Ay Koç Burcunda: Süper Kahraman!

Ay Koç burcunda

Ay, içgüdülerimiz, sezgilerimiz ve bilinçaltıdır. İçsel imajımız ve bu imajı başkalarına nasıl yansıttığımızdır. Anne ya da çocuktur ve her ikisi arasındaki ilişkidir. Hayatınızdaki etkili kadın figürüdür; Belki kız kardeşiniz ya da eşiniz, belki de kız arkadaşınızdır. Pek çok kültürde sevgisi ve bağlılığı her şeyin özüne işlemiş olan, ölümsüz bilge kadındır Ay.

Geçmişe bağlı tepkidir. Alışkanlıklarımız ve hatıralarımızdır. Geldiğimiz yerdir. Ay özel hayatımız, ailemiz, köklerimiz, tarihimiz ve evimizdir.  İçimizden dışarıya açılan kanal, bizi göğsümüzün sol yanından sessizce takip eden vicdanımızdır. Doğum haritalarında Ay’ın yerleşimi, doymayı bekleyen ve beslemeye ihtiyaç duyduğumuz en derin ve kırılgan taraflarımızdır. Benimsediklerimiz ve benimsemekte zorlandıklarımızdır. Duygularımızla nasıl bir iletişim halinde olduğumuzu açıklamak için haritada Ay’ın konumunu ve açılarını inceleriz.

Nelerden hoşlanıyorsunuz ve neler sizi tatmin eder? İyi hissetmek için neye ihtiyacınız var? Bu ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor ve bir yetişkin olarak halinizden hoşnut hissediyor musunuz? Yoksunluğunu hissettiğiniz şeyler çocukluk ya da ilk gençlik döneminizde mi ortaya çıkmıştı? Mutlu bir çocukluk geçirdiğinizi söyleyebilir misiniz? Benzeri sorulara haritanızdaki Ay’ın pozisyonunu inceleyerek yanıt bulabilirsiniz.

 Doğum Haritasında Ay Koç Burcunda

Ay’ı Koçta bulunan kişiler için, hayatı askıya almak ya da bekletmek söz konusu değildir. Yapılması gereken her şeyin, ciddi bir aciliyeti varmış gibi davranırlar. Yegane mottoları “hemen, mümkünse şimdi!” dir. Bir şeyleri beklemek zorunda kaldıkları zaman, adeta ömürlerinden ömür eksilir. Çabucak sıkıldıkları için, çevrelerinde ilgilerini daima canlı tutacak ilginç insanlar bulunmasını tercih ederler. Boşa harcayacak zamanları olmadığı gibi, 2 dakika boş duramazlar. Hareketsizlik, Ay’ı Koç’ta yeralan kişiler için, ölmekten farksızdır. Ay burcu Koç olan bir arkadaşınızla bir film izlemeyi deneyin; Ortalama 90 dakikalık film boyunca belki 30 kere yerinden kalkıp başka bir şeylerle ilgilendiğini göreceksiniz.

Sabırsız oldukları için birlikte çalışması kolay insanlar olmayabilirler. Bir işte istikrar sağlamaları, ancak o işten sıkılmıyorlarsa mümkündür. Eleştirilerle araları iyi olmadığı için, fikrini sormadıkları halde, öneride bulunan kişilere meydan okumaktan çekinmezler. Bir otorite altında çalışmalarından ziyade, kendi işlerini kurmaları önerilir.

Ay Koçla birleştiğinde duygular alev alır. Canlarını sıkan bir şeyler olduğunda içe kapanıp dünyadan soyutlanmak yerine, tepkisel tutumlar içine girerler. Bu kişiler duygularıyla ve başkalarıyla yüzleşmek konusunda akıl almaz biçimde cesur davranabilirler. Genelde her şeyi kişisel algılamaya yatkın olduklarından, yerli yersiz “hodri meydan!” diyerek kendilerini savunmaya geçtiklerine de sıklıkla rastlanır. Yine de çabuk parladıkları gibi, çabucak sönüverirler. Duygu halleri sürekli değişir. Yaş aldıkça, kendilerine, verdikleri kararlarda ve tercihlerinin neticelerini düşünmek için de zaman tanımaya başlarlar.

Arzu ettikleri şeye öylesine bükülmez bir tutku duyarlar ki, istekleriyle ihtiyaçlarını tanımlamakta zorlanır, çoğu zaman ikisini birbirine karıştırırlar. Bu nedenle bilhassa kredi kartları, Ay Koç insanı için tehlikelidir.

Akıllarına gelen her fikri, ölçüp biçmeden uygulamaya koymak için telaş eder, başladıkları işleri yine aynı hızla sonlandırırlar. Bağımsız hareket etmeyi severler ve kendilerine güvenirler, kafalarına koydukları şeyi illa ki yapar, yaptıklarıyla ses getirirler. Hatta sözümona, kıyameti kopardıkları da olur!

Ay Koç’ta sürekli stabil ve sakin ortamlardan rahatsız olan, aksiyon insanlarını simgeler. Genelde büyüdükleri evde gürültülü, baskın, hareketli ve hararetli insanlar vardır;  Ay’ı Koç’ta bulunan kişiler, yaşadıkları evde kuralları koyan kişi olmak ister ya da sözlerini dinletmek için diretirler.  Kurallarına uymayan kişilerle aynı ortamı paylaşmaları son derece güç olduğundan, genelde aile evinden genç yaşta ayrılır ya da yalnız yaşamayı tercih ederler.

Aile evinde ya da yaşadıkları mekanda duvarlarını, kazanılmış ödüller, kupalar ve diplomalar süslüyor olabilir. Gardrobundan, sayısız eşofman, spor ayakkabı ve sweat-shirtü eksik etmeyen Ay Koç insanının, evinde çadır, kayak takımı, dalış ekipmanları, bisiklet, paraşüt benzeri malzemeler bulunabilir.

İlk görüşte aşk konusunda engin tecrübeleri vardır. Ta ki sıkılana kadar, her aşık oldukları sefer, tek gerçek aşk olabilir : ). Spontane yaşarlar. Olayları ve insanları manipüle etmekle ilgilenmeyen, hislerini şaşırtıcı bir netlikle dile getirebilen Ay/Koç insanları, kendi istekleri söz konusu olduğunda, başkalarının gereksinimlerini kolayca gözden kaçırabilirler. Yine de etraflarına yaydıkları çocuksu ve masum enerjiden olsa gerek, çevrelerinde daima sorunlarını çözen, kendilerine yardımcı olmaya çalışan kişiler bulunur.

Yüreklerinin, kafalarına hükmetmesine müsaade ederler. Bazıları yaşadıkları her problem için birilerini suçlamayı tercih eder, bazıları da yılmadan başkalarına iyilikle, güzellikle, cömertlikle ilham olurlar.

Ay Koç burcunda, şövalyenin koruyucu zırhıdır. Bu yerleşime sahip, uzmanlık alanı süper kahramanlık olan arkadaşınızın numarasını telefonunuza, “imdat, acil ya da 155” ismiyle olarak kaydedebilirsiniz.

Tehlike halinde cesaret göstermekle alakalı Ay Koç yerleşiminde, risk ve pervasızlık paraleldir; İmkansız olanı gerçekleştirdikleri ve böylece onur ve itibar kazandıkları sürece, kendilerini her seferinde belanın tam ortasına atmaktan çekinmezler.

Haritalarında bilhassa Ay’ı Koç olan kadınlar, Amazon savaşçılarına benzerler; Genelde erkeklerin hakim oldukları iş alanlarında bile, yüksek başarılara imza atabilirler. Aynı yerleşime sahip olan Angelina Jolie, çocuklara kol kanat germek, onları kurtarmak için pek çok insanın cesaret edemediği bir mücadele sergilemiştir.

Ay Koç burcunda, nedensiz de mutlu olabilen, şaşırma kabiliyetini asla kaybetmeyen çocuktur.

Haritanızda Ay’ın açıları ve bulunduğu ev incelenerek, daha ayrıntılı ve isabetli öngörüler yapılmaktadır.

Transit Ay Koç Burcunda

Ay Balık burcuna veda edip, Koç’la birleştiğinde, hülyalı geçen birkaç gün, sarsıcı ve beklenmedik bir şok dalgasıyla geride kalır. İçe dönük tahlilleri bir kenara bırakıp, tepkilerimizi ve duygularımızı ortaya çıkarmak için hazır hissederiz.  Ay Koç burcunda ilerlerken, içimizdeki kavgayı dışarı taşır; Çevremizdekilerle çatışarak, tartışarak ya da onlara meydan okuyarak uzlaşma sağlamaya çalışırız.

İnsanlarla daha aktif bir iletişim kurma şansımız olur. Ay Koç’ta, mevcut durumumuzu iyileştirmemiz ve riskli de olsa değişimi kabul etmemiz için bizi provoke eder. Çözüm bekleyen sorunlar konusunda pratik davranmamız gerektiğini düşünerek, etraflıca analiz etmediğimiz tercihler yapabiliriz. Ailenizle ve yöneticilerinizle ilişkilerinizde, çıkabilecek sorunlara karşı, ekstra özenli olmanız gerekir. Mobilyalarınızı değiştirmek ya da evinize yeni dekoratif öğeler eklemek keyifli olabilir. Evinizi satışa çıkarmak, iş görüşmeleri yapmak, fikirlerinizi satmak için de uygun dönemdir.

Ay Koçtayken, keskin ve sivri aletleri kullanırken ve kafa bölgesinden alınacak darbelere karşı dikkatli olmak ve enerjiyi spora kanalize ederken aşırılıktan kaçınmak gerekir. Ay Koç burcundayken, öfkeliyken aşırı yemek yememeli, baharatlı gıdaları ve alkol tüketimini azaltmalısınız. Kafa bölgesiyle ya da gözlerle ilgili cerrahi operasyonlarınızı, dişçiyle ve kuaförünüzle randevularınızı ertelemeniz önerilir.

Kendimize “eğer fırsatım olsa ne yapardım?” sorusunu yöneltir, büyük düşünür, imkansız hayaller kurarak, gerçek tutkularımızı keşfetme fırsatı elde ederiz.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Ay Aslan Burcunda: Güneşin Çocukları
Ay Boğa Burcunda: Keskin duyular
Ay İkizler Burcunda: Kalabalık bir orkestrayla yaşamak!
Ay Yengeç Burcunda: Yüreğin gizlerine açılan kapı
Ay Kova Burcunda: İnsanlık Ailesi
Ay Başak Burcunda: El emeği göz nuru!
Ay Terazi Burcunda: Benim Dengemi Bozmayınız!
Ay Akrep Burcunda: Yeraltı suları
Ay Yay Burcunda: Evini uzakta arayan
Ay Oğlak Burcunda: Deniz Keçisi
Ay Balık Burcunda: Derinlik Sarhoşluğu
Yükselen burç, Ay Burcu ve Güneş burcu

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar