Plüton birleşiminin yanı sıra, Mars Plüton karşıt açısı kontrolünüzü yitirdiğiniz zaman ilişkilerinizde ciddi problemler yaşayabileceğinize işaret ediyor.

Aile içindeki gerilimi arttıran, tartışmaları tetikleyen Mars Yengeç transiti devam ederken aslında yaşanacak pek çok problemin köklerinin geçmişinize dayanabileceğini, çocukluğunuzla ilgili olabileceğini hatırlayarak kendinizi analiz etmeyi deneyin. Sorunun kökenlerine ne kadar inerseniz, kendinizi aynı oranda yenileme ve dönüştürme şansınız var.

Tavşan deliğinden aşağıya doğru

Borges’in “yolları çatallanan bahçe” öyküsünde tarif ettiği şekliyle “bir yılan gibi kıvrıla kıvrıla dünyanın yüzeyine yayılan sonsuz bir labirent’in içinde kaybolmuş haldeyiz. Fakat tutulma mevsimi yaklaşıyor. Tutulmalar bilinmeze giriş ya da farklı bir bilince geçişi temsil ederler. Tıpkı Alice’in harikalar diyarına uzanan tavşan deliğinden düşüşü gibi, dünya algımızın bir kez daha değişeceği eşikteyiz. Kilitlerin açıldığı, şifrelerin çözüldüğü bu aşamada ya gerçeklikten uyanacak ya da gerçekliğe uyanacağız.

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Oğlak Burcunda Dolunay: Hayatta kalmak
Oğlak burcunda Dolunay: Yüreğin Kıyıları
Oğlak dolunayı ve Venüs Jüpiter birleşimi: Aşkla büyüme zamanı
Astrolojide Ay Fazları ve Etkileri
Jüpiter ve Satürn Döngüleri : Büyük Zamanlayıcılar
Doğum haritasında Bağımlılık ve Zaafların Göstergeleri
Astrolojinin amacı ve Astroloğun sonsuz arayışı
Ay burçları : Ay Oğlak Burcunda
Sinastride Satürn ve Ay
Satürn’ün Hayatımızdaki Rolü
Kişisel Ay Takvimi
Astrolojide Toprak Elementi – Boğa, Başak Ve Oğlak Burçları

İlginizi çekebilecek diğer yazılar