Yengeç burcunda Yeniay: Eve dönüş

Yengeç burcunda Yeniay

Gelecek bir ayın potansiyel gelişmelerini simgeleyen Yeniay, bu defa Yengeç burcunda gerçekleşiyor. Su burçlarındaki toplam 6 gezegenle birlikte Yengeçte Yeniay bizi iç alemimizle tekrar temasa geçmeye teşvik ettiği kadar, aynı zamanda ebeveyn arketiplerimizle yüzleşmemize de vesile olabilir. Aile ilişkilerimize öncelik verir, kendi kurduğumuz biyolojik ya da manevi ailede kimi örnek alarak nasıl roller üstlendiğimiz, ailevi sorumluluklarımız konusunda nasıl davrandığımız gündeme
gelebilir. 

Uzun süredir canımızı sıkan gökyüzü seyrinin nihayetinde, yaşayacağımız Yengeç Yeniaynın iyileştiren ve tazeleyen enerjisi, bizi mutlu eden insanlar ve yerlere yakınlaştırabilir. ‘Evim’ dediğimiz kişi ya da yer her neresiyse, kalbimizde dindiremediğimiz bir çağıya yanıt verir gibi yollara düşerek, ‘evimize’ dönebiliriz.

Plüton Etkisi

Yengeç burcunda Yeniay ‘ın Plüton’a karşıt açısı, bizi bir diğerini sevmekten alıkoyan duvarlarımızı, yani savunma mekanizmalarımızı alaşağı etmek için fırsat sunabilir. Acı bir olayın ardından biraraya geldiğimiz insan veya insanlarla sıfırdan başlayan ama daha güçlü ilişkiler kurabiliriz.

Yengeç burcu ailemiz, evimiz, toplum, şehir ya da doğduğumuz ülkedir. Kendimizi ait hissettiğimiz her şeyle ilgilidir. Yeniay’la birlikte ailemizin ve toplumun bütünlüğünü, evimizin sağlam ve güvenli olup olmadığını sorgulayarak mekan ve çevre değişikliği kararı alabiliriz. Hasarlı ve çürük olan tüm yapı ve ilişkileri sağlamlaştırmak önceliğimiz olacaktır. 

Yengeç Burcu


Yengeç burcu ana rahmidir. Ruhların madde dünyaya girdikleri bir bahçe kapısına benzetilebilir. Yengeç, suyun gücü, kabuklarımız, korunaklarımız ve konforumuz, köklerimiz, nereden geldiğimiz, tarihimiz, bizi besleyen geleneklerimiz ve ışıkları yanan sıcak evimizdir. Yengeç öncü bir burç olduğundan, Yeniay yaşantımızda büyük değişimleri harekete geçiren kararlar evresidir. Güvenlik ve garantiye anne sütü gibi ihtiyaç duyacağımız için yenilenmek yerine geçmişe bağlı kalma riskimiz de vardır. 

Yeniay duygusal bir tufan yaratarak, yaratıcı potansiyelimizi üretken biçimde ortaya sermemizi sağlayabilir. 

Hiç bir gemi yelken açmadan batmaz. Dolayısıyla yeni bir serüvene başlamak konusunda hala şüpheleriniz varsa ve kendinize ‘eğer ya da keşke’ gibi bahaneler bulmaya çalışıyorsanız, daha cesur davranarak bir önceki aşamayı sonlandırıp bir sonraki aşamaya ulaşmayı denemeniz daha faydalı olur. 

Elbette Yeniay’a açısı olan Plüton, kişisel tarihimize farklı bir yön vermek istediğimiz bu dönemde, özellikle ailemize ve yakın çevremize karşı bizi korku ve suçluluk gibi duygularla yüzleştirebilir. Neyi ne kadar uzun zamandır tolere ettiğiniz, kime ne zamandır tahammül ettiğiniz, güç sahibi olmak için katlandığınız şeyler, takıntılı olduğunuz konu ve kişiler yüzeye çıkabilir. Bu durumda en sağlıklı tavır özellikle kendinize ve sevdiğiniz insanlara karşı duygusal anlamda açık ve samimi davranabilmektir. 

Eve dönüş


Tecrübe ettiğimiz Yeniay adeta dolunay havasında bir duygu yoğunluğu taşıyor. Nasıl ki Oğlak burcu bilgeliğe açılan kapıdır, Yengeç ise insanlıkla temas ve sevgidir. Nihayetinde ev dediğimiz yer nereden geldiğimiz, nereye ait olduğumuz değil nerede sevdiğimiz ve sevildiğimizdir. Ev adımlarımızın terk edebildiği ama kalbimizin asla terk etmediği yerdir. 

Cesaret ve umutla…

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Yengeç burcunda Yeniay : Kendinize kalbi olan yollar seçin
Astrolojide Ay : Ölümsüz bilge kadın
Sabit Yıldızlar – Sirius
Astrolojide Yükselen burç ve Ay Burcu
Kişisel Ay Takvimi
Yengeç burcunda Yeniay : Geldiğimiz yerin arayışı
Ay burçları : Ay Yengeç Burcunda
Astrolojide Ay Fazları ve Etkileri
Su Burçları : Yengeç, Akrep ve Balık
Astrolojide hamilelik ve doğum
Yengeç ve Oğlak Burçları

İlginizi çekebilecek diğer yazılar