Transit Mars: Mars Evlerde

Transit Mars Evlerde

Mars, Zodyak çemberindeki seyahatini ortalama 2 senede tamamlar. Her burçta yaklaşık 1,5 ay vakit geçiren Transit Mars, burç değiştirdiğinde haritamızda bu burcun temsil ettiği ev kapsamında hareketlilik yaşarız. Mars astrolojik evlerde ilerlerken, hem saldırıya uğradığımız hem de savunmaya geçtiğimiz şeyleri, zayıflıklarımız kadar güçlendirmemiz gereken taraflarımızı vurgulayabilir. 1,5 ay boyunca rekabetin söz konusu olacağı ve en çok hangi konularda enerji harcayacağımız Mars’ın hangi evde yerleşimde olduğuyla alakalı bulunur. Dokunduğu yerdeki tansiyonu arttıran bu gezegenin yükselen burçlar için etkilerine göz atabilirsiniz.

Mars 1. evde

Birinci Evdeki Mars muazzam bir enerjinin göstergesidir. Ancak kişinin tepkilerini saldırgan biçimde dışarı vurmadan, enerjisini yönlendirmeyi öğrenmesi gerekir. Yani, ayarsız enerjinizle buldozer misali insanların üzerinden geçmeyin. Kaslarınızı ve savunma sistemlerinizi güçlendirebilir ve vücudunuzu forma sokmanızı sağlayacak fiziksel aktivitelere başlayabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Özellikle baş bölgesindeki operasyonlar ya da estetik müdahaleler bu konumla ilgili olabilir. Yaşayacağınız gelişmeler vücut ısınızı arttırarak kalp atışlarınızı hızlandırabilir.Takipçiden çok lider olma arzusu hissedebilirsiniz.

Motto: Gerçek bir lider yolu bilen, yol boyunca gidebilecek kadar kararlı olan ve yolu gösterendir.

Mars 2. evde

Mars 2. Evinizde ilerlerken, maddi güvenlik ihtiyacınız da artar. Para kazanmak için çok efor sarf ettiğinizi hissedebilir, hatta ekstra gelir için ikinci bir işe başlayabilirsiniz. 2. Evdeki Mars para kazanmanın yeni yöntemlerini bulmakla, bazen spor ya da dansı kariyer haline getirmekle ilgilidir.Ancak borç ya da kredi almakla ilgili olumlu yorumlanmaz. Hızlı para kazanmak ve kazancı aynı hızda tüketmeyi gösterir. Ani ve düşüncesiz alışverişlerden kaçınmanız, öfkeliyken para harcamamaya özen göstermeniz çok önemlidir.

Motto: Bedel ödenen, değer ise kazanılandır.

Mars 3. evde

3. evdeki Mars iletişimin her alanında hareketlilik verebilir. Zihniniz sürekli yeni fikirlerle dolup taşabilir. Pazarlama, satın alma, mühendislik, entelektüel çalışmalar ve ticaretle ilgili olarak başarılı bir konumdur. Yeni bir blog açabilir, aracınızı ya da bisikletinizi yenileyebilir, seyahatler planlayabilirsiniz. Bazen de 3. Ev Mars’ı kaş yaparken göz çıkarmaya benzer. Hızlı ve sabırsız konuşmalar, eleştirilere karşı tahammülsüzlük, kardeşler, komşular ve yakın arkadaşlarla anlaşmazlıklar/tartışmalar gündeme gelebilir. Yazacaklarınızı ve telaffuz edeceğiniz her şeyi birkaç kez gözden geçirerek, öfkeli ifadelerden kaçının. Yeni beceriler ve uğraşlar edinmeyi deneyin. 3. Evdeki Mars omuz ağrıları, elde kesikler ya da yanıklar, ağızda enfeksiyonlar anlamlarına gelebilir. Düşünce ve davranışlarınızda ne kadar sakin olursanız o kadar az sorunla karşılaşırsınız.

Motto: Konuşmadan önce düşün.

Mars 4. evde

4. evdeki Mars aile içinde, bilhassa ebeveynlerle anlaşmazlık, rekabet, gürültü ve tartışma anlamlarına gelebilir. 4. Ev Mars’ı bir itfaiye binasında yaşamaya benzer! Aile ve ev konularına enerji harcayabilirsiniz. Paylaşılamayan bir ev, evden ayrılan biri, ilk defa ayrı eve çıkmak Mars’ın 4. Ev transitiyle ilgili olabilir. Evde misafir kabul edilecek zaman değil! Yeni tarzda bir ev dekore etmek ya da yeni bir eve taşınmak, yalnız vakit geçirme ihtiyacı, ev ortamında çalışmak Mars 4. Evle ilgilidir.

Motto: İnsan ihtiyacı olan şeyin arayışıyla dünyayı gezebilir ama aradığı şeyi bulmak için evine döner.

Mars 5. evde

5. evdeki Mars aşk hayatınızı canlandırabilir. Hayattan keyif aldığınızı hissedebilirsiniz. Kutlamalar, iyi şans ve eğlenceler 5. Evin konusudur.Sizi mutlu eden hobiler edinir, spor yapmaya başlar ya da hobilerinizi uyguladığınız ve spor yaptığınız yerde biriyle tanışabilirsiniz. 5. evdeki Mars çocuk sahibi olanlar için çocukların gündemlerini oluşturacağı zamana işaret edebilir. Çocuk sahibi olmayı da deneyebilirsiniz. Yarışmaya katılan ya da ödül alan bir çocuğu gösteren bu konum aynı zamanda ebeveyn ve çocuk arasında tartışmaları arttırır niteliktedir.

Motto: Yaş almak seni aşktan koruyamaz ama âşık olduğun ölçüde zamanın izlerini silersin.

Mars 6. evde

6. vdeki Mars yaptığınız işlerin fiziksel olarak sizi zorlaması, yanınızda çalışanlarla münakaşalar ve uyuşmazlıklar anlamına gelebilir. Sorun yaşadığınız bir çalışanınız bu tarihlerde işinden ayrılabilir. Birlikte çalıştığınız insanlarla aranızdaki rekabet artsa bile adil davrandığınızdan emin olun. Eve gelen ustaları (tesisatçı, marangoz vs.) işi aldıklarına pişman etmeyin! 6. Evdeki Mars yeni iş arayışını ya da yeni bir işe başlamayı da gösterebilir. Bürokratik işlemlerle uğraşırken polisle ya da devlet görevlileriyle tartışmamak için evraklarınızın tamam olduğundan emin olun.  Hızlı ve düzensiz yemek yememeye özen göstermeli, hem kendinizin hem de evde beslediğiniz hayvan dostlarınızın sağlık kontrollerinizi yaptırmalısınız. Kesici ve yanıcı aletleri kullanırken dikkatli olmalı, acı ve baharat tüketimini abartmamalısınız. Mars 6. Evden geçerken başağrısı, sindirim ve bağırsak problemlerine işaret edebilir.

Motto: Ormanda yaşayan bir kuş asla bir kafesin düşünü kurmaz.

Mars 7. evde

Transit Mars 7. Evden geçerken kişi kendisine meydan okuyan insanları hayatına çeker ya da ilişkiler ve ortaklıklar bir meydan muharebesine dönüşebilir. Bu transit etkisiyle kişinin ya da partnerinin bencil davranması sert tartışmalara sebebiyet verebilir. Uzun süreli birlikteliklerde, ortaklık ya da evliliklerdeki özgürlük ihtiyacını gösteren Mars’ın 7. Ev konumu kavga etmek yerine birlikte enerji harcayacağınız spor, yemek yapmak gibi aktiviteleri paylaşmanız gerekliliğidir. Eğer yeni biriyle tanışırsanız bu kişinin tehditkâr olmadığından emin olun ve güvenilirliğini sorgulayın. Acil verilen evlilik kararlarında ise 7. Ev Mars’ı tercih edilen bir konum değildir. Her konuda karşınızdakini suçlamak, karşınızdakinin sizi zayıflatan ve güçsüz düşüren kişi olduğunu düşünmek de Mars 7. Evin bilinen anlamlarından. Bu aşamada saygısız ve kaba davranmanız, ileriki aşamalarda ilişkinizin çöküşüne ortam yaratabilir. Transit Mars 7. Evinizdeyken partnerinizin yaşayacağı zorluklar ve sorunlar anlamına gelebileceğinden, anlayışlı yaklaşması gereken taraf siz olabilirsiniz.

Motto: İnsanların sana nasıl davrandıkları onların karmasıyla, senin insanlara nasıl davrandığın senin karmanla ilgilidir.

Mars 8. evde

8. evinizdeki Mars’la birlikte yeni cinsel tecrübeler edinmeye yatkınlığınız artabilir. Kendinizi etkileyici hissedebilirsiniz. Tehlikeli ya da riskli olan durum, tercih ve insanlar sizi cezbedebilirler. Haksız kazançlar sağlamamaya çalışın. 8. Evdeki Mars aynı zamanda bir şeyleri sonlandırma cesaretiyle ilgilidir. Örneğin bir operasyon geçirerek sağlık sorunlarınızı ya da alacağınız kararlarla ilişkinizi sonlandırabilirsiniz. Mars 8. Evde birlikteliklerin kaderini teste tabi tutabilir. Bu yerleşim, geçmişten getirdiğiniz psikolojik yüklerinizi ilişkilerinize yansıtmanız durumunda drama, kriz ve travmatik gelişmelerle ilgili olabilir. Sizi yoğun biçimde etkileyen tüm duyguları tepkisel biçimde dışarı vurmadan önce analiz etmenizi öneririm.Kazalara yatkınlık verebilen bu konuma önlem olarak yavaşlamak gerekir. Ortak kazançlar, borçlar, mahremiyet, mahkemeler ve cinsellik konusunda gerilim artabilir. İçinize sinmeyen hiçbir insan ya da durumla samimi olmamanızda fayda var. 8. Ev Mars’ının en olumlu tarafı zayıflıklarınızla yüzleşmenizi sağlayarak içinizdeki gücü ortaya çıkarmasıdır.

Motto: Ölüm ve yaşam döngüsü içinde ruhun dönüşümü, dünyanın dönüşümünün özüdür.

Mars 9. evde

Mars 9. evdeyken inandığı şey için mücadele eden kişinin simgesidir. İnançlarınızı ya da benimsediğiniz felsefeleri yenileyebilir, bağımsız çalışmalara ya da araştırmalara başlayabilirsiniz.Yoga gibi fiziksel disiplinleri hayatınıza katmanız mümkün. Önemli sınavlara girebilir, çalışmalarınızı yayınlayabilir ya da teslim edebilirsiniz. 9. evdeki Mars yalnız çıkılan seyahatler için uygundur. Yine bu tarihlerde din ve inanç odaklı tartışmalardan sakınmanız gerekebilir. Şiddet içerikli yayınlardan ve haberlerden bir süre uzak kalmanız psikolojiniz için önemli ve gerekli. Danışmanlarınız, öğretmenleriniz ya da akıl hocalarınızla aranızdaki uyuşmazlıklar artabilir. Bunun yansıra yabancı uyruklu kişilerle ya da farklı etnik kökenden insanlarla iletişiminiz artabilir. Ben merkezli fikirlerinizde diretmeden, yeni şeyler öğrenmeye ve ufkunuzu genişletmeye çalışın.

Motto: Talih cesur olanı sever.

Mars 10. evde

Mars transitini 10. Evinde ağırlayacağınız için kariyer hayatınızda bir hareketlenme öngörülebilir. Yeni bir işe başlamanız ya da mesleki olarak yeni bir yön belirlemeniz söz konusu olabilir. Kendi işinizi yaparak kendi yolunuzda yürümeyi arzu edebilirsiniz. İşyerinizin ya da yaşadığınız yerin değişmesi mümkün. Dışarıya karşı aşırı öfkeli davranışlar gösterirseniz kendinizle olan ilişkinize zarar verebilirsiniz. İş ilişkilerinizde agresif taktikler kullanmamanız önemli. 10. Evdeki Mars bilhassa mesleki hayatta ve toplum içinde kahramanca roller üstlenmekle de ilgili olabilir. Daha çok kendi içinizdeki diplomatik lideri ortaya çıkarmayı denemenizi öneririm.

Motto: Bir koyunun liderlik ettiği aslanlar ordusundan değil, bir aslanın öncülük ettiği koyunlar ordusundan korkun.

Mars 11. evde

Kendinize geleceğinizle ilgili yeni hedefler belirleyebilir, yeni arkadaş ortamlarına girebilir, yeni takım ya da gruplara üye olabilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizde rekabet oluşabilir. Bu tarihlerde arkadaşlarınızla aranızda para ya da borç konusunda gerginlik yaşanırsa var olan durumu sakince ele almanızı öneririm. 1,5 ay boyunca sizi bağlayan şartlardan özgürleşme arzunuz ağır basacağı için yaptığınız ani seçimlerle dikkat çekebilirsiniz. Takipçileriniz ve hayranlarınız artabilir ancak sizi seven ve destekleyen insanlarla aranızın bozulmaması için özenli davranın.

Motto: En iyi arkadaşım benim içimdeki en iyi tarafı ortaya çıkarandır.

Mars 12. evde

Mars’ın 12. Ev transiti uykularınızdaki, düşlerinizdeki, gizli eylem ve kararlarınızdaki hareketlilik anlamına gelebilir. Bu aşamada geçmişteki davranışlarınızı sorgular, öfkeli olduğunuz kişilere rastlayabilir ya da bu kişilerden haber alabilirsiniz. Bazı insanlardan düşmanlık ya da ihanet gördüğünüz endişesine kapılabilirsiniz. Tam da bu noktada kendinizi bilmediğiniz durumlara ve insanlara karşı korumanız lazım. 12. Ev Mars’ı kişinin kendisini ruhen güçlendirmesi gerekliliğidir. Geçmişteki bağımlılıkların veya sorunların nüksedebileceği bu aşamada meditasyon yapmayı deneyebilir ya da terapi alabilirsiniz. Bastırdığınız ya da başkalarına göstermekten hoşlanmadığınız yetenekleriniz üzerine çalışın.

Motto: Ben hem yarayım, hem bıçak.

 

 

Cesaret ve umutla…

 

İlk kez HThayat’ta yayınlanmıştır.

 


Astrolojik Danışmanlık Hizmetleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.


 

Benzer Yazılar;

Mars Yengeçte: Aynadaki çatlak
William Lilly’nin Gizemli Çizimleri, Büyük Londra Yangını ve Grenfell Tower
Mars, Satürn ve Neptün: Yılın en kırılgan zamanları
Doğum haritasında Mars: Enerjinizi doğru kullanabiliyor musunuz?
Mars Retrosu : Kavgayı başlatanın yenilgisi
Mars Yay Burcunda: “Sınırları genişletmek”
Mars Yengeç Burcunda : Kırık kabuklar
Mars Koç burcunda: Burçlara etkisi nasıl olacak?
Mars ve Plüton Kavuşumu : Yasak meyve
Beni geri çeken biri mi var? – Doğum Haritasında Retro Mars
Mars Neptün karesi ve Mars Satürn Karşıtlığı: Orantısız Öfke
Retro Mars – Direniş Savaşçısı
Mars Terazi Burcunda : Dolaylı tepki
Mitolojide ve Astrolojide Mars – Temel içgüdü

İlginizi çekebilecek diğer yazılar