Transit Mars Neptün Kavuşumu: Kriptonit

15 – 22 Mayıs arasında

Bilinçaltını son derece  uyaran bu etki gerçeklik algımızın ayarlarının bozulmasına neden olabilir. Geçmişin ve geçmişte zarar gördüğümüz, bastırdığımız, ötelediğimiz her şey güncel yaşantımızı çorba eder. Davranış duygu ve kişilere karşı hassasiyet artabilir.

Fiziksel motivasyon düşebileceğinden kendinizi tembel hissetmeniz ve yapılması gereken işlerinize odaklanmanız zorlaşabilir. Karar verme zorluğu, hayalkırıklığı, kafa karışıklığı bu transit etkisi altında sizi zorlayabilir. En çok da kendine güven eksikliği vardır. Bu yüzden de duyarlılığınız eylemlerinizi ve davranışlarınızı etkileyebilir.

Bir haksızlığa tanık olduysanız harekete geçebilirsiniz. Eğer birine -süistimal edilmeden- iyi gelmeniz ya da yardımcı olma şansınız varsa bunu değerlendirebilirsiniz. Kalbinize dokunan şeylere ilgi gösterin.

Mars Neptün kavuşum enerjisi koşulların belirsizliğine işaret eder. Unutkanlık, zihinsel ve fiziksel dağınıklık hali ve dinlenme isteği artabilir. Bu dönemde eylemlerinizin sonuçları beklentilerinizden tamamen farklı olabilir.

Çok önemli bazı iş toplantıları ya da dönüm noktası niteliğinde nihai kararlar için uygun dönem değildir. Daha çok ruhsal bir mücadelenin zamanını simgeleyen bu aşamada, ısrarla eski prensiplerinize ve size zarar veren davranışlara tutunmanız her şeyi daha da içinden çıkılmaz bir hale getirebilir. İftira, kuruntu, dedikodu uzak durulması gereken durumlardır. Birilerini yanıltabilir ya da birileri hakkında yanılıyor olabilirsiniz. Kendinize zaman verin.

İnsanlar ve koşullar hakkında net yargılara varılacak zaman değil. Kendinizi kendi yarattığınız illüzyonlarla örneğin paranoyayla gölgelemeyin.

 Bu tuhaf enerjiyle başa çıkmak her zaman kolay değildir fakat yapılabilecek olumlu şeyler de vardır.

*Cömertliğinizin bir zayıflık olarak görülmesine müsaade etmeyin fakat kendinizi bir diğeri için anlamlı şeyler yapmaktan da alıkoymayın.

*Bu transit gerçekleştiği zaman uyarıcı ve alkol gibi maddelere, ilaçlara ve enfeksiyonlara karşı vücudun bağışıklığı zayıflayabilir. Zihninizi bulandıran şeylerden uzak durmanız önerilir.

*Tıpkı bedeniniz gibi zihninizde adeta görünmez ve teşhis edilmesi zor durumlara karşı tuhaf bir mücadele verebilir.

*Sezgilerinizi yeniden akort ederken, hayvanlarla bitkilerle ya da doğayla ilişki kurmanız iyi gelir. Böylece sizi sınırlayan her şeyin aşılabileceğine dair idrakınız güçlenir.

*Belirli hedeflerin içine hapsolmaktan, katılıktan her şeyin planına göre ilerlemesini beklemekten vazgeçin. Çünkü belirli bir hedefiniz olduğunda özellikle böyle sisli dönemlerde kaybolmak daha kolaydır.

*Kendi iyiliğiniz için bir şeyler yapın fakat başkalarına nasıl iyi gelebileceğinizi de düşünün. Vicdanınızı rahatsız eden konularda kayıtsız kalmayın.

Bu transit enerjisi adeta Superman’in kurgusal bir malzeme olan kriptonite verdiği tepki gibidir. Kendinizi zayıf, cesareti kırılmış ve özgüvensiz hissedebilirsiniz. Çünkü her kahramanın bir Aşil Topuğu vardır. Fakat aslında sevilmek için ne bir kahraman ne de bir kurban olunmasına gerek yok. Ne zaman kendine yenilirsen, işte o zaman kendini değerli hissetmeye başlarsın

Cesaret ve umutla

 

İlk olarak HThayat sayfasında yayınlanmıştır.


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Neptün transitleri: Bir balina tarafından yutulmak
Haritada Venüs/Neptün açıları: Kelebekle balinanın aşkı
Mars-Plüton açıları: Yırtıcılar ve koruyucular
Mars Yengeçte: Aynadaki çatlak
William Lilly’nin Gizemli Çizimleri, Büyük Londra Yangını ve Grenfell Tower
Mars, Satürn ve Neptün: Yılın en kırılgan zamanları
Doğum haritasında Mars: Enerjinizi doğru kullanabiliyor musunuz?
Mars Retrosu : Kavgayı başlatanın yenilgisi
Mars Yay Burcunda: “Sınırları genişletmek”
Mars Yengeç Burcunda : Kırık kabuklar
Mars Koç burcunda: Burçlara etkisi nasıl olacak?
Mars ve Plüton Kavuşumu : Yasak meyve
Beni geri çeken biri mi var? – Doğum Haritasında Retro Mars
Retro Mars – Direniş Savaşçısı
Mars Terazi Burcunda : Dolaylı tepki
Mitolojide ve Astrolojide Mars – Temel içgüdü

İlginizi çekebilecek diğer yazılar